دانلود سمینار تیپ های شخصیتی دکتر هلاکویی

دانلود سمینار تیپ های شخصیتی دکتر هلاکویی
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
126 مگابایت
دسته بندی
15,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کارگاه های روانشناسی با عنوان دانلود سمینار تیپ های شخصیتی دکتر هلاکویی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان قرار دهیم.

دانلود سمینار تیپ های شخصیتی دکتر هلاکویی

سمینار تیپ های شخصیتی از دکتر هلاکوئی برای آشنایی افراد با انواع مختلف تیپ های شخصیتی تهیه شده است، در این سمینار روان شناسی شما با تیپ های مختلف شخصتی به صورت کاملاً تخصصی و کاربردی آشنا خواهید شد.

تشکیل شخصیت مثل دانه­ ای است که در زمینی کاشته می­شود بدون اینکه خود دانه در کاشتنش نقشی داشته باشد و آن خاکی که در آن کاشته می­شود، خاکی نیست که خودِ دانه انتخاب کرