کارگاه آموزش طرح درمان برای مشاوره ازدواج

کارگاه آموزش طرح درمان برای مشاوره ازدواج
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
116 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از وب سایت برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کارگاه های روانشناسی با عنوان کارگاه آموزش طرح درمان برای مشاوره ازدواج را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان قرار دهیم.

مدرس در کارگاه آموزش طرح درمان برای مشاوره ازدواج به صورت کاملاً تخصصی روش طرح درمان برای مشاوره زوجین را برای مشاورین و روانشناسانی که در حوزه مشاوره ازدواج فعالیت می کنند آموزش می دهد.

زوج درمانی چیست؟

زوج درمانی چیست و چه جایگاهی دارد؟ ازدواج یک پیوند مقدس است که زن و شوهر تصمیم می گیرند که تمام دوران زندگی را در کنار هم بگذرانند. در این زندگی تصمیم میگیرند که در تعاملات و ارتباطات خود با هم با صراحت رفتار کنند. در مواقعی پیش می آید که یکی یا هر دو زوجین از عنوان کردن موضوع و مشکل با همسر خود اجتناب کند. در این مورد اختلاف بین دو زوج با شدت بیشتری ادامه می یابد و موجب بدتر شدن موقعیت با سوء تفاهم می شود. در این موارد استفاده از زوج درمانی یا مشاوره ازدواج تاثیری زیاد در رفع سوء تفاهمات دو طرف دارد. زوج درمانی یک جلسه 3 نفره با حضور روانشناس است. روانشناس در مشاوره زوج درمانی به زوجین کمک می کند که سوالاتی را که نمی دانند و یا نمی توانند و یا نمی خواهد بپرسند را عنوان کنند، تا  از گرداب عدم اعتماد که گرفتار گشته اند، رها شوند. در این زمان استفاده از مشاوره زوج درمانی روشی مناسب برای رفع مشکلات زوجین است.

کارگاه آموزش طرح درمان برای مشاوره زوجی

رفع اختلافات زوج های جوان به همان اندازه که راحت به نظر می رسد مشکل و طاقت فرسا است. زوجین از یک سو به هم علاقه فراوان دارند و همین امر سبب نادیده گرفتن مشکلات و اختلافاتشان می شود و از سوی دیگر زوج های جوان معمولا از  یک نوع سرسختی برای دفاع از موضع خود برخوردارند که ایجاد تفاهم پایدار را در بینشان مشکل می کند. زوج هایی که برای زوج درمانی مراجعه می کنند باید نهایت همکاری را با مشاور برای روشن شدن موضوع و شفاف کردن مشکل به کار بگیرند، زیرا با اینکار میزان موفقیت در جلسه مشاوره زوج درمانی افزایش می یابد. هر دو طرف باید دلسوزانه و در کنار  ناراحتی ها و دلخوری هایی که دارند، سعی در پیدا کردن مشکل و حل آن از طریق راهنمایی های مشاور داشته باشند.

مشاوره ازدواج

در جلسه روان درمانی اینکه زوج ها هر کدام سنگ خود را به سینه بزند یا اینکه در مقابل مشکلاتی که همسرش بیان می کند عقب نشینی کند و حرف های دلش را نزدند تا با صلح و آرامش جلسه را خاتمه دهند به هیچ وجه کار درستی نیست و در سیکل درمان اختلال ایجاد می کند. در جلسه مشاوره زوج درمانی ، نگاه زوجین باید نگاهی واقع بینانه برای درک مشکل باشد و نه پیروز شدن بر زوجی دیگر. زوج درمانی می تواند سبب نزدیک شدن و بهبود رابطه زوج ها و دور شدن از فضای عدم شناخت آنان از هم شود، تا به این طریق زوج ها بتوانند مشکلاتشان را به راحتی حل بنمایند. بهترین زمان برای مراجعه برای مشاره ازدواج در همان آغاز اختلافات است زیرا با پیشرفت اختلافات امکان برگشت به حالت عادی مشکل تر می شود.


پیشنهاد ویژه:کارگاه طراوت در زندگی زناشویی

مزیتی که زوج درمانی دارد این است که در هر بار جلسه زوج درمانی، زوجین می توانند به کمک مشاور ، بیشتر همدیگر و خود را بشناسند و سعی در اصلاح روابط خود نمایند. در واقع زوجین با این جلسات مشاوره زوج درمانی چیزی را که از دست نمی دهند که هیچ، بلکه روابط مستحکم تری را هم ایجاد می کنند. تعداد جلسات درمانی مشاوره ازدواج نیز معمولا بیشتر یک جلسه نیست ولی بسته به عمق اختلافات بین زوجین ، ممکن است 2 جلسه یا بیشتر مشاوره زوج درمانی لازم باشد. بهتر است که زوجین برای اختلافات اصلی و مهم خود این کار را انجام دهند.

روانشناسی که کار مشاوره ازدواج و گرداندن جلسه درمان را انجام می دهد باید مجرب باشد و دانش کافی برای مشاوره زوج درمانی شناخت اختلافات زن و مرد داشته باشد. هر جلسه درمانی 2 ساعت است و البته پیشنهاد می شود که در طول سال حداقل 3 بار با مشاور خود که از شما اطلاعات کافی دارد مشاوره زوج درمانی داشته باشید. زوج درمانی برای مشاوره قبل از ازدواج نیز می تواند مفید باشد. ساز و کار مشاوره های قبل از ازدواج با مشاوره زوج درمانی تقریبا یکی است ولی محور جلسه متفاوت است. در مشاوره قبل از ازدواج محور جلسه روی شناخت زوجین استوار است و زوج درمانی بر شناخت مشکل بر پایه شناخت زوجین است. این شاخه از روان درمانی مشاوره زوج درمانی به زوج هایی پیشنهاد می شود که در رابطه خود بصورت مشکل آفرینی دچار سردی و عدم اعتماد شده اند.

منبع:حامی هنر زندگی

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.