کارگاه روانشناسی اخلاق جنسی به صورت کامل

کارگاه روانشناسی اخلاق جنسی به صورت کامل
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
150 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان کارگاه روانشناسی اخلاق جنسی و آموزش ویژه آن به صورت کامل را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به کارگاه های روانشناسی و قرار دهیم.

کارگاه روانشناسی اخلاق جنسی و آموزش ویژه آن به صورت کامل

در کارگاه روانشناسی اخلاق جنسی و آموزش ویژه آن به صورت کامل مدرس آموزشی به صورت تخصصی اخلاق جنسی و ابعاد آن را آموزش داده و شما را با اصول اخلاق جنسی آشنا خواهد کرد.

اخلاق جنسی چیست؟

اخلاق جنسی قسمتی از اخلاق به معنی عام است، شامل آن عده از عادات و ملکات و روش های بشری است که با غریزه جنسی بستگی دارد. حیاء زن از مرد، غیرت ناموسی مرد، عفاف و وفاداری زن نسبت به شوهر، ستر عورت، ستر بدن زن ازغیر محارم، منع زنا، منع تمتع نظری و لمسی از غیر همسر قانونی، منع ازدواج با محارم، منع نزدیکی با زن در ایام عادت، منع نشر صور قبیحه، تقدس یا پلیدی تجرد جزءاخلاق و عادات جنسی به شمار می روند. اخلاق جنسی به حکم قوت و قدرت فوق العاده غریزه – که این قسمت از اخلاق بشری وابسته به آن است – همواره مهمترین بخش های اخلاق به شمار می رفته است. ویل دورانت می گوید:


پیشنهاد ویژه : کارگاه روانشناسی آموزش تخصصی زوج درمانی


«سر و سامان بخشیدن به روابط جنسی همیشه مهمترین وظیفه اخلاق به شمار می رفته است، زیرا غریزه تولید مثل نه تنها در حین ازدواج بلکه قبل و بعد از آن نیزمشکلاتی فراهم می آورد و در نتیجه شدت و حدت همین غریزه و نافرمان بودن آن نسبت به قانون و انحرافاتی که از جاده طبیعی پیدا می کند، بی نظمی و اغتشاش درسازمانهای اجتماعی تولید می شود.» (مجموعه آثار شهید مطهری جلد 19، ص: 633)

اخلاق جنسی به بحث پیرامون میل جنسی در انسان و توضیح آمیزش جنسی در انسان می‌پردازد. اخلاق جنسی به دنبال درک و ارزیابی اخلاق در ارتباطات افراد و رویکرد اجتماعی، فرهنگی و فلسفی مربوط به فعالیت‌های جنسی است. در گذشته آنچه که مربوط به اخلاق جنسی است با دستورهای مذهبی پیوند خورده بود. امروزه اخلاق جنسی مباحثی مانند هویت جنسی، گرایش جنسی؛ نبود تساوی قدرت در رابطه‌ها، سن قانونی، آمیزش جنسی در انسان و جلوگیری از بارداری را پوشش می‌دهد.

به عنوان مقدمه باید بدانیم که معنای اخلاق در آیین زندگی (اخلاق کاربردی) عبارت است از:

معنای لغوی اخلاق

اخلاق جمع کلمه خُلق به معنای سرشت (سجیه) می باشد. اخلاق یعنی سجایای نیکو (راستگویی، شرافت، خوش اخلاقی و…) و سجایای زشت (ظلم، تکبر، کینه، توزی و…)

معنای اصطلاحی اخلاق

صفات و ویژیگی هایی که در نفس انسان ایجاد می شودتا افعالی متناسب با آن صفت بدون تفکر و تامل از انسان صادر می شود. اِبنِ مِسکوَیه در تعریف اخلاق می گوید: حالت نفسانی که بدون تفکر و تامل انسان را بسوی کاری حرکت می دهد.

