شرایط لازم برای بخشیدن دیگران و روش های تحقق آنها

شرایط لازم برای بخشیدن دیگران و روش های تحقق آنها

بخشیدن موضوعی است که در شرایط مختلفی انسان ها با آن روبه رو هستند و می توانند در هر دو نقش آن را تجربه کنند، اما نکته ای که وجود دارد این است که بخشیدن برای عده ای بسیار سخت است و نمی توانند به راحتی افراد را ببخشند، در این قسمت از پایگاه دانش برنا اندیشان تصمیم داریم تا مقاله ای تحت عنوان شرایط لازم برای بخشیدن دیگران و روش های تحقق آنها را در اختیار شما عزیزان علاقه مند به مجموعه مقالات علمی روانشناسی قرار دهیم، پس تا انتهای مقاله شرایط لازم برای بخشیدن با گروه برنا اندیشان همراه باشید.

شرایط لازم برای بخشیدن دیگران و روش های تحقق آنها

در مقاله شرایط لازم برای بخشیدن دیگران و روش های تحقق آنها با علت هایی که موجب می شود تا برخی افراد نتوانند دیگران را نبخشند آشنا خواهید شد.

وقتی نمی توانی ببخشی

سه شرط لازم برای تحقق بخشش وجود دارد

کارشناسان از ما می خواهند هرچه سریعتر و کاملتر ببخشیم.

با توجه به جوانب مثبت بخشش، ما باید بخاطر سلامتی و خوشبختی خود ببخشیم.

آنها می گویند امتناع از بخشش مانند نوشیدن زهر و انتظار مرگ شخص مقابل است.

قبلاً این را شنیده اید؟ من شنیدم. چندین بار خوب به نظر میاد. تنها مشکل این است که قربانی را مقصر می داند. بخشش یک احساس است و ما نمی خواهیم احساسات خود را انتخاب کنیم.

بیایید یک مطالعه واقعی در مورد خودم را بررسی کنیم

سالها پیش، در یک تصادف در یک رستوران مجروح شدم. از آنجا که این تقصیر رستوران بود، انتظار داشتم قبض های پزشکی ام بدون هیچ سوالی پرداخت شود.

وقتی شرکت بیمه رستوران ادعای من را رد کرد شوکه شدم. اظهارات آنها در دادگاه مبنی بر اینکه من به دلیل مبلغی که برای بهبودی خود خرج کردم درست بود.

امتناع شرکت بیمه از پذیرفتن این ادعا موجب توهین به آسیب جسمی شد. حتی اگر امروز از نظر جسمی کاملاً خوب شده ام، از زندگی خود راضی هستم و بندرت در مورد حادثه فکر می کنم، اما هنوز آنها را نبخشیده ام.

چرا که نه؟

برخلاف تصور عمومی، بخشش انتخابی نیست که ما باید انجام دهیم. این چیزی است که معمولاً در صورت تحقق برخی شرایط به وقوع می پیوندد.

شرط شماره 1: عذرخواهی خوب

توجه داشته باشید که من یک “عذرخواهی خوب” گفتم، نه فقط یک عذرخواهی. بسیاری از مردم می گویند “متاسفم” به گونه ای که مورد نظر بسیاری است.

چگونه دیگران را ببخشیم

وقتی کسی به شما آسیب می رساند، یک عذرخواهی خوب کمک زیادی به شما می کند تا او را ببخشید. اگر آنها خیلی خوب عذر خواهی نکنند، یا اگر صادقانه به نظر نرسد، یک شرط اصلی از بین می رود.

در مورد من، مدیر رستوران در زمان حادثه عذرخواهی صادقانه و مکرر را انجام داد. من هرگز از خود رستوران عصبانی نشده ام. فقط شرکت بیمه ای که قدرت درست کردنش را داشت و ترجیح داد این کار را نکند.

شرط شماره 2: نتیجه خوب

صدمه عاطفی، معنوی و / یا جسمی که برای همیشه بخشیده می شود، خصوصاً در صورت عدم پذیرش عذرخواهی.

اگر صدمات جسمی من در اثر این حادثه هرگز بهبود نیافته بود، من ناراحت ترین شخصی بودم که می شناسم. و اگر کسی بخواهد به من بگوید که باید ببخشم، این فقط موجب می شود تا آتش خشمم بیشتر شود.

افراد آسیب دیده دائمی به ترحم و درک نیاز دارند، نه آموزش در مورد مزایای بخشش. بر خلاف زایتگایست در ایالات متحده، چیزی به عنوان یک قربانی وجود دارد.

شرط شماره 3: پایان دادن به رفتار توهین آمیز

ممکن است عذرخواهی خوبی داشته باشید. حتی ممکن است از آسیب دیدگی کاملاً بهبود پیدا کنید. اما اگر این مسئله بارها و بارها تکرار شود، باید تعجب کنید که چقدر شخص (یا سازمان) در مورد رفاه شما جدی است.

اگر شریک زندگی شما را مورد انتقاد قرار دهد یا به شما سخت بگیرد – شما را کتک بزند، ممکن است بعداً یک عذرخواهی قلبی دریافت کنید. ممکن است از نظر جسمی و حتی احساسی بهبود پیدا کنید.

اما وقتی خشونت شریک به یک الگو تبدیل شود (و می شود)، روزی متوجه خواهید شد که دیگر نمی توانید ببخشید.

این نشانه این نیست که شما در بخشیدن بدتر می شوید. فقط شرط شماره ۳ برآورده نشده است.

رفتار بد مستمر نسبت به یک واقعه تنها قابل بخشش نیست. ممکن است یک تصادف باشد یعنی دو بار یک الگو تکرار شود.

بخشش معمولاً هنگامی اتفاق می افتد که هر سه شرط فوق برآورده شود.

به خاطر داشته باشید، بیشتر ما می خواهیم مردم را ببخشیم. چه کسی می خواهد به دلیل اتفاقی که در گذشته افتاده است، در حالت درد زندگی کند؟ هیچ کس.

بنابراین اگر بخشیدن فردی برایتان دشوار است، خود را در این مورد خسته نکنید. از خود بپرسید کدام شرط هنوز برآورده نشده است.

اگر عذرخواهی را از دست داده اید، هنوز عواقب آسیب دیدگی را متحمل شده اید، یا اگر این رفتار تکرار شده است، خود را از قلاب الگوی تکراری دور کنید.

خودت را برای نبخشیدن ببخش و هیچ وقت قربانی را سرزنش نکن.

دسته‌بندی‌ها