فیلم آموزش نامه نگاری در زبان آلمانی

فیلم آموزش نامه نگاری در زبان آلمانی
نوع فایل
Mp4
حجم فایل
1.5 گیگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از محصولات آموزشی زبان خارجه با عنوان فیلم آموزش نامه نگاری در زبان آلمانی به صورت جامع به زبان فارسی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به اصول نامه نگاری در زبان آلمانی قرار دهیم.

فیلم آموزش نامه نگاری در زبان آلمانی به صورت جامع

در فیلم آموزش نامه نگاری در زبان آلمانی به صورت جامع با اصول و تکنیک های نوشتن نامه در زبان آلمانی آشنا شده از سطح پایه تا سطح پیشزفته نامه نگاری در زبان آلمانی را خواهید آموخت.

آشنایی با نامه نگاری

حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید یک نامه اداری بنویسید و یا درخواستی را در قالب یک نامه مطرح کنید. اما نمی دانید از کجا باید شروع کنید و چطور ادامه بدهید. ما در این مقاله سعی داریم اصول نامه نگاری را به تفصیل شرح دهیم. اما قبل از هر چیز بهتر است بدانیم نامه اداری چیست و برای چه هدفی نوشته می شود.

فیلم آموزش نامه نگاری در زبان آلمانی

آلمان استُ دردسرهای کاغذ بازی و نامه نگاری هایش ، چنانچه شما نیز در کشور آلمان زندگی میکند (مهم نیست یک ماه یا چندین سال) بدون شک در همان ابتدا باید به این موضوع پی برده باشید که چقدر کاغذ بازی و نامه نگاری در این کشور دارای اهمیت است ، حتی برای ساده ترین چیزها نیز می بایستی شروع به نوشتن یک نامه یا ایمیل کنیم و منتظر باشید تا پاسخ آن به دستمان برسد و اگر باز نیاز باشد ، باید یک نامه دیگر بنویسیم و این پروسه یا فرایند را تا رسیدن به یک پاسخ واضع و روشن ادامه بدهیم.

اما برای خیلی از خارجی ها نوشتن ِ حتی ساده ترین نامه ها نیز بسیار دشوار است ، زیرا در نامه نگاری ما می بایستی در ابتدا دستور زبان و قواعد مربوط به نامه نگاری را رعایت کنیم. اما خب خیلی از خارجی ها بدون اهمیت به دستور زبان آلمانی ، شروع به یادگیری میکنند و تنها لغات را کنار هم قرار میدهند و احساس میکنند که به خوبی زبان آلمانی را نیز فرا گرفته اند.

اینجا آلمان است با مردمی دقیق ، مقرراتی و تیز بین که همه چیز را درست انجام میدهند و هر کسی به عنوان یک خارجی نیز باید خودش را همرنگ جماعت کند و او نیز تمام کارها را دقیق و درست انجام بدهد.


پیشنهاد ویژه : فیلم آموزش جامع زبان چینی با متد نوین


اگر آلمان کشور یا وطن ِ دوم شماست یا قرار است بشود ، باید بدانید : برای بسیاری از مردم آلمان این موضوع خیلی مهم است که هرگاه نامه ای به دستشان میرسد ، کاملا روشن و واضع باشد. و از همه اینها مهم تر این است ، اگر یک خارجی در کشورشان زندگی میکند تمام سعی خودش را کند تا به خوبی زبان آلمانی را یاد بگیرد.

تمام این مقدمات را گفته ام تا بدانید چقدر نامه نگاری در کشور آلمان مهم است ، حال در این سری دروس می خواهیم با مثال ها و شرایط مختلف ، شروع به نوشتن نامه در زبان آلمانی کنیم.

هر نامه آلمانی می بایستی اینگونه شروع شود :

چنانچه رسمی و مودبانه باشد :

…Sehr geehrte Frau

با احترام به خانم  ِ …

یا اگر مرد باشد

…Sehr geehrter Herr

با احترام به آقای …

اما گاهی هست ما نمیدانیم که این نامه را یک مرد میخواند یا یک خانم ، بنابراین می گوییم :

Sehr geehrte Damen und Herren

با احترام به خانم ها و آقایان

و اگر بخواهیم دوستانه باشید ، میتوانیم از Hallo, guten Morgen, guten Tag و … استفاده کنیم.

اما شاید بخواهیم به یک دوست صمیمی نامه ای بنویسیم :

Liebe Fatemeh فاطمه ی عزیز

Lieber Morteza مرتضی عزیز

پس ابتدای هر نامه را با توجه به نیازمان همانند بالا آغاز میکنیم.

اما انتهای نامه اگر نیاز به تشکر باشد از vielen Dank, danke für Ihre Mühe, Danke für deine Hilfe و … که در ادامه و دروس بعدی با تک تک آنها آشنا خواهیم شد.

و در نهایت نامه هایمان را اینگونه به پایان می بریم :

چنانچه رسمی باشد

Mit freundlichen Grüßen

با سلام و درودهای صمیمانه

Viele Grüße

درودهای فراوان

Liebe Grüße

درودی همراه با لطف و مهربانی

Gruß Morteza

بدرود مرتضی

که آن مرتضی منظور از طرف مرتضی می باشد.

Gruß von BornaAndishan

درود از طرف برنا اندیشان

حال که با ابتدا و انتهای یک نامه آشنا شدیم ، می بایستی در بین این دو نیازهایمان را قرار بدهیم یا اگر سوال از ما شده است به آن پاسخ بدهیم یا از کسی سوالی بپرسیم.

در این درس فرض بگیریم که یک کسی هشدار یا اخطار دریافت میکند ، اخطاریه در زبان آلمانی Die Abmahnung است. پس وقتی Die Abmahnung اخطار یا هشدار است ، پس فعل abmahnen نیز به معنی هشدار دادن یا اخطار دادن است.

اینگونه فرض میکنیم که یک کسی همیشه خدا خواب می ماند یا به دلیل دور بودن مسیر خانه اش تا محل کار دیر میرسد و این دیر رسیدن او باعث شده است که رئیس از دستش شاکی شود و برایش یک اخطاریه بنوسید تا به او هشدار جدی داده باشد.

موضوع درس :

Abmahnung an einen Mitarbeiter wegen Unpünktlichkeit

اخطاریه به یک همکار به خاطر وقت نشناسی

نکته گرامری : ما همواره an کسی یک Abmahnung می دهیم یا می نویسیم

نکته : an یک حرف اضافه Akkusativ ساز است.

در واقع یک Abmahnung کارت زردی است که ما از رئیس مان دریافت میکنیم که در صورت تکرار آن ، اخراج خواهیم شد.

?Wann darf der Chef die Gelbe Karte zeigen

کی اجازه دارد که رئیس کارت زرد را نشان بدهد؟

خب واضع است ، زمانی که ما چندین بار یک اشتباه یا خطا را انجام داده ایم حال این موضوع باعث ناراحتی رئیس شده است و او با نوشتن یک Abmahnung به ما می گوید که حواستان را جمع کنید که در صورت تکرار اخراج خواهید شد.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.