کارگاه کامل آموزش مهارت های زندگی زناشویی ویژه همسران

کارگاه کامل آموزش مهارت های زندگی زناشویی ویژه همسران
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان قصد داریم تا یکی دیگر از کارگاه های روانشناسی با موضوع کارگاه کامل آموزش مهارت های زندگی زناشویی ویژه همسران را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم برنا اندیشان قرار دهیم.

مدرس کارگاه کامل آموزش مهارت های زندگی زناشویی ویژه همسران به صورت کاملاً تخصصی مهارت هایی که زن و مرد در زندگی زناشویی باید بدانند را آموزش می دهد.

کارگاه کامل آموزش مهارت های زندگی زناشویی ویژه همسران

ازدواج پیوندی است که انتظار می رود روزبه روز مستحکم تر شود و تا ابد نا گسستنی باقی بماند. این در حالی است که پیوند بسیاری از زوج ها در اثر ناملایمات زندگی سست می شود و در موارد حاد به جدایی می انجامد. در واقع، نافرجامی اغلب زندگی های مشترک به علت عدم تسلط طرفین بر مهارت های زندگی زناشویی است و از بی توجهی به پیش نیازهای مهارتی ازدواج موفق ناشی می شود.

آیا ازدواج یک اقدام جدی است؟

بله، ازدواج اقدامی جدی است که آمادگی و مهارت های خاص خودش را می طلبد. دوران آشنایی پیش از ازدواج فرصت مناسبی است تا این مهارت ها را که لازمه ی ازدواج موفق شمرده می شوند، تمرین کنید و آمادگی خود را برای حضور در زندگی مشترک بالا ببرید. این دوران به هر حال با زندگی در زیر یک سقف تفاوت هایی دارد، اما همان طور که گفته شد فرصت قابل تأملی برای پرورش مهارت های زندگی زناشویی است.


پیشنهاد ویژه:کارگاه آرامشگری زوجین در زندگی

پس اگر هنوز به جرگه ی متأهلان نپیوسته اید یا در آستانه ی آغاز زندگی مشترک هستید، توصیه می کنیم از همین امروز در پرورش مهارت هایی که در ادامه معرفی کرده ایم، کوشا باشید تا بتوانید ازدواج ثمربخش تری را برای خودتان و همسرتان رقم بزنید. ضمنا آنچه می خوانید برگرفته از توصیه های استیون جیمز دیکسون (Steven James Dixon)، کارشناس روابط بین فردی است.

مهارت حل مشکلات در زندگی زناشویی

مهارت حل مشکلات به نوعی مهم ترین مهارت این فهرست است، زیرا اگر بر این مهارت خاص مسلط نباشید، اوضاع به قدری آشفته می شود که دیگر اهمیتی نخواهد داشت تا چه حد در سایر مهارت ها توانا هستید. مهارت حل مشکلات یعنی اینکه اگر در موضوعی با همسرتان اختلاف نظر داشتید، بتوانید به مصالحه برسید. به عبارت دیگر، باید یاد بگیرید که موقعیت را بسنجید و ببینید که آیا لازم است روی موضع خود پافشاری کنید یا عاقلانه تر است که از موضع خود کوتاه بیایید. به عقیده ی دیکسون، عدم تسلط کافی بر این مهارت موجب دشواری زندگی مشترک به ویژه در دو سال نخست ازدواج می شود، چراکه طرفین در سال های نخست سعی دارند تا با راه و روش یکدیگر در حل مشکلات آشنا شوند و به طریقی با رویکرد طرف مقابل کنار بیایند. در واقع، در همین دو سال نخست ازدواج است که متوجه خواهید شد در زندگی مشترک نمی توانید همیشه حرف خودتان را به کرسی بنشانید!

مقدم دانستن همسر در زندگی

دیکسون معتقد است اول خدا و بعد همسر؛ او همسر را بر فرزندان، شغل، والدین، آشنایان و هر چیز یا هرکس دیگری مقدم می داند: خدا همسر فرزندان دیکسون ادعا می کند همسرش را که همه کس اوست، تحت هیچ شرایطی به جایگاه های بعدی تنزل نمی دهد و حتی در مواقعی که همسرش دچار گرفتاری یا بحران خاصی می شود و به عبارتی حال و روز خوشی ندارد، هم چنان اولویت زندگی دیکسون باقی می ماند، زیرا خودش نیز انتظار دارد که همیشه نخستین اولویت همسرش در خلال مشغله های زندگی باشد.

رشد و توسعه فردی

فقط در اندیشه ی رابطه ی زناشویی امروز خود نباشید، بلکه باید به راهکارهای دوام و بهبود این رابطه در سال های آینده نیز بیندیشید. مثلا از خودتان بپرسید: چی کار می تونم بکنم که همسر ایده آل تری باشم؟ چی کار می تونم بکنم که پنج سال دیگه هم به چشم همسرم جذاب به نظر برسم؟ بهتر نیست تحصیلاتم رو ادامه بدم؟ بهتر نیست یه کسب و کاری راه بندازم که مال خودم باشه؟ چطوری می تونم به همسرم نشون بدم که توی سختی ها پشتش هستم؟ دیکسون توصیه می کند که در زندگی نسبت به تغذیه سالم، سلامتی و طول عمر، آینده نگری اقتصادی، پس انداز و پیشرفت شغلی بی اهمیت نباشید تا بتوانید آینده ی دلپذیرتری را برای خودتان و همسرتان رقم بزنید. خلاصه اینکه همه ی تلاش تان را به کار بگیرید تا برای شریک زندگی خود همسر شایسته تری باشید.

جدال منصفانه

شاید بعضی روزها خودتان را در وضعیتی بیابید که انگار چاره ی دیگری جز جدال ندارید، اما یادتان باشد که اگر حالت تدافعی به خود می گیرید حتما منصفانه و هدفمند وارد بحث شوید و بحث را خیلی کش ندهید. ابتدا اطمینان حاصل کنید که برای این حالت تدافعی علت موجهی وجود داشته باشد. فقط کافی است نقطه نظرات تان را اعلام کنید و اگر همسرتان موافقت نکرد، حداقلش این است که حرف تان را شنیده است و اگر به شما علاقه مند باشد، مطمئنا سعی خواهد کرد به طریقی رضایت تان را جلب کند. اگر ناعادلانه وارد بحث شوید، طرف مقابل در جهت جلب رضایت تان هیچ قدمی بر نخواهد داشت. این در حالی است که اگر محترمانه عمل کنید، طرف مقابل متقاعد خواهد شد که با یکدیگر به مصالحه برسید.

حتی اگر حق با شما باشد اما تحریک آمیز حمله کنید، شکی نیست که همسرتان به آنچه باعث ناراحتی تان شده است ادامه خواهد داد. زندگی مشترکی که با تسلط بر این مهارت ها اداره شود، فواید بی شماری به همراه خواهد داشت. نشاط، احترام و اعتماد متقابل، زندگی باثبات، حمایت دوطرفه و عشق بی قید و شرط ازجمله ی بارزترین این فواید به شمار می روند. پس فرصت را از دست ندهید و هرچه زودتر پیش از ازدواج، مهارت هایی را که مرور کردیم تمرین کنید. اگر متأهل هستید و تا به حال از اهمیت مهارت های زندگی زناشویی آگاه نبوده اید، باز هم جای امیدواری است که می توانید با یادگیری و تمرین این مهارت ها حین زندگی مشترک از گسستن پیمان ازدواج تان جلوگیری کنید.

منبع:مجله ونوس

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.