کارگاه آموزش مهارت صحبت کردن به طور صحیح

کارگاه آموزش مهارت صحبت کردن به طور صحیح
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
300 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان کارگاه آموزش مهارت صحبت کردن و طرز صحیح خوب حرف زدن را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به کارگاه های روانشناسی و فن بیان قرار دهیم.

کارگاه آموزش مهارت صحبت کردن و طرز صحیح خوب حرف زدن

در کارگاه آموزش مهارت صحبت کردن و طرز صحیح خوب حرف زدن شما با اصول صحبت کردن و روش های مناسب برای حرف زدن با مخاطب را خواهید آموخت.

چرا خوب صحبت کردن مهم است؟

ما در طول روز از وقتی که بیدار می شویم و تا زمانی که به خواب می رویم،حدود سه چهارم آن را با دیگران در ارتباط هستیم و با افراد صحبت می کنیم.

پس با این حساب متوجه می شویم که مهارت خوب صحبت کردن چقدر مهم است و می تواند نقش کلیدی در موفقیت های ما داشته باشد.

ولی متاسفانه برای اینکه بتوانیم خوب صحبت کنیم اصلا هیچ گونه آموزشی در مدارس ندیده ایم و به نظر من به همین خاطر است که خیلی از افراد نمی توانند خوب صحبت کنند.

ولی این موضوع نمی تواند برای ما بهانه ایی باشد که خودمان دست به کار نشویم و مهارت خوب صحبت کردن را یاد نگیریم.

جالب است برخی بر این معتقدند که مهارت خوب صحبت کردن برای سخنرانان است و یا محدود به کسانی که کار مجری گری را می کنند است.


پیشنهاد ویژه : کارگاه روانشناسی شکست و رسیدن به پیروزی


اما حقیقت این است که همه ما نیاز داریم تا مهارت خوب صحبت کردن را یاد بگیریم.چون طبق تحقیقاتی که انجام شده،به طور میانگین،چهل و سه درصد از ارتباطات ما صرف شنیدن و سی و دو درصد صرف صحبت کردن می شود! این عدد فوق العاده زیاد است یعنی هفتادو پنج درصد از ارتباطات ما به صوررت کلامی است و اگر فن بیان خوبی نداشته باشیم،مطمئنا نمی توانیم به موفقیت های زیادی برسیم ،چون ارتباطات ضعیفی خواهیم داشت.

پس با این حساب می بینیم که ما به مهارت خوب صحبت کردن نیاز داریم، اگر می خواهیم در زندگی و کار خودمان موفقیت های زیادی را کسب کنیم.

برخی از افراد آن‌قدر جذاب صحبت می‌کنند که محال است از نشستن پای صحبت‌هایشان خسته شوید. احتمالا شما هم دل‌تان می‌خواهد بتوانید مثل این افراد، طوری صحبت کنید که دیگران شیفته‌ی صحبت‌ کردن‌تان شوند. حتما می‌پرسید چگونه جذاب صحبت کنیم تا شنونده متقاعد شود پای صحبت‌هایمان بنشیند. جالب است بدانید خیلی از افرادی که جذاب صحبت می‌کنند، بخش قابل توجهی از این جذابیت را مدیون صدایشان هستند.

به عبارت دیگر، این افراد توانسته‌اند با آموزش دادن صدایشان، مخاطب‌ جذب کنند. هر کسی می‌تواند با رعایت نکات و انجام تمریناتی که در ادامه اشاره خواهیم کرد، صدایش را در مدتی نسبتا کوتاه، دلپذیرتر از آنچه که هست، تبدیل کند.

چگونه صحبت با دیگران را جذاب کنیم ؟

هنر گفتگو مهارت بسیار مهمی در زندگی است صحبت کردن در مواقع شما را معرفی می کند که شخصی مهم مربی کارمند دوست هستید ، بدون گفتگو شروع تجارت پیشرفت شغلی اجتماعی دشوار است ، قبل از اینکه گفت و گو کنید اشکالاتی را که می دانید رفع کنید البته همیشه شروع گفت و گو دشوارتر است.

اجازه دهید طرف مقابل صحبت کند

یکی دیگر از نکات مهم این است که وقتی وارد گفت و گو میشوید و مدام خودتان در حال شرح مسائل و نظرات هستید طرف مقابل را خسته می کنید به جای این کار به حد ممکن روی صحبت های طرف مقابل هم تمرکز کنید اگر احساس کردید که طرف مقابل به صحبت هایتان گوش نمی کندو به پرسش های تان خوب پاسخ نمیدهد خسته شده است.

واضح صحبت کنید

برای اینکه طرز صحبت کردن‌تان جذاب‌تر‌ به نظر برسد، حتما کلمات را واضح ادا کنید. باید در تلفظ کامل و صحیح تمام کلماتی که بر زبان‌تان جاری می‌شوند، دقت کافی داشته باشید. برای جلوگیری از نوک زبانی تلفظ کردن کلمات باید دهان خود را هنگام صحبت به اندازه‌ی کافی باز و لب‌ها را شل کنید و همچنین اجازه بدهید که زبان و دندان‌ها در وضعیت مناسب قرار بگیرند.

گلو نیز باید باز و آزاد باشد تا بتوانید کلمات را با صدای رسا ادا کنید. شاید اولش برای‌تان سخت باشد تمام کلمات را کامل و صحیح تلفظ کنید، اما مطمئن باشید تلفظ واضح کلمات بعد از مدتی تمرین برای‌تان طبیعی خواهد شد.

با اعتماد به‌ نفس صحبت کنید

«اِاِ…، سلام به همگی…، اسم من، اِاِ…، امینه.»
متأسفانه باید بگویم کسی به ادامه ی این سخنرانی گوش نمی کند. این مثال نشان می دهد که چگونه نداشتن اعتمادبه‌نفس به همه‌چیز لطمه می‌زند، مخصوصا به صدای‌تان.

احساس کنید حرفی که می‌زنید، متعلق به خودتان است. با تمام اعتماد به‌ نفسی که در دنیا وجود دارد، صحبت کنید. فرض کنید می خواهید با کاراته‌بازی، تعدادی بلوک محکم را بشکنید. اندکی تردید باعث می شود به جای بلوک ها دست‌های شما بشکنند.

منظورتان را به‌ درستی بیان کنید

نکته ی قبل در مورد اعتماد به‌ نفس موقع صحبت کردن بود و این نکته مربوط به لحنِ صحبت کردن با توجه به موضوع مورد بحث است. وقتی با اشتیاق صحبت می کنید، مردم تفاوت را حس می کنند. شاید این نکته‌، بسیار لطیف و کمی نامحسوس باشد اما در حقیقت وقتی در متن تان طنین انداز شود، صدای تان قابل قبول تر و متقاعد کننده تر به نظر خواهد رسید.

با صدای تان با ملایمت رفتار کنید

برخلاف یک نوازنده ی گیتار، پیانو یا طبل، به عنوان یک سخنران، ابزار کار شما بدن تان است. ببینید چطور نوازنده های حرفه ای از آلات موسیقی شان نگهداری می کنند. با وسواس آن را تمیز، از آن محافظت، قطعات شکسته اش را تعمیر و در جای خوب و راحتی از آن نگه‌داری می کنند.شما چطور با ابزار کارتان رفتار می کنید؟ برای نگه‌داری، مراقبت و حفاظت از طراوتش چه کارهایی انجام می دهید؟

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.