برترین تست های کاربردی روانشناسی

مجموعه ای از برترین تست های کاربردی روانشناسی به همراه روش نمره گذاری

در این قسمت از پایگاه دانش برنا اندیشان تصمیم داریم تا در رابط با یکی از موضوعات مهم و ویژه روانشناسی با عنوان  مجموعه ای از برترین تست های کاربردی روانشناسی به همراه روش نمره گذاری با شما علاقه مندان به مطالب روانشناسی گفتگو کنیم.

مجموعه ای از برترین تست های کاربردی روانشناسی به همراه روش نمره گذاری

در این بخش مجموعه ای از برترین تست های کاربردی روانشناسی به همراه روش نمره گذاری ارائه خواهد شد پس تا انتها با برنا اندیشان همراه باشید.

روانشناسی

در جهان صنعتی امروز، تقریباً هیچ فعالیت و حرفه‌ای یافت نمی‌شود که به درک و اندیشه انسانی وابسته نباشد؛ در نتیجه روان‌شناسی با زندگی و کسب و کار انسان مدرن پیوندی ناگسستنی ایجاد کرده‌ است. به علاوه رشد علم، تکنولوژی و سطح رفاه عمومی، موجب شده تا آدمی وقت بیشتری برای تفکر و اندیشه پیدا کند.

بنابراین مسائل، مشکلات و حتی بیماری‌های نوظهوری در میان افکار و ذهنیات بشر پدید می‌آید که نیاز به یافتن راه حل، درمان و پیشگیری را دو چندان می‌کند؛ راه حلی که امروزه روان‌شناسی طلایه‌دار آن است.

همه ما در طول روز در دوراهی های مختلف قرار گرفته و لازم است بین گزینه های موجود تصمیم بگیریم، این مسئله به پردازش ذهنی زیادی نیاز دارد و بی شک افرادی که قادر به درک فرایند ذهنی پشت تصمیم گیری های خود هستند تصمیمات بهتری خواهند گرفت.

درک این که مغز ما چطور عمل می کند یکی از بهترین و مهم ترین سلاح های زندگی است و برای رسیدن به این درک به علم روانشناسی نیاز داریم. به عنوان مثال بررسی پیامدهای یک تصمیم خاص نیاز به تفکر انتقادی دارد.

مجموعه ای از برترین تست های کاربردی روانشناسی به همراه روش نمره گذاری

روانشناسی به ما کمک می کند تا از دیدگاه های مختلف هر مسئله را بررسی کرده و مطمئن شویم هنگام تصمیم گیری نکته ای از قلم نیفتاده باشد.

این علم توانایی تشخیص دروغ از حقیقت را به ما می دهد تا بتوانیم از خودمان در مقابل عدم صداقت دیگران محافظت کنیم.

طبق مطالعات انجام شده هر فرد 6 نقطه نظر روانشناسی دارد که برای تصمیمات از آن استفاده می کند:

احساسات، منطق، منفی، مثبت، شهودی و خلاقیت

تست‌های روانشناسی

تست های روانشناسی افراد را بر اساس تفاوت های فردی موجود در آن‌ها متمایز ساخته و فرد می‌تواند از استعدادها و قابلیت های خود، آگاه گردد.

افراد پس از انجام تست‌ها می‌توانند براساس نتایج بدست آمده توانایی های خود را پرورش داده و برای زندگی آینده خود خط مشی مناسبی انتخاب نماید.

همچنین نتایج به دست آمده از تست‌های روانشناسی افراد را می‌توان با هنجارهای گروه سنی‌اش  مقایسه کرد و اختلالات شخصیتی و روانی او را تشخیص داد.


پیشنهاد ویژه : پکیج تست شخصیت شناسی MBTI به همراه راهنما


مجموعه ای کاربردی از تست های روانشناسی

با توجه به اهمیت موضوعه، برنا اندیشان در نظر دارد مجموعه ای از برترین تست های کاربردی روانشناسی به همراه روش نمره گذاری و روایی و پایایی، را به صورت رایگان خدمت شما کاربران گرامی ارائه دهد.

این مجموعه شامل تست های زیر می باشد:

 1. استرس شغلی
 2. اضطراب اجتماعی
 3. اضطراب ریاضی
 4. امید به زندگی
 5. باورهای وسواسی بیل براون
 6. بهزیستی روانشناختی ریف
 7. پرخاشگری باس و پری
 8. تحریف های شناختی
 9. خشم در کودکان
 10. رضایت زناشویی انریچ
 11. سازگاری بل
 12. سبک تصمیم گیری
 13. سبک یادگیری کلب
 14. سلامت روان
 15. نیازهای صمیمیت زناشویی
 16. هوش هیجانی بار آن
 17. هوش هیجانی شاته

دسته‌بندی‌ها