پکیج کامل آموزش طب سوزنی

نوع فایل
PDF
حجم فایل
50 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

طب سوزنی یا همان سوزن درمانی که در زبان چینی به آن ژن جیو گفته می‌شود یک نوع پزشکی جایگزین است و به عنوان مهم‌ترین شاخه طب سنتی چینی شناخته می‌شود.شایان ذکر است که در طب سوزنی درمانگر از طریق فرو کردن سوزن به نقاط مشخصی که در بدن وجود دارد درمان را انجام می‌دهد.

در مجامع علمی، طب سوزنی به عنوان یک شبه علم شناخته می‌شود. همچنین باید اشاره شود که در کشورهای مختلف انجام طب سنتی روش خاص خودش را دارد و به شکل خاصی انجام می‌شود. در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا پکیج جامع آموزش طب سوزنی را در اختیار شما افراد علاقه‌مند به طب سوزن درمانی قرار دهیم تا بتوانید به صورت تخصصی طب سوزنی را یاد بگیرید.

آموزش طب سوزنی

شایان ذکر است که طب سوزنی از فلسفه های و شیوه‌های مختلف فکری سرچشمه می‌گیرد و به طور کلی از این روش برای تسکین دردهای مختلف استفاده می‌شود. درمانگران طب سوزنی بیان می‌کنند که آن‌ها می‌توانند بیماری‌های مختلف را به کمک طب سوزنی درمان کنند.

دوره جامع آموزش صفر تا ۱۰۰ طب سوزنی

همچنین باید اشاره شود که همواره طب سوزنی در تلفیق با روش‌های دیگر درمان می‌کند. با توجه به اینکه افراد زیادی به درمان با طب سوزنی علاقه دارند در این قسمت از برنا اندیشان پکیج جامع آموزش طب سوزنی را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید صفر تا ۱۰۰ سوزن درمانی را به صورت تخصصی یاد بگیرید.

آشنایی با طب سوزنی

تحقیقات و مطالعاتی که در این زمینه انجام شده است نتایج متناقضی را نشان می‌دهد به این صورت که طب سوزنی بی اثر بوده و نمی‌تواند بیماری‌ها را درمان کند. البته در دانشگاه اکستر مطالعه‌ای انجام شد که نشان می‌دهد طب سوزنی می‌تواند در تسکین برخی از دردها مفید و مؤثر باشد.پیشنهاد می‌شود به دوره جامع آموزش حجامت و زالو درمانی مراجعه نمایید.

به طور کلی باید بیان شود که اثرات طب سوزنی کوتاه مدت بوده و نمی‌تواند در بلند مدت تأثیری بر درمان بیماری‌ها داشته باشد. شایان ذکر است که برخی از تحقیقات نشان می‌دهد که طب سوزنی توانسته است بسیاری از بیماری‌ها را درمان کند اما محققان در این باره بیان می‌کنند که اثر درمانی طب سوزنی موجب درمان بیماری‌ها نبوده است.

در یک فراتحلیل محققان به این نتیجه رسیدند که طب سوزنی می‌تواند برای درمان کمردردهای مزمن بسیار مؤثر باشند و نسبت به سایر روش‌های درمانی مقرون به صرفه تر است. البته در تحقیق دیگر نتیجه‌ به این صورت بود که طب سوزنی نمی‌تواند برای درمان بیماری‌ها مقرون به صرفه باشد.

ایده اصلی در طب سوزنی به این صورت است که با فرو کردن سوزن‌های بسیار نازک در نقاط خاصی از بدن که گذرگاه های انرژی هستند می‌توان دردهای مزمن را تسکین دارد و همچنین از طب سوزنی برای درمان بیماری‌ها نیز استفاده می‌شود.

طب سوزنی بیان می‌کند که نقاط خاصی از بدن در مسیرهای خاصی به نام گذرگاه meridian قرار دارند که انرژی حیات یا همان چی (QI) در زبان چینی در آن‌ها جریان دارد.برای مدتی بود که در کشور چین طب سوزنی و سایر روش‌های طب سنتی از سیستم‌های پزشکی و بهداشتی حذف شد اما در زمان مائو به دلیل کمبود پزشک، طب سوزنی مجدداً بر سر زبان‌ها افتاد.

نگاهی به تاریخچه طب سوزنی

سازمان بهداشت جهان و همچنین مؤسسه ملی سلامت آمریکا نام بیش از ۳۰ بیماری را در زمره موارد حیطه درمان توسط طب سوزنی اعلام کرده است. شایان ذکر است که تاریخچه استفاده از طب سوزنی در کشور چین به دوران نوسنگی مربوط است. در آن دوران ها از سنگ‌های نوک تیزی به نام بیان شی برای درمان استفاده می‌شده است.

در مورد سوزن‌های طب سوزنی نیز باید اشاره شود آن‌ها در ۵ هزار سال پیش توسط باستان شناسان چینی کشف شده است. اولین کتاب چینی که در مورد طب سوزنی نوشته شده است مربوط به ۲۳۰۰ سال پیش است که نام آن طب داخلی کلاسیک امپراتور زرد است. در این کتاب در مورد انواع مختلف روش‌های درمان به کمک طب سوزنی بحث شده است که چگونه می‌توانیم از طریق نقاط خاص بدن که در مسیرهای اصلی قرار دارد به درمان برخی از بیماری‌ها بپردازیم.

نظریه طب سنتی چینی

همانطور که گفته شد طب سنتی چین شاخه ای کل نگر از پزشکی با قدمتی ۵ هزار ساله است که حتی در حال حاضر نیز در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا به عنوان یکی از روش‌های مکمل پزشکی غربی به کار می‌رود و کاربرد فراوانی برای ارتقا سلامت و درمان بیماران دارد. طب سوزنی بر این باور است که ریشه هر بیماری را می‌توان در اختلال به وجود آمده در الگوی انرژی حیاتی الکترومغناطیسی بدن جستجو کرد و از این رو هر بیماری را می‌توان با اصلاح این الگو درمان نمود.

شایان ذکر است که اگر بدن انسان در هماهنگی با انرژی‌های درونی باشد به طور طبیعی سالم خواهیم بود. در این شرایط یاخته و دستگاه ایمنی بدن در بالاترین توانایی و ظرفیت برای مقاومت در برابر عوامل بیماری زا است. هر بیماری برای اولین بار خودش را به صورت یک اختلال در تعادل انرژی حیاتی در مسیرهای انرژی زیستی و همین‌طور اندام‌های حیاتی بدن نشان می دهد. لازم به ذکر است که اگر بیماری در مرحله اولیه درمان نشود تبدیل به یک بیماری دارای نشانه یا اختلال عمل‌کرد مزمن می‌شود.

آموزش درمان بیماری های مختلف به کمک طب سوزنی

تئوری یین و یانگ پایه‌ای ترین مفهوم در طب سوزنی است. در این سوزن درمانی باور بر این است که جهان هستی از تعامل و ترکیب این دو نیروی مکمل به حیات خود ادامه می دهد. جنبش،فعالیت و حرکت را می‌توان به یانگ (Yang) و قرار و آرامش و سکون را به یین (Yin) نسبت داد. همچنین پیشنهاد می‌شود به پکیج آموزش کامل ماساژ پوست مراجعه فرمایید.

هر اندام بدن نیز در درون خود دارای بعد یین (Yin) و یانگ (Yang) می باشد. مجموعه یین و یانگ بدن در حالت بهینه و سلامت در تعادل است اما بیماری زمانی ایجاد می‌شود که تعادل بین یین و یانگ بیش از حد نوسان های معمول در شبانه‌روز برهم بخورد. در صورت افزایش یانگ و کاهش یین بیماری با طبیعت گرم و در صورت افزایش یین و کاهش یانگ بیماری با طبیعت سرد ظاهری می‌شود.

طب سوزنی مهم‌ترین بخش طب سنتی چینی است و اصل اساسی در آن درمان بیمار به عنوان یک کلیت ترکیب یافته از ابعاد سه گانه جسم، ذهن و روح از طریق توجه به ریشه‌های اصلی بیماری و نه صرف سرکوب نشانه‌های مربوط به بیماری است.

اگر شما علاقه دارید تا به صورت حرفه‌ای طب سوزنی را یاد بگیرید پیشنهاد می‌شود تا از این قسمت از برنا اندیشان دوره جامع آموزش طب سنتی را دریافت کنید تا به صورت کامل طب سوزنی را یاد بگیرید و بتوانید در این زمینه به تخصص دست پیدا کنید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.