پکیج آموزش زبان اوکراینی به صورت جامع

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
800 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

زبان اوکراینی که در این زبان به آن Українська мова گفته می شود یکی از زبانهای هند و اروپایی و هموند است و عضو شاخه شرقی زبان های اسلاوی به حساب می آید. زبان اوکراینی به عنوان زبان ملی و رسمی کشور اوکراین است و در نگارش نیز از این زبان استفاده می شود. در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از پکیج های آموزش زبان با عنوان پکیج آموزش زبان اوکراینی به صورت جامع را در اختیار شما علاقه مندان به یادگیری زبان اوکراینی قرار دهیم تا بتوانید با مشاهده این دوره آموزشی به صورت تخصصی این زبان را فرا بگیرید.

یکی از نکاتی که در مورد زبان اوکراینی وجود دارد این است که در زبان اوکراینی تعداد زیادی لغات وجود دارد که با دیگر زبان های اسلاو همچون بلاروسی، لهستانی، روسی و اسلواکیایی مشترک است.

دوره جامع آموزش زبان اوکراینی به صورت قدم به قدم

آموزش زبان اوکراینی به صورت قدم به قدم شما را با این زبان آشنا نموده و در انتهای آموزش شما هم گرامر و هم لغات اوکراینی را به صورت تخصصی فرا می گیرید.

آشنایی کامل با زبان اوکراینی
آشنایی کامل با زبان اوکراینی

 

ریشه زبان اوکراینی به زبان نیا اسلاوی در قرون وسطی روسیه باز می گردد و به مرحله قبل تر آن زبان روتنیایی گفته می شد و در واقع زبان اوکراینی از زبان گفتاری مورد استفاده در زمان روسیه کی یفی در قرن های ۱۰ الی ۱۳ میلادی نشات گرفته است. در خصوص یادگیری زبان اوکراینی باید بگوییم که یادگیری این زبان بسیار ساده بوده و با مشاهده پکیج آموزش زبان اوکراینی به صورت جامع شما می توانید به این زبان تسلط یابید.


پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش زبان روسی به صورت جامع


زبان اوکراینی دارای دوره های فراز و فرودی بوده است که در مقابل تمام آن سختی ها مقاومت کرده و اجازه نداده تا بدخواهان مشکلی در زبان اوکراینی ایجاد کنند و مردم این منطقه با استفاده از ترانه های فولکلور و سایر آثار ادبی مربوطه توانسته اند زبانشان را زنده نگه دارند.

آشنایی با کشور اوکراین

کشور اوکراین در اروپای شرقی قرار دارد و از شرق با روسیه، از غرب با کشور لهستان، اسلواکی و مجارستان از ناحیه شمال با کشور بلاروس، از جنوب غربی با کشورهای رومانی و مولداوی و از جنوب هم با دریای سیاه و دریای آزوف همسایه است و پایتخت این کشور کی یف نام دارد.

نگاهی به گویش زبان اوکراینی

هم اکنون زبان اوکراینی در حال رشد و توسعه مجدد است و پس از یک دوره افول خود را بازیابی می کند. در خصوص میزان افرادی که به زبان اوکراینی صحبت می کنند باید اشاره کرد که در حدود ۳۷ میلیون نفر به این زبان سخن می گویند، با وجود اینکه در تمام دنیا نزدیک به ۵۰ میلیون نفر اوکراینی زندگی می کنند از این تعداد حدود ۳۷.۵ میلیون نفر در کشور اوکراین هستند که چیزی حدود ۷۷.۸ درصد جمعیت را شامل می شود ولی زبان اوکراینی فقط در اوکراین غربی رایج است. همچنین باید اضافه نماییم که زبان اوکراینی علاوه بر کشور اوکراین، در جمهوری خودمختار دنیستر هم زبان رسمی است.


پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش زبان لهستانی به صورت کامل


زبان اوکراینی دارای چه ویژگی هایی است؟

در کنار زبان های روسی و بلغاری، زبان اوکراینی به عنوان یک زبان اصیل شناخته می شود.

با گذشت زمان، زبان اوکراینی شباهت بسیاری با زبان روسی پیدا کرده است.

افرادی که در شرق اوکراین زندگی می کنند به زبان روسی تکلم می کنند و تبلیغات شان هم به زبان روسی است.

در زبان اوکراینی، تعداد زیادی از واژه های آلمانی و لاتین وجود دارد.

آموزش گام به گام زبان اوکراینی
آموزش گام به گام زبان اوکراینی

 

همچنین باید اشاره کنیم که گرامر و همان دستور زبان اوکراینی خیلی به زبان روسی و بلغاری شباهت دارد و تفاوت فقط در واژگانی است که استفاده می کنند.

از نظر تعداد هم باید گفت که الفبای اوکراینی از ۳۳ حرف تشکیل شده است.

هم ریشه زبان اوکراینی و هم حروف الفبای آن از زبان اسلاو می باشد.

