رابطه خوشبختی و ثروت و بررسی نقش پول در زندگی

رابطه خوشبختی و ثروت و بررسی نقش پول در زندگی

پول موضوعی است که بسیاری از افراد معتقدند که می تواند هر چیزی را برای انسان فراهم کند و آن را به برترین موضوع زندگی انسان تبدیل کرده اند، اما باید بدانید که تحقیقات علمی نتیجه دیگری به دست آورده اند که نشان می دهد چه ارتباطی بین خوشبختی و ثروت وجود دارد. ما در این بخش از پایگاه دانش برنا اندیشان تصمیم داریم تا مقاله ای با عنوان رابطه خوشبختی و ثروت و بررسی نقش پول در زندگی را مورد مطالعه قرار دهیم، پس اگر شما هم کنجکاو هستید که بدانید آیا واقعاً پول می تواند انسان را خوشبخت کند تا انتهای مقاله رابطه خوشبختی و ثروت با برنا اندیشان همراه باشید.

رابطه خوشبختی و ثروت و بررسی نقش پول در زندگی

در مقاله رابطه خوشبختی و ثروت و بررسی نقش پول در زندگی خواهید فهمید که شادی و نشاط چه ارتباطی با ثروتمند بودن دارد.

آیا پول شما را خوشبخت خواهد کرد؟

پول و مقام نمی توانند کسی را در برابر بدترین صفات خود محافظت کنند

آیا برای بدست آوردن حقوق زیاد سخت کار می کنید، اما هنوز احساس می کنید قادر به لذت بردن از نوع سبک زندگی “واقعی ثروتمندان” نیستید؟ در حالی که به نظر می رسد هر هفته یک چهره جدید معروف می شود، تمایل ما به ثروتمند شدن حتی به خانواده کندی هم نمی رسد.

رابطه خوشبختی و ثروت

ما پول را برابر با خوشبختی می دانیم، حتی اگر بسیاری از چهره های مشهور و ثروتمند عمومی در حوادث بحرانی رابطه و رفاه زندگی می کنند که ما قبلاً با افرادی که طبقه پایین تری در گروه درآمد داشتند ارتباط برقرار می کردیم. هرچند که ما دریافته ایم که خشونت خانگی، اعتیاد به مواد مخدر، رانندگی در حالت مستی و مشاجرات جسمی تبعیض آمیز علیه “ثروتمندان و افراد مشهور” نیست، با این حال بسیاری از مردم هنوز تصور می کنند که پول برای آنها خوشبختی و مصونیت از نگرانی ها را خریداری می کند که در وضعیت ثروتمندی کمتری که در حال حاضر دارند، دارند.

آیا شما با اینکه درآمد بالایی دارید ولی هنوز ثروتمند نیستید؟

به عنوان یک کشور، به نظر می رسد که ما دوست داریم برای گروه هایی از افراد نام بسازیم – خواه این نام براساس سال تولد باشد یا وضعیت پدر و مادر یا درآمد. شما ممکن است یک Baby Boomer یا یک Gener Xer باشید. شما ممکن است یک DINK باشید ( دارای درآمد دوگانه، بدون بچه) یا در “مسیر اصلی” باشید. خوب، یکی از جدیدترین نام های حیوانات خانگی که برای هنری ها (افرادی با درآمد بالا ولی هنوز ثروتمند نیستند) ساخته شده است – می دانید، آن دسته از افراد (شاید شما و دوستانتان) که قبلاً درآمد بالایی دارند، اما متأسفانه هنوز ثروتمند نیستند.

متأسفانه حقوق بالا دیگر تضمین کننده حساب های بانکی بالا نیست. طبق گزارش Equifax ، هنری ها مردمی هستند که زیر 55 سال دارند و بیش از 100000 دلار در سال درآمد دارند، اما دارایی های قابل سرمایه گذاری آنها کمتر از 1 میلیون دلار است. این وسیع ترین تعریف است، در حالی که دیگران تمرکز خود را روی جوان پردرآمد قرار می دهند.

روزگاری، درآمد بالا قدرت زیادی را به همراه داشت – قبل از تغییر جهان اقتصادی و تولید کالاهای لوکس به چنان صنعتی پر رونق تبدیل شد که بارهای بدهی بیشتری را تشویق می کرد تا نمادهای وضعیتی را بدست آوریم که احساس می کردیم لیاقت آن را داشتیم، اما هنوز کاملاً سریع نبوده تا بتواند کاملاً خریداری کند.

