پکیج جامع آموزش اتیکت

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
800 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

اتیکت یا همان آداب معاشرت یکی از مهم‌ترین مهارت هایی است که لازم است تا هر فردی به خوبی آن را یاد بگیرد. در‌واقع هنگامی که ما در شرایط مختلفی قرار داریم باید به نحوی رفتار کنیم که تأثیر خوبی بر دیگران بگذاریم، شایان ذکر است که اتیکت همواره بیان می‌کند که من ارزشمند هستم و در عین حال تمامی موجودات نیز دارای ارزش هستند.

اگر شما می‌خواهید در هر شرایطی تأثیر مثبت و خوبی بر دیگران بگذارید لازم است تا اتیکت یا همان آداب معاشرت را به خوبی یاد بگیرید. ما در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از جامع‌ترین پکیج های آموزش اتیکت را در اختیار شما افراد علاقه‌مند به یادگیری این مهارت قرار دهیم تا بتوانید نحوه رفتار در هر شرایطی را به خوبی یاد بگیرید.

آموزش اتیکت

یادگیری اتیکت به ما کمک می‌کند تا بتوانیم همواره شرایط مناسبی را برای خود و دیگران فراهم نماییم. به عبارت دیگر هم ما و هم دیگران دارای حق و حقوقی هستند که باید به خوبی آن‌ها را بدانیم.

دوره جامع آموزش اتیکت رفتاری

یادگیری مجموعه رفتارهای مبادی آداب به ما کمک می‌کند تا شخصیت خوبی داشته باشید و همواره تأثیر مثبتی بر دیگران بگذاریم. در این قسمت از برنا اندیشان بهترین و جامع‌ترین دوره آموزشی اتیکت را در اختیار شما افراد علاقه‌مند به یادگیری قرار می‌دهیم تا بتوانید صفر تا ۱۰۰ اتیکت را به خوبی یاد بگیرید. پیشنهاد می‌شود تا به دوره جامع آموزش فن بیان مراجعه فرمایید.

اتیکت چیست؟

به طور کلی اتیکت که به آن etiquette هم گفته می‌شود مجموعه‌ای از اصول رفتار است که بر مبنای هنجارهای اجتماعی و مناسبات آدمی در جامعه، گروه‌ها و طبقات اجتماعی شکل گرفته است. با اینکه امروزه با مدرن شدن جوامع شکل‌های مختلفی از اتیکت وجود دارد اما توصیه‌های آن به سال‌های بسیار قدیم مربوط می‌شود.

اگر شما می‌خواهید بدانید که چگونه مانند یک ملکه و یا یک پادشاه رفتار کنید باید اتیکت را به خوبی یاد بگیرید. در‌واقع اتیکت به شما کمک می‌کند تا بدانید در هر شرایط و موقعیتی به شکلی باید رفتار کنید.

شایان ذکر است که تمامی تمامی موارد مربوط به اتیکت شامل شیوه رفتارهای فردی است و ارتباطی با قوانین و دستورات اجتماعی ندارد. اگر تاریخ را مطالعه کنیم مشاهده می‌کنیم که پادشان قدیمی و اندیشمندانی مانند کنفسیوس و سایر افراد بعد از او توصیه‌هایی در خصوص آداب و سلوک رفتاری را بیان نموده اند.

اما اتیکت به شکل امروزی برگرفته از کتاب اتیکت است که در سال ۱۹۲۲ توسط خانم امیلی پست (Emily Post) منتشر شده است. البته در این کتاب صرفاً تعداد کمی از رفتارها وجود دارد که در مورد آن‌ها آموزش داده می‌شود اما به مرور زمان ویرایش های مختلفی از این کتاب به چاپ رسید و نکات بسیار زیادی به آن اضافه گردید که امروزه به عنوان اتیکت شناخته می‌شود.

دانشمندان بر این باورند که انسان موجودی اجتماعی است و تمامی رفتارهای او در جامعه معنا پیدا می‌کند. به همین دلیل لازم است تا رفتارهایی را یاد بگیرید که بتواند با دیگران به شکل ایده آلی رفتار کند. همچنین اتیکت به ما کمک می‌کند تا هر رفتاری را به بهترین شکل ممکن آن انجام دهیم که بسیار زیبا و پسندیده است.همچنین پیشنهاد می‌شود تا به دوره جامع آموزش شخصیت شناسی مراجعه فرمایید.

همواره به این نکته توجه داشته باشید که اتیکت جلوه‌ای از رفتار مسئولانه اجتماعی است و لازم است تا هر فردی آن‌ها را به خوبی یاد بگیرد. شایان ذکر است که اتیکت صرفاً به معنای رفتار به شکل اشراف نیست و امروزه از آن به عنوان مجموعه‌ای از رفتارهای مبادی آداب یاد می‌شود که هر فردی باید در شرایط مختلف آن را انجام دهد.

به عنوان مثال هنگامی که ما در مهمانی دعوت می‌شویم باید چه لباسی بپوشیم و یا برای قرار ملاقات با یک نفر چه حرف‌هایی را باید بزنیم و در مصاحبه‌های شغلی چه پوششی داشته باشیم. البته در پکیج آموزش کامل اتیکت به صورت جامع تمامی رفتارهایی که شما باید در هر موقعیتی انجام دهید آموزش داده می‌شود. شایان ذکر است که این دوره آموزشی یکی از کامل‌ترین مجموعه های آموزشی اتیکت رفتاری است که می‌توانید از این بخش از برنا اندیشان آن را دریافت کنید.

اتیکت در زندگی اجتماعی

همانطور که می‌دانید اگر به شکل بسیار عالی رفتار کنیم همواره می‌توانیم در یادها بمانیم و تأثیر مثبتی بر دیگران می‌گذاریم همچنین رفتار ما به عنوان الگو شناخته می‌شود و زبانزد تمامی افراد می شویم. لازم به ذکر است که رفتار خوب هرگز تمام نمی‌شود و در طول زمان با توجه به شرایط اجتماع دچار تغییر و تحول می‌گردد. به عبارت دیگر اتیکت رفتاری شامل اصول و آداب معاشرت اجتماعی است که در هر شرایطی شکل خاصی را به خودش می‌گیرد.

شایان ذکر است که اتیکت با اخلاق متفاوت است. به این صورت که در بسیاری از موارد رعایت نکردن اتیکت کاری ضد ارزش و غیر اخلاقی نیست و در اخلاق ما با کارهایی مواجه هستیم که اگر آن‌ها را رعایت نکنیم به عنوان کار ضد اخلاقی و ضد ارزش شناخته می‌شود. به طور کلی باید بدانیم که در اتیکت ما با هنجارهایی طرف هستیم که رعایت کردن آن بسیار زیبا و دلپذیر است و احساس خوبی به ما و دیگران می‌دهد.

اتیکت و شخصیت اجتماعی

هنگامی که افراد در شرایط مختلف تمامی آداب را به خوبی رعایت می‌کنند می‌توانند به دیگران نشان دهند که دارای چه شخصیت پسندیده ای هستند. این کار در دیگران احساس امنیت ایجاد می‌کند و می‌توانند به شما اعتماد کنند.

باید اشاره شود که اتیکت موضوعی سهل و ممتنع است. نکاتی به ظاهر ساده که شبکه ای از قواعد را ایجاد می‌کند. آن‌ها بر رفتارها و تعاملات اجتماعی و کاری ما حاکم‌اند و همزمان با تکامل اجتماع در حال تکامل و سازگاری هستند. اتیکت بازتاب دهنده نُرم های فرهنگی، اخلاقیات عموما پذیرفته شده و قواعد جاری در گروه‌هایی است که به آن تعلق داریم.

اتیکت به ما کمک می‌کند تا بتوانیم توجه و احترام خودمان را به دیگران نشان دهید و هنگامی که دیگران با ما هستند بسیار خوشحال و خرسند می‌شوند. باید بدانیم که اگر اتیکت نباشد، روحیه تهاجم و نگرش هر که برای خودش غالب می‌شود.

آموزش قدم به قدم اتیکت رفتاری و یادگیری آداب معاشرت

اتیکت چه کارکردهایی دارد؟

رعایت آداب در شرایط مختلف یا همان اتیکت باعث می‌شود تا امنیت فردی برای خود و دیگران فراهم کنیم و همواره از احساسات دیگران به خوبی حمایت و مراقبت نماییم. شایان ذکر است که اتیکت باعث می‌شود تا ارتباط ها بسیار شفاف‌تر باشد و جایگاه کاری شما نیز بهتر می‌شود.

همواره با این نکته توجه داشته باشید که در اولین ۵ الی ۷ ثانیه قرار ملاقات شما می‌تواند تأثیری بر مخاطب بگذارید که آن تأثیر برای همیشه در ذهن او خواهد ماند و بر روی رابطه شما با او بسیار مؤثر است. بنابراین ما باید به خوبی اتیکت را یاد بگیریم تا بتوانیم در هر شرایطی به شکلی ایده‌آل رفتار نماییم.

اگر شما علاقه دارید تا به شکلی عالی و ایده‌آل رفتار نمایید پیشنهاد می‌کنیم تا از این قسمت از برنا اندیشان دوره جامع آموزش اتیکت را دریافت کنید تا به طور کامل اتیکت و آداب معاشرت را در هر موقعیت و شرایطی به خوبی یاد بگیرید.

شایان ذکر است که در این پکیج آموزشی هر رفتاری به صورت کامل آموزش داده می‌شود و می‌توان گفت که این دوره آموزشی از کامل‌ترین پکیج های آموزش اتیکت است و با دریافت آن می‌توانید تمامی اصول اتیکت را به شکلی عالی فرا بگیرید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.