جمعیت گویشوران زبان اوکراینی

در کشور اوکراین تقریبا ۳۱ میلیون و ۵۸ هزار نفر، در کشور روسیه این عدد ۴ میلیون و ۳۶۳ هزار نفر، در کشور قزاقستان حدود ۸۹۸ هزار نفر، در کشور ایالات متحده ۸۴۴ هزار نفر، در کشور مولداوی ۶۰۰ هزار نفر، در کشور برزیل ۳۰۰ هزار نفر، در کشور بلاروس ۲۹۱ هزار نفر، در کشور کانادا ۲۰۰ هزار و ۵۲۵ نفر، در کشور ازبکستان ۱۵۳ هزار نفر و در کشور لهستان هم ۱۵۰ هزار نفر به زبان اوکراینی صحبت می کنند.

آشنایی با کاربرد کنونی زبان اوکراینی

در کی یف هم به زبان اوکراینی و هم به زبان روسی صحبت می شود، و این تغییر برای شهری که در اصل روسی زبان بوده است بسیار مهم محسوب می شود که دلیلی اصلی این موضوع این است که تعداد زیادی از روستاییان و مهاجران از غرب اوکراین به این منطقه آمده اند و همچنین علاقه مردم کیف به این زبان باعث شد تا زبان اوکراینی در این منطقه گسترش یابد.

در مناطق شمال و مرکز کشور اوکراین ما شاهد هستیم که زبان اصلی مردم روسی است. ولی در مناطق روستایی بیشتر زبان اوکراینی رایج است. البته در جنوب و شرق کشور اوکراین و همچنین منطقه کریمه، زبان اصلی روسی است و تقریبا می توان گفت که اصلا در این نواحی زبان اوکراینی وجود ندارد.


پیشنهاد ویژه : فیلم آموزش زبان صربی به صورت جامع


البته باید اشاره شود که هر روز که میگذرد زبان اوکراینی در این منطقه در حال گسترش است و روستاییان علاقه زیادی به این زبان دارند و با مهاجرت این جمعیت به شهر باعث می شود تا این زبان را در شهر نیز جا بیندازند و فرهنگ سنتی اوکراین را با خود به مرکز شهر ببرند.

به افرادی که به زبان اوکراینی صحبت می کنند در اصطلاح اوکراینوفون یا همان Ukrainophone می گویند. باید اشاره شود که امروزه تمام مردم اوکراین می توانند به زبان اوکراینی صحبت کنند و در کنار اوکراینی این توانایی را دارند که به صورت روان به زبان روسی نیز صحبت کنند.

آشنایی با الفبای زبان اوکراینی

در ابتدا باید بدانیم که الفبای اوکراینی دارای ۳۳ حرف است، و گاهی اوقات متن اوکراینی به صورت رومی است و برای خوانندگانی که رومی نیستند با الفبای لاتین نوشته می شود.

آموزش الفبای اوکراینی
آشنایی با الفبای اوکراینی

یکی از نکاتی که در خصوص زبان اوکراینی وجود دارد این است این زبان بسیار شبیه به زبان روسی است و گاهی اوقات خیلی افراد این زبان را با زبان روسی یکی می دانند و ممکن است دچار اشتباه شوند. همچنین اگر قصد دارید تا از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرید باید به این زبان تسلط کامل داشته باشید.

اگر شما زبان اوکراینی را یاد بگیرید می توانید در کشور اوکراین برای خودتان شغل پیدا کنید و یا حتی به عنوان مترجم مشغول به کار شوید و چون شرایط اقتصادی کشور اوکراین مناسب است خیلی از افراد برای کار به این کشور می روند.

آشنایی با آزمون زبان اوکراینی

در مورد آزمون و مدرک زبان اوکراینی باید بگوییم که مدرک زبان پادفک که از دو ترم تشکیل می شود و در ترم یک زبان روسی آموزش داده می شود و در ترم دوم هم دروس پایه به زبان روسی آموزش داده می شود. به علاوه دوره پادفک به عنوان دوره پیش دانشگاهی هم شناخته می شود.

اگر تصمیم دارید تا تحصیلات خود را به زبان های روسی و یا اوکراینی بگذرانید می بایست تا در دوره های آموزش پادفک شرکت کنید. چرا که لازمه ورود به دانشگاه های کشور شما باید در این دوره شرکت نمایید و به طور کلی این دوره ۹ ماه به طول می انجامد و گاهی هم ممکن است که به ۱۰ ماه برسد و ثبت نام این دوره هم از ابتدای ماه فروردین آغاز می شود و تا اوایل مرداد ماه ادامه دارد.

دو دانشگاهی که برای گذراندن دوره پادفک دارای بهترین امتیازها هستند و خیلی عالی است که در این دانشگاه ها این دوره ها را طی کنید عبارتند از : دانشگاه های یورپین در کی یف، ریاست جمهوری و تاراسا شفچنکو است.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.