روزگاری، حرفه ای های پردرآمد در خانه های خوب در محله های خوب زندگی می کردند، ماشین های خوبی می رانیدند و در باشگاه گلف بازی می کردند. هرچند زندگی آنها تفاوت فاحشی با همسایگان یا مشتریان کم توانشان نداشت. امروزه، سطح جدیدی از “دستاورد درآمد” وجود دارد، زیرا ما دیدیم که فناوری و خلاقیت به توسعه شرکتهای نوپا و کارآفرینی دامن می زند که حتی در سالهای نوجوانی حتی مجرمان تجاری را نیز در رکورد با درآمد بالا قرار می دهد.

وقتی از طریق شبکه اجتماعی شما انتظار زندگی در وضعیت را دارید، پیشبرد مالی آسان نیست. وقتی بچه ها از دانشگاه بیرون می آیند و در فاصله کمی 100 هزار دلار حقوق جدیدی می گیرند، بسیاری از مردم تصور می کنند بچه ها بیش از حد دستمزد می گیرند و مطمئناً می توانند تخم های سالم لانه سازی را شروع کنند. به این دلیل که بسیاری از ما نمی دانیم که وام های دانشجویی برخی از افراد در واقع چقدر بالا است. و هزینه مضحک اجاره آپارتمان یا مسکن در شهرهایی که این حقوق بالا غالباً پرداخت می شود، می تواند عوارض زیادی برای درآمد یکبار مصرف داشته باشد و همچنین مالیات بر املاک و مالیات بر درآمد که در خانه های محله های خوب و حقوق در یک بند خوب به دست می آید.

رابطه خوشبختی و ثروت – آیا پول میتواند شادی بخرد؟

محققان اغلب یافته های متنوعی را در رابطه با ارتباط بین درآمد و شادی ارائه می دهند. نه میزان درآمد که مستقیماً میزان شادی شما را تعیین می کند، بلکه بیشتر راه هایی است که می توانید درآمد خود را به اهدافی هدایت کنید که احتمالاً شادی و رضایت شما را به همراه دارد. این بدان معنی است که توانایی تأمین چیزهایی که رضایت شخصی را به همراه دارد، واقعاً مهم است. این “چیزها” ممکن است “چیزهایی” باشند، اما ممکن است شامل توانایی خریدهای آزمایشی (تعطیلات، هزینه های سبز، دوره های گشت و گذار، هر آنچه که برای شما جذاب باشد)، پرداخت خدمات (مراقبت از چمن، تمیز کردن خانه و غیره). تا وقت بیشتری در اختیار شما قرار دهد و کاری را که ترجیح می دهید با وقت خود انجام دهید انجام دهید یا حتی به یک کار خیرخواهانه معنادار بپردازید.

بسیاری از افرادی که درآمد کمتری از 100 هزار دلار دارند در واقع احساس “ثروتمند” بودن می کنند، حتی اگر “درآمد بالایی” نداشته باشند. دلار در دنیای اقتصادی ارزش تعیین شده خاصی دارد اما میل عاطفی یا عملی برای خرید بیشتر این کالا در افراد بسیار متفاوت است.

“خوب” بودن برای همه “ثروتمند” نیست

مصرف کاملاً مشهود سبک های زندگی لوکس بسیار بیشتر از نسل های گذشته نمایان شده است. این می تواند احساس استحقاق و عصبانیت نسبت به بی عدالتی های جهان را برای کسانی که حقوق ماهیانه آنها یک بطری از آب سرد مانند آب را خریداری نمی کند (از شیر آب، نه آب معدنی ویژه، که هزینه آن در حدود بطری 400 دلار)

چه ارتباطی بین پول و خوشبختی وجود دارد

رابطه خوشبختی و ثروت

متأسفانه، وقتی می بینیم دیگران چه دارند، می تواند ما را به همان نوع زندگی وا دارد، زیرا به دروغ تصور می کنیم که زندگی فرد ثروتمند از نظر کیفی بهتر از زندگی ما است. ما این واقعیت را فراموش می کنیم که داشتن یک دسته پول نقد آماده به این معنا نیست که شما یک شریک عاشق تر جذب می کنید یا از دوستی های بهتر از “زندگی واقعی” خود لذت خواهید برد. ما فراموش می کنیم که مهم نیست تشکی که روی آن می خوابید یا جایی که آن تشک قرار دارد، صبح هنوز در آینه با همان خود روبرو خواهید شد. پول، بافت هویت ما را تغییر نمی دهد، بلکه فقط شرایط خارجی را ایجاد می کند، شرایطی که هرگز در زندگی اهمیت ندارند.