همان طور که در زبان عامه مردم نیز شایع شده دو نوع اخلاق (اخلاق خوب و بد) داریم. اخلاق خوب (فضیلت) مثل صفت سخاوت از فرد سخاوتمند و صفت شجاعت از فرد شجاع حالت نفسانی است که انسان را بسوی کار خوب می کشاند و اخلاق بد (رذیلت) حالت نفسانی است که انسان را بسوی کار بد می کشاند.

علم اخلاق

در تعریفی ساده می توان علم به اخلاق را آگاهی به عوامل تهذیب نفس دانست.

در واقع علم اخلاق، علمی است که به ما نشان می دهد چگونه خوبی ها را کسب و بدی ها را از خود رفع کنیم.

هدف علم اخلاق آموزش شیوه های مطلوب یک رفتارمی باشد.

اخلاق جنسی

اخلاق جنسی قسمتی از اخلاق به معنی عام است. شامل آن عده از عادات و ملکات و روشهای بشری است که با غریزه جنسی بستگی دارد.

حیاء زن از مرد، غیرت ناموسی مرد، عفاف و وفاداری زن نسبت به شوهر، ستر عورت، ستر بدن زن از غیر محارم، منع زنا، منع تمتع نظری و لمسی از غیر همسر قانونی، منع ازدواج با محارم، منع نزدیکی با زن در ایام عادت، منع نشر صور قبیحه، تقدس یا پلیدی تجرد جزء اخلاق و عادات جنسی بشمار می روند

اخلاق جنسی به حکم قوت و قدرت فوق العاده غریزه که این قسمت از اخلاق بشری وابسته به آن است، همواره مهمترین بخشهای اخلاق به شمار می رفته است. ویل دورانت می گوید: سر و سامان بخشیدن به روابط جنسی همیشه مهمترین وظیفه اخلاقی به شمار می رفته است، زیرا غریزه تولید مثل، نه تنها در حین ازدواج بلکه قبل و بعد آن نیز مشکلاتی فراهم می آورد. و در نتیجه شدت وحدت همین غریزه و نافرمان بودن آن نسبت به قانون و انحرافاتی که از جاده طبیعی پیدا می کند، بی نظمی و اغتشاش در سازمانهای اجتماعی تولید می شد.

به طور خلاصه به سلسله مباحثی که به غریزه جنسی مرتبط اند، مانند:

1- نحوه ارضا غریزه

2- حیای زن

3- غیرت

4- وفا داری به همسر

اخلاق جنسی گفته می شود.

اصول نظریات اخلاق جنسی نوین

طرفداران اخلاق جنسی نوین نظرات خود را بر سه اصل مبتنی کرده‌اند:

۱- آزادی هر کسی تا آن‌جا که مخل به آزادی دیگران نباشد باید محفوظ بماند.

۲- سعادت بشر در گرو پرورش تمام استعدادهائی است که در وجود وی نهاده شده است، خودپرستی و بیماری‌های ناشی از آن مربوط به آشفتگی غرائز است. آشفتگی غرائز از آن‌جا ناشی می‌شود که میان غرائز تبعیض شود، بعضی ارضاء و اشباع و بعضی دیگر همچنان ارضاء نشده باقی بمانند. به این ترتیب برای این‌که انسان به سعادت زندگی نائل آید باید تمام استعدادهای او را متساویا پرورش و توسعه داد.

۳- رغبت بشر به یک چیز در اثر اقناع و اشباع کاهش می‌یابد و در اثر امساک و منع، فزونی می‌گیرد برای این‌که بشر را از توجه دائم به امور جنسی و عوارض ناشی از آن منصرف کنیم یگانه راه صحیح آن است که هر گونه قید و ممنوعیتی را از جلو پایش برداریم و به او آزادی بدهیم. شرارت‌ها و کینه‌ها و انتقام‌ها همه ناشی از اخلاق خشن جنسی است.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.