کارگاه پزشکی تشخیص و درمان سندرم چرگ اشتراوس

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
90 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان قصد داریم تا یکی از برترین کارگاه های پزشکی با عنوان کارگاه پزشکی تشخیص و درمان سندرم چرگ اشتراوس را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان قرار دهیم.

کارگاه پزشکی تشخیص و درمان سندرم چرگ اشتراوس

پزشک متخصص در کارگاه پزشکی تشخیص و درمان سندرم چرگ اشتراوس به صورت کاملاً تخصصی در رابطه با سندرم چرگ اشتراوس و درمان آن برای پزشکان آموزش می دهد.

سندرم چرگ اشتراوس

چرگ اشتراوس یا گرانولوماتوز آلرژیک یک نوع بسیار نادر واسکولیت در کودکان است که اختلال اصلی واکنش خودایمنی در عروق متوسط و کوچک است.

سندرم چرگ اشتراوس (Churg-Strauss syndrome) یک اختلال در اثر التهاب رگ‌های خونی می باشد. این التهاب می تواند جریان خون را به اندام های حیاتی و بافت ها کاهش دهد. این بیماری نادر است و هیج درمانی ندارد.


پیشنهاد ویژه:کارگاه آموزش کتاب هاریسون بخش خون و ریه

شیوع سندرم

شیوع این بیماری تفریبا ۰/۵ تا ۶/۸ در هر یک میلیون نفر است و سن شایع تشخیص در ۴۸ سالگی است، توزیع بیماری در هر دو جنس برابراست. این بیماری در ۳ مرحله پیشرفت می‌کند:

  • مرحله مفدماتی با علایم آسم،رینیت‌آلرژیک، و با یا بدون پولیپ سینوس
  • مرحله ائورینوفیلی در این مرحله ائوزینوفیل‌ها با یا بدون تشکیل گرانولوم در بافت‌هایی مانند ریه، قلب و دستگاه گوارش گسترش می‌یابند.
  • مرحله سیستمیک این مرحله معمولاً ۳ تا ۴ سال بعد اولین حملهٔ آسم رخ می‌دهد و واسکوالیت نکروزان در پوست، کلیه، اعصاب محیطی گسترش می‌یابد.

علائم

در این بیماری واسکولیت خودایمنی در عروق کوچک و متوسط منجر به نکروز می‌شود. این بیماری اغلب عروق ریه (علائم مشابه آسم)دستگاه گوارش و عروق اعصاب محیطی را درگیر میکند، اما قلب، کلیه و پوست نیز ممکن است گرفتار شوند.این بیماری نادر وراثتی یا قابل انتقال نیست.

در بافتهای گرفتار گرانولوسیتهای نوع ائوزینوفیل و گرانولوم دیده می‌شوند. همچنین افزایش سطح خونی آنتی بادیهای سیتوپلاسمی آنتی نوتروفیل (ANCA) از نوع p را داریم. معمولاً ابتدا شروع بیماری شبیه آلرژی و سینوزیت است سپس شکل آسم پیدا می‌کند و نهایتاً اندامهای مختلف درگیر می‌شوند.

درمان

اساس درمان بر داروهای سرکوب‌کننده ایمنی به خصوص گلوکوکورتیکوئیدها و نیز داروهایی مانند آزاتیوپرین و سیکلوفسفامید استوار است.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.