پول نمی تواند شما را در برابر بیماری محافظت کند، اگرچه می تواند دسترسی شما به منابع پزشکی و درمان هایی را که فراتر از درآمد فقرا است، افزایش دهد. با این حال، پول همچنین می تواند توانایی شما را برای کشف برخی از نذورات که ممکن است احتمال برخی از مسائل بهداشتی قابل توجه را افزایش دهد افزایش دهد.

اگر فقیر باشید، پول باعث نمی شود که شما بیش از آنچه خود را دوست دارید، دوست داشته باشید – ما بدون توجه به درآمد خود، خواهیم بود که هستیم. و دوستانی که پول خریداری می کند از نوع دوستانی نیستند که آنجا هستند زیرا آنها شما را دوست دارند – آنها اغلب به دلیل آنچه کسب می کنید در آنجا هستند و نه آنچه را که به این رابطه می آورید.

این یک یافته ثابت است که تنها پیش بینی کننده رضایت از زندگی در طول زندگی داشتن یک شبکه پشتیبانی قوی است. داشتن ارتباطات اجتماعی قوی که بر اساس محبت نامحسوس و متقابل با دیگران بنا شده باشد، داشتن هزاران پول عالی است. ممکن است خراشیدن از چک به فیش حق الزحمه شما باشد، اما اگر در اطراف شما افرادی باشند که فکر زیادی از شما دارند و از هم نشینی با آنها لذت می برید – دوستان یا خانواده – شما می توانید از سطح بالایی از رضایت از زندگی برخوردار شوید. حتی اگر کیف پول شما خالی باشد.

بنابراین، اگر شما یک مرد هنری هستید که سودهای کلانی به شما وارد می کند، اما دیدن این دلارها قبل از اینکه حتی به بانک برخورد کنند، از چک پرداخت می شود، تصور نکنید که باید پول نقد را تقویت کنید تا لذت را پیدا کنید که انتظار داشتید وقتی تضمین حقوق کل درآمد پیدا کردید. تشخیص دهید که خوشبختی ناشی از توانایی گذراندن وقت با افرادی است که از آنها لذت می برید، بیشتر از مالکیت چیزهایی که اشتیاق دارید یا انجام کارهایی که هنوز کمی فراتر از توان مالی شما هستند.

اگر ثروتمند یا فقیر باشید چگونه می توانید خوشحال باشید؟

1. قبیله خود را پیدا کنید، همسر خود را پیدا کنید و از همه “مراقبت” کنید و “از آنها” مراقبت کنید : وجود افرادی در زندگی شما تفاوت واقعی در میزان لذت زندگی روزمره زندگی را ایجاد می کند.

2. از تلاش دوباره لذت ببرید. فقط بر روی جایزه متمرکز نشوید : به طور جدی، این جمله که “انتظار نصف سرگرم کننده است” یک واقعیت است. انسانها به طور طبیعی برای تسلط بر چالش ها و انجام رفتارهای حل مسئله طراحی شده اند. هنگامی که همه “جایزه” یا “اسباب بازی” مورد نظر شما، شادی کمی وجود دارد که پس از مالکیت این کالاها فراهم می شود. ما باید به تولید و پالایش اهداف خود ادامه دهیم – و برای قدردانی از دوره قبل از دستیابی به آنها وقت صرف کنیم ما رضایت از کار انجام شده را ارج می نهیم.

3. خوشبختی خود را با رضایت خاطر خود در پایان روز هنگامی که سر خود را به بر روی بالش می گذارید اندازه گیری کنید : با نشانگرهای بیرونی که دیگران سعی می کنند شما را متقاعد کنند، مقابله نکنید.

4. مراقب سلامتی خود باشید : رفتارهای تقویت کننده سلامتی را انجام دهید و از فعالیت ها و موادی که باعث بیماری می شوند خودداری کنید. به اندازه کافی ورزش کنید، غذاهای سالم انتخاب کنید و اعتیاد به هر ماده یا رفتاری را دعوت یا فعال نکنید.

دسته‌بندی‌ها