دانلود پکیج کامل آزمون های خودشناسی برای شناخت مشکلات شخصی

دانلود پکیج کامل آزمون های خودشناسی برای شناخت مشکلات شخصی
نوع فایل
PDF
حجم فایل
10 مگابایت
نویسنده
تاریخ انتشار
13 فوریه 2020
دسته بندی
5,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول
هم اکنون این محصول را خرید کنید و 25 امتیاز هدیه بگیرید

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از بهترین پکیج های روانشناسی با عنوان دانلود پکیج کامل آزمون های خودشناسی برای شناخت مشکلات شخصی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به روانشناسی و علوم رفتاری قرار دهیم.

دانلود پکیج کامل آزمون های خودشناسی برای شناخت مشکلات شخصی

در پکیج کامل آزمون های خودشناسی برای شناخت مشکلات شخصی شما می توانید با انجام تست های موجود در پکیج بسیاری از مشکلات و نقاط ضعف خود را شناخته و به تقویت آن ها بپردازید.

خودشناسی (به انگلیسی: Self-knowledge) اصطلاحی است در روانشناسی برای توصیف اطلاعات فردی یا خود فرد و دانش فردی در مورد خود فرد.

خودشناسی مرتبط با خوداندیشی، فکر کردن در مورد خود و انتقاد از خود یا حتی پرسشگری انتقاد و قضاوت از تفکر خود محسوب می‌شود. خودشناسی مهارت اساسی انسان در بررسی فلسفه است.

شخصیت شناسی به روش MBTI یکی از قدرتمندترین، پر استفاده‌ترین و همزمان قدیمی‌ترین ابزارهای شخصیت شناسی است که شما را به اهدافتان خواهد رساند.

با استفاده از این ابزار، با حدود علایق فرد، مدل جمع‌آوری اطلاعات و تصمیم گیری او آشنا شده و به آنها همان چیزی را می‌دهیم که می‌خواهند از ما دریافت کنند.با استفاده از ابزارهای شخصیت شناسی، شما بسیار راحت‌تر می‌توانید انگیره‌های افراد را تشخیص داده و به هر کسی طبق نیازها و محرک‌های خودش انگیزه دهید.

به طور کلی، صفات شخصیتی، ویژگی های دائمی‌ هستند که فرد در اکثر موارد از خود نشان ‌می‌دهد. بعد از شناسایی صفات شخصیتی، ‌می‌توان از آن‌ها برای پیش بینی رفتار در آینده استفاده کرد. تیپ شخصیتی به افرادی اشاره ‌می‌کند که چند صفت مشترک دارند.


پیشنهاد ویژه:تشخیص و درمان کژکاری های جنسی زوجین

در طول سالیان طولانی، روانشناسان، برای طبقه بندی شخصیت ها، روش های زیادی را مطرح کرده اند. روانشناسان، از مصاحبه، مشاهده، پرسشنامه و آزمون های فرافکنی استفاده ‌می‌کنند تا شخصیت را ارزیابی کنند. پرسشنامه‌های شخصیت، از همه‌ی مردم، یک سری سوالات یکسانی را ‌می‌پرسند. آزمون های شخصیت شناسی عموما شامل آزمون های mbti ، neo و disk می باشند.

برای این که خودم را بشناسم باید چه کار کنم؟

مطالعه کتاب ها و آزمون های خودشناسی: شاید در دسترس ترین کار که البته در ابتدا باید انجام دهیم مطالعه کتاب هست و می تواند نوع فکر کردن را به ما بیاموزد و به افکار ما وسعت بخشد.

استفاده از نظر دیگران: چه بسا افرادی که فکر می کنند خود را شناخته اند اما رفتارهایی دارند که از دید خودشان پنهان مانده و فقط یک دوست خوب و یا فردی که بسیار به ما نزدیک هست می تواند ما را آگاه سازد. پس باید از افراد مختلف مثل پدر، مادر، برادر، همسر، دوست خوب و یا … بخواهیم که چند تا از ویژگی های خوب و بد ما را به ما هدیه دهد و شاید برای اولین بار متعجب شوید که چقدر خصوصیت مثبت دارید که خودتان خبر ندارید و یا از آن استفاده نمی کنید.

تفکر عمیق: وقتی دو بخش قبلی انجام شد و یا در حین انجام آن باید زمان هایی را برای خلوت با خود انتخاب کنید. با خود بیاندیشد که من کجا هستم؟ و چرا در این دنیا وجود دارم؟ این سولات به ظاهر ساده اما می تواند در شناخت شما بسیار به شما کمک کند.

چرا افراد کمی موفق به خودشناسی می شوند؟

گاهی وقت ها تصمیم می گیریم که درباره سوال خودشناسی چیست و چطور می توانیم از آن استفاده کنیم فکر کنیم اما ممکن است با موانع زیر روبرو شویم:

ترس از روبرو شدن با خود: شاید برایتان تعجب آور باشد که ما گاهی وقت ها از خودمان ترس داریم. می ترسیم که آنچه که در ذهن خود بافته ایم و سالها با آن زندگی کرده ایم نقض شود. شاید گذشته خوبی تجربه نکرده باشیم و برایمان آزار دهنده باشد و …
اهمال کاری: گاهی وقت ها آنقدر در زندگی گم می شویم که حال و حوصله تفکر از ما گرفته می شود و هزار بهانه جور می کنیم که از زیر این سوال در برویم.

عملکرد مغز: معولا فکر کردن کار دشواری هست و نیاز به صرف انرژی بالا. از طرفی مکانیزم مغر انسان طوری طراحی شده که تمایل دارد برای حفظ بقای خود کمترین میزان انرژی را مصرف کند به همین خاطر افراد کمی هستند که در فکر کردن عمیق دوام می آوردند.
تمایل به خارج نشدن از ناحیه امن زندگی: برخی از انسان ها برای خود یک ناحیه امن در زندگی ساخته اند و حاظر نیستند به هیچ قیمتی از آن خارج شوند چون دوست ندارند که آرامش نسبی خود را از دست بدهند به همین خاطر معمولا دچار روزمرگری خواهند شد و از مهمترین بخش زندگی خود یعنی تفکر درباره خودشناسی باز می مانند.

   راهنمای دانلود
  • در صورت ثبت نام لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • در صورت مشاهده ارور در فایل های فشرده آخرین نسخه Winrar را نصب نمایید.
  • همچنین می توانید از فشرده ساز 7 zip نیز استفاده نمایید.
  • برای اجرای فایل های صوتی و تصویری می توانید از نرم افزار VLC استفاده کنید.
  • برای اجرای کتاب های الکترونیکی هم می توانید از نرم افزار Adobe Reader استفاده کنید.
  • در صورت وجود هر گونه سوال به بخش سوالات متداول مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *