کارگاه آموزش نکات همسرداری در زندگی زناشویی

کارگاه آموزش نکات همسرداری در زندگی زناشویی
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
114 مگابایت
دسته بندی
25,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان قصد داریم تا یکی دیگر از کارگاه های روانشناسی با عنوان کارگاه آموزش نکات همسرداری در زندگی زناشویی را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان قرار دهیم.

مدرس آموزشی در کارگاه آموزش نکات همسرداری در زندگی زناشویی به صورت کامل نکاتی که همسران باید در زندگی مشترک بدان آگاه بوده تا زندگی شاد و سالمی داشته باشند را آموزش می دهد.

کارگاه آموزش نکات همسرداری در زندگی زناشویی

آیا از نکات مهم همسرداری اطلاع دارید؟ برای داشتن ارتباط مناسب با همسر و بالا بردن سطح آرامش در خانواده، نیاز به مهارت آموزی در حیطه‌های مختلف هست. زندگی مشترک؛ آغاز مسیری است که زن و مرد با همکاری و تعاون یکدیگر باید طی کنند؛ در واقع شما و همسرتان مانند دو همسفر هستید. مسلما در این سفر پرچالش هر چه بهتر بتوانید با یکدیگر تعامل داشته باشید و از مهارت‌های لازم برای ازدواج موفق آگاه باشید این سفر برایتان لذت بخش‌تر خواهد بود. نکات مهم همسرداری در بردارنده ارکان اصلی ازدواج است که میانبرهای صعود به قله خوشبختی را پیش رویتان می‌گذارد. مشاوره ازدواج، فرصتی مناسب است تا بتوانید با آشنایی از نکات مهم همسرداری و شیوه تعامل مناسب با همسرتان در جهت زندگی توام با آرامش حرکت کنید.

نکات ضروری برای همسرداری موفق

برای داشتن یک رابطه سالم و تجربه ازدواج موفق با همسرتان در طول زندگی نیاز به تلاش و صرف انرژی دارد. در اینجا نکات مهم همسرداری را با هم مرور می‌کنیم

آموزش نکات همسرداری

هر رابطه ای برای دوام خود نیاز به عناصری دارد که اگر این عناصر وجود داشته باشند، ارتباط به سمت سالم بودن پیش می‌رود:

1- اولین نکته ای که شایان توجه است، این است که شما باید بتوانید همسر خود را همانطور که هست بپذیرید. هیچ وقت با هدف تغییر فرد مقابل، وارد رابطه نشوید. هر فردی ممکن است ویژگی‌های منفی خود را داشته باشد، به عنوان یک قانون این را در ذهن خود نگه داریم؛ ما حق تغییر دادن کسی را نداریم. علاوه بر این، حواستان باشد هر انسانی حق دارد هر احساس یا فکری داشته باشد. هیچ گاه همسرتان را به خاطر داشتن احساس یا عقیده ای سرزنش نکنید. ممکن است شما جنبه‌هایی از رفتار فرد مقابل را دوست نداشته باشید، اما نباید به او این احساس را بدهید که او دوست داشتنی نیست، مگر شرایطی که شما می‌خواهید را داشته باشد.

2- به درد و دل‌های همسرتان گوش دهید. هنگامی که او صحبت می‌کند، فقط به صحبت‌های او گوش دهید و هیچ کار دیگری نکنید. به حرف هایش واکنش مناسب نشان دهید و احساساتش را به رسمیت بشناسید. با او همدلی کنید. سرزنش و تمسخر را کنار بگذارید. چرا که قرار است شما یک شنونده همدل باشید.

3- به همسرتان احترام بگذارید. او را تحقیر نکنید. مخصوصا در جمع و جلوی بستگان و دوستان نکات مثبت وی را بیان کنید. اگر مشکلی با او دارید آن را در حریم خانه خود حل کنید، نه اینکه جلوی دیگران با تمسخر یا دلخوری بیان کنید.

2- نکات مهم همسرداری | ارتباط با خانواده‌های اصلی
یکی از ابعاد مهم ازدواج و نکات مهم همسرداری، حفظ ارتباط مناسب ما با خانواده خود و خانواده همسر است. یکی از بزرگترین چالش‌های زناشویی معمولا بر سر همین قضیه پیش می‌آید.

1- در مورد توقعات و انتظارات دو طرفه به توافق برسید. برای مثال یک روز در هفته را مشخص کنید که به اتفاق همسرتان به منزل پدری خود بروید و یک روز را هم برای خانواده همسرتان در نظر بگیرید.

2- بدگویی نکنید. اگر چیزی شما را ناراحت می‌کند، باید آن را مطرح کنید. اما به شیوه ای سالم، بدون تحقیر و تمسخر. یعنی برای مثال اگر از حرفی که مادرشوهرتان در جمع به شما زده است ناراحت شده اید، به همسرتان نگویید؛ مادرت همیشه چرت و پرت می‌گوید. می‌توانید از عبارت بهتری استفاده کنید؛ وقتی مادرت فلان حرف را زد، من ناراحت شدم. توقع نداشتم چنین عبارتی را بگوید.

3- در بیان اختلافات و انتقاد‌ها از جملات کلی استفاده نکنید، مثال واضح و روشن از یک موقعیت بزنید و بحث اختلافات گذشته را به میان نکشید.

4- در ارتباط با خانواده همسرتان جانب اعتدال را رعایت کنید. ارتباط بیش از حد نزدیک و بدون هیچ حد و مرزی مناسب نیست. نه خیلی نزدیک، نه خیلی دور.

5- تصمیمات مهم زندگیتان را خودتان و همسرتان با مشورت با هم بگیرید. مشاوره گرفتن از بزرگترهای با تجربه خوب هست، اما نگذارید برایتان تصمیم بگیرند.

6- توقعاتتان را از آن‌ها صاف ومستقیم بگویید. بدون جار و جنجال و قاطعانه صحبت کنید. به جای جملات منفی از جملات مثبت استفاده کنید. مثلا نگویید؛ من دوست ندارم با من اینجوری حرف بزنید. بلکه بگویید؛ من دوست دارم این کار را در حقم بکنید.

7- از دیگر اعضای خانواده همسرتان، پیش یکی از اعضا شکایت نبرید.


پیشنهاد ویژه:کارگاه آموزش آرامشگری در زندگی زناشویی

8- لزومی ندارد همه مسائل زندگی خود را برای خانواده‌ها تعریف کنید. حریم خصوصی خود و همسرتان را حفظ کنید.

3- نکات مهم همسرداری | تقسیم وظائف
یکی از مواردی که زمینه اختلاف را فراهم می‌کند و لازم است در مورد آن با همسر خود به توافق برسید، مسئله تقسیم وظائف می‌باشد.

1- توقعاتتان را بیان کنید.

2- با هم قرار بگذارید. فکر نکنید که همسرتان توانایی ذهن خوانی دارد و از آنچه شما می‌خواهید با خبر است. مادامی که شما به زبان نیاورید و در موردش با وی به توافق نرسید، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که او به چیزی که شما می‌خواهید عمل کند.

3- عادل و منصف باشید. اگر همسرتان بیرون از خانه شاغل است و بخشی از هزینه‌های زندگی را بر عهده دارد، توقع نداشته باشید تمام کارهای منزل و بچه داری هم بر عهده او باشد.

4- هر وقت توانستید به یکدیگر کمک کنید. یکی از منابع آرامش در خانواده این است که بدانیم همسرمان حامی ما است و در انجام وظائف دشوار به ما کمک می‌کند.

5- اگر همسرتان در مواردی که با هم توافق کرده بودید، کوتاهی کرد، سرزنش نکنید یا پرخاشگرانه برخورد نکنید. با آرامش و جمله‌ی مثبت به او تذکر دهید؛ عزیزم من انتظار داشتم زباله‌ها را به بیرون ببری. امکانش هست آن را در اسرع وقت انجام دهی؟

4- نکات ضروری همسرداری | حل مسئله و حل اختلاف
اختلاف در هر خانواده و رابطه ای پیش می‌آید. تفاوت‌ها بسیار طبیعی هستند، مهم نحوه برخورد ما با چالش‌ها هستند.

1- اگر دلخوری دارید، آن را بیان کنید. همسر شما توانایی ذهن خوانی ندارد. با سرسنگین رفتار کردن یا قهر کردن مسئله ای حل نمی‌شود و او نمی‌فهمد مشکل کجاست تا آن را حل کند.

2- هر مسئله و دعوایی که پیش می‌آید، هر دو طرف در آن سهم دارند. ممکن است سهم یک نفر بیشتر و دیگری کمتر باشد. سهم خود را در مسئله شناسایی کنید و مسئولیت آن را قبول کنید و بابت آن عذرخواهی کنید.

3- در هر دعوا در مورد همان دعوا بحث کنید. گذشته‌ها مرتبط با مسئله الان نیستند. مشکلات را کلی نکنید؛ تو همیشه همینطور هستی، تو کلا همینی و… از عبارات کلی استفاده نکنید.

4- در هنگام دعوا مکان خوابتان را از هم جدا نکنید.

5- اجازه ندهید اختلافاتتان طولانی شود. در اولین فرصت وقتی خالی کنید و در موردش صحبت کنید. اجازه ندهید مشکلات و ناراحتی‌ها روی هم جمع شوند. تا وقتی مسئله حل نشده و ناراحتی برطرف نشده از مسئله گذر نکنید.

6- مشکل را به خانواده‌ها نکشانید. مشکلاتتان را خودتان دو نفری حل کنید.

7- تحقیر و توهین نکنید.

8- جلوی فرزندتان دعوا نکنید و او را درگیر نکنید یا او را قاضی دعوا قرار ندهید.

5- نکات مهم همسرداری | روابط جنسی
روابط جنسی یکی از ارکان مهم صمیمیت شما است. سعی در بهبود آن داشته باشید و برای لذت بردن خودتان و همسرتان بکوشید.

1- راجع به آن با هم صحبت کنید.

2- روابطتان را تنوع ببخشید.

3- محبت فیزیکی خود را محدود به رابطه جنسی نکنید. در آغوش گرفتن و بوسیدن همسرتان تاثیر فوق العاده ای در رابطه تان خواهد داشت.

با رعایت نکات مهم همسرداری می‌توانید روابط عاطفی و زناشویی خود را بهبود ببخشید. رعایت نکات همسرداری باعث پیشگیری از خیانت، طلاق عاطفی و ایجاد فضایی مناسب برای رشد فرزندان خواهد شد.

منبع:هنر زندگی

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.