تاثیر دیگران بر طلاق و نقش منفی دخالت های سایر افراد بر زندگی زوجین

تاثیر دیگران بر طلاق و نقش منفی دخالت های سایر افراد بر زندگی زوجین

نقش دیگران در میزان طلاق زوجین چه میزان است؟ آیا حمایت های عاطفی و پشتیبانی های افراد دیگر سبب می شود تا زندگی زوجین با خطر روبه رو شود؟ برای خواندن جواب این سوالات تا انتهای مقاله تاثیر دیگران بر طلاق و نقش منفی دخالت های سایر افراد بر زندگی زوجین با گروه علمی تخصصی برنا اندیشان همراه باشید.

تاثیر دیگران بر طلاق و نقش منفی دخالت های سایر افراد بر زندگی زوجین

در مقاله تاثیر دیگران بر طلاق زوجین بررسی خواهیم کرد که سایرین چگونه با رفتارهایشان می توانند سبب جدایی و طلاق دیگران شوند و بر زندگی شان تاثیر منفی بگذارند.

زوج هایی که دوستانی دارند که از آنها حمایت میکند، احتمال طلاق گرفتنشان بیشتر است

چگونه باید در مورد این یافته فکر کنیم؟

اگر متاهل هستید، مهم این است که به غیر از همسرتان در زندگی خود از لحاظ عاطفی افراد حمایت کننده ای داشته باشید؟ فرض کنید در ازدواج با مشکل روبرو هستید. اگر دوستان یا اقوامی دارید که می توانید در هنگام ناراحتی با آنها صحبت کنید یا فقط توصیه هایی می خواهید (و نه فقط در مورد ازدواج خود) آیا این مسئله برخی از تنش ها را برطرف می کند و احتمال طلاق را کاهش می دهد؟ یا در عوض به شما اطمینان می دهد که اگر طلاق بگیرید هنوز افرادی در زندگی خود دارید که به فکر شما هستند؟ یا این مسئله اصلاً مهم نیست؟ برای مطالعه بیشتر به پکیج مشاوره قبل از ازدواج از فروشگاه برنا اندیشان مراجعه فرمایید.

مارینا هادوک پاتر، جامعه شناس دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا این سوالات را در مقاله “حمایت اجتماعی و طلاق در بین زوج های آمریکایی” که در یک مجله در سال 2021 از مجله مسائل مربوط به خانواده منتشر می شود مطرح کرد و هم اکنون بصورت آنلاین در دسترس است. پاتر داده های یک نمونه متشکل از 7321 زوج در ایالات متحده را که هنگام اولین قرار با هم ازدواج کرده بودند تجزیه و تحلیل کرد. از آنها در مورد منابع کمک و پشتیبانی در زندگی به همراه بسیاری از سوالات دیگر در مورد خود و ازدواجشان سوال شد سپس پاتر تشخیص داد که چه کسانی پنج یا شش سال بعد طلاق گرفته اند و بررسی کرد که آیا احتمالاً زوج هایی که از حمایت عاطفی بیشتری در خارج از ازدواج خود برخوردار بوده اند در زمره کسانی هستند که طلاق گرفته یا جدا شده اند.

حمایت اجتماعی چگونه ارزیابی شد

از زوجین در مورد سه نوع حمایت پرسیده شد :

حمایت عاطفی : «فرض کنید مشکلی داشته اید و از انجام کاری احساس افسردگی یا گیجی کرده اید از چه کسی کمک یا مشاوره می خواهید؟ ”

کمک اضطراری : «فرض کنید نیمه شب اضطراری داشته اید و به کمک احتیاج داشته اید با چه کسی تماس می گیرید؟ ”

کمک مالی اضطراری : «اگر مجبور شوید برای چند هفته 200 دلار قرض بگیرید به دلیل شرایط اضطراری چه می کنید؟ از چه کسی درخواست میکنید؟ ”

در پاسخ به هر سوال شرکت کنندگان می توانند “هیچ کس” یا تعداد دیگری از موارد زیر را ذکر کنند: “دوستان، همسایگان، همکاران” “پسران یا دختران” “والدین” “برادر و خواهر” و “بستگان دیگر”.

از زوجین همچنین پرسیده شد که آیا آنها واقعاً در یک ماه گذشته در امر نگهداری از بچه ها، حمل و نقل، تعمیرات، کار در خانه یا مشاوره به همدیگر کمک کرده اند.

نتایج نشان داد وجود حمایت های خارجی با طلاق همراه بود. افراد متاهلی که در خارج از ازدواج از حمایت عاطفی خود خبر داده بودند، آنها دوستان یا خانواده ای داشتند که در صورت افسردگی یا گیجی می توانستند برای کمک یا پشتیبانی به آنها مراجعه کنند بیشتر احتمال دارد که طلاق بگیرند.برای کسب اطلاعات بیشتر به پکیج درمان شکست عاطفی مراجعه فرمایید.

دخالت دیگران چگونه موجب ایجاد طلاق می شود

تاثیر دیگران بر طلاق زوجین

آیا آن زوج ها نیازمند بودند؟ شاید افراد متاهلی که از نظر عاطفی افراد حامی زندگی خود را دارند کسانی باشند که از قبل با مشکل روبرو شده اند و مشکلات طلاق آنها است. پاتر با بررسی عواملی مانند علائم افسردگی افراد متأهل، مشکلات سلامتی، بیکاری و اینکه آیا آنها در خانه بچه دارند آزمایش کرد. در نظر گرفتن این عوامل باعث تغییر نتایج نشد به نظر می رسید نیازمندی مهم نیست.

این یافته ها به چه معناست؟

به نظر می رسید پاتر از یافته های خود نگران است. وی حمایت عاطفی را عامل “خطر” برای طلاق عنوان کرد و اظهار داشت که “روابط اجتماعی ممکن است گاهی اوقات روابط زناشویی را به چالش بکشد یا طلاق را تسهیل کند”. وی حدس زد که دوستان یا بستگان حامی می توانند طلاق را “با ایجاد اعتماد و تعهدات زیاد در خارج از بخش بررسی نمایند، در نتیجه حمایت کافی و منابع کافی برای رابطه زناشویی” افزایش دهند. این یک فرضیه رقابت است، داشتن همه آن دوستان و اقوام خوب و حمایت گر به این معنی است که به اندازه کافی برای همسرتان وقت نمی گذارید.

با این حال او یک توضیح جایگزین ارائه داد که به نظر من سازگارتر با نقش مثبتی است که دوستان و بستگان حامی عاطفی می توانند در تمام زندگی ما داشته باشند : “افرادی که احساس می کنند می توانند روی حمایت عاطفی خانواده و دوستانشان حساب کنند ممکن است موضوع طلاق برایشان عادی باشد چرا که خیالشان راحت است می توانند مجدد از حمایت خانواده برخوردار شوند. در حالی که افراد بدون این حمایت ممکن است برای طلاق احساس ناسازگاری کنند. ”

یک محدودیت در مطالعه این است که اطلاعات طلاق مربوط به مدتی قبل بوده است، این اطلاعات بین سالهای 1992 و 1994 جمع آوری شده است. حدس من این است که از آن زمان نقش دوستان حامی عاطفی افزایش یافته است، زیرا دوستان از بسیاری جهات اهمیت بیشتری پیدا کرده اند در بسیاری از زندگی ما در همان زمان ، نرخ ازدواج کاهش یافته است. به نظر می رسد که به طور فزاینده ای مردم در می یابند که با داشتن روابط حمایتی و عاطفی نیازی به ازدواج ندارند.

دسته‌بندی‌ها