کارگاه آموزش جامع مشاوره طلاق به صورت تخصصی

کارگاه آموزش جامع مشاوره طلاق به صورت تخصصی
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
100 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان کارگاه آموزش جامع مشاوره طلاق به صورت تخصصی را برای دانلود در اختیار شما کاربران علاقه مند به مباحث روانشناسی قرار می دهیم.

مدرس آموزشی در کارگاه مشاوره طلاق به طور کامل موارد مربوط به مشاوره طلاق را برای مشاوران،روانشناسان و روان درمانگران مورد بررسی قرار می دهد.

کارگاه آموزش جامع مشاوره طلاق به صورت تخصصی

طلاق یکی از راهکارهای نهایی در زندگی زناشویی است. اگر زندگی خود را دوست دارید و می خواهید آنرا حفظ کنید پس فکر کردن به طلاق درست نیست و باید زندگی مشترک را بصورت اصولی حفظ کرده و آنرا مستحکم کنید. اما اگر علاقه ای به زندگی مشترک و همسر خود ندارید و یا بواسطه مشکلات و مسائل پیش آمده تصمیم بر جدایی گرفته اید بهتر است قبل از اینکار حتما از مشاوره طلاق بهره مند شوید. اینکار سبب می شود تا حتی در صورت طلاق گرفتن نیز، بهترین اقدام ممکن صورت پذیرد. زیرا در برخی مواقع مانند وجود مخاطرات جانی و عدم احساس امنیت و …، طلاق گرفتن امری ضروری بنظر می رسد.

ریشه طلاق چیست؟

در بین صدها موردی که می تواند زمینه ساز طلاق شود به چندی از آنها اشاره شده است:

 • خیانت زن به مرد و یا مرد به زن
 • مشکلات جنسی و عدم رضایت از روابط زناشویی
 • اینترنت و شبکه های اجتماعی
 • اختلالات شخصیتی مانند سوءظن، بدبینی، توهم، خودشیفتگی، عدم سازگاری و …
 • تفاوت های شخصیتی، فرهنگی و آموزشی

امروزه بدترین معضل در خانواده ها مسئله طلاق است،نه تنها در خانواده بلکه درجامعه نیز بازتاب خوبی ندارد. بخصوص برای زنان محدودیتهایی از طرف خانواده و یا در محل کار ایجاد میکند. بعضی طلاق ها به علت دخالت بی جای خانواده های دو طرف و جانبداری از فرزند بدون فکر به عواقب آن و بعضی طلاقها به علت خیانت یکی از دو طرف یا عدم اطمینان و شکاک بودن یکی از زوجین و یا ناتوانی در بارداری و غیره صورت میگیرد. بیشتر زوجین از احکام طلاق آگاهی ندارند و بدون مشورت با کسی که آگاهی به علم احکام قضایی و حقوقی وارد است اقدام به شکایت از طرف مقابل میکند،در این صورت خود را گرفتار میکند.قوانین طلاق مسئله ای پیچیده ای دارد که بیشتر زوجین گرفتار آن می شوند.


پیشنهاد ویژه:کارگاه درمان شناختی رفتاری خیانت زناشویی

از جمله ی این قوانین می توان به احکام طلاق، طلاق خلع ومبارات( یعنی شوهر برای طلاق مالی را از همسر میگیرد)اشاره کردو یا طلاق توافقی ،دراین نوع طلاق طرفین با توافق در بین خود وحل مسائلی (از جمله مالی یا حضانت فرزندان ونگهداری آنان به تفاهم می رسند و بعد اقدام به طلاق می کنند.به همین دلیل بهترین راه حل برای زوجین طلاق توافقی می باشد. بنابراین با مراجعه به مراکز مشاوره تلفنی و حضوری می توانید در این خصوص اطلاعات با ارزشی را کسب کنید. به هیج وجه بدون مشورت با یک مشاور متخصص در دام مراحل حقوقی و افراد منفعت طلب که دنبال کسب درآمد از دعوای بوجود آمده هستند نیافتید.

قبل از طلاق حتما به این سوالات جواب دهید

قبل از طلاق به این سوالات پاسخ دهید اگر شما و همسرتان هم بعد از سال ها زندگی مشترک و بررسی راه حل های مختلف تصمیم به طلاق گرفته اید در قدم اول بدانید ما قبول داریم که رسیدن به این تصمیم برای تان سخت بوده است و اصلا شاید هنوز هم درباره آن به قطعیت نرسیده باشید؛ اما همین حالا باید از منطقی بودن تصمیم تان مطمئن شوید و به این نتیجه برسید که راه حل بهتری پیش رویتان نیست.

هدفتان از طلاق چیست؟

آیا فکر می کنید رابطه شما آن قدر بحرانی و غیرقابل تغییر است که باید هر طور شده است تمامش کنید؟ آیا شرایط بعد از جدایی به مراتب بهتر و قابل قبول تر از ادامه زندگی در شرایط فعلی برای شماست؟ آیا شما سعی می کنید از خشونت دائمی رها شوید و قصد دارید خود و فرزندانتان را از این شرایط بیرون ببرید؟ آیا زندگی با همسرتان هویت، شخصیت، اعتبار، آبرو، عزت نفس، آرامش یا سلامت جسمی و روانی تان را تهدید می کند و تلاش شما برای بهبود زندگی خودتان است یا اصلا فکر می کنید بعد از طلاق هیچ تغییر مثبتی در زندگی تان ایجاد نمی شود؟ پاسخ این سوال ها به شما می گوید بعد از طلاق اوضاع تان بهتر خواهد شد یا به این موضوع پی خواهید برد که تصمیمی غیر اصولی گرفته اید.

مراحل مشاوره طلاق

 • مراجعه به مشاور و در میان گذاشتن مشکل از سوی هر دو طرف دعوا
 • ادامه مشاوره در حداقل 2 جلسه برای کاهش شدت احساسات زوجین
 • مشاوره روانشناسی طرفین برای پی بردن علت اصلی نارضایتی طرفین
 • همراهی زوجین برای یافتن راه حل های عملی برای تامین بخش مهم خواسته های منطقی هر دو طرف
 • ادامه مشاوره با فرزندان بصورت جداگانه و یا بصورت جمعی در جلسات بحث آزاد با والدین و فرزندان
 • بررسی و رصد نمودن شدت مشکل در فواصل زمانی مشخص
 • ارائه بهترین راه و روش طلاق در صورتی که طلاق بهترین روش برای هر دو طرف تشخیص داده شود
 • بررسی قوانین طلاق در مورد زوجین، مورد مشاوره و دادن اطلاعات دقیق در مورد فرایند طلاق و نیازهای حقوقی آنها

منابع:

حامی هنر زندگی

وب سایت خانم دکتر جبلی

وب سایت ساتین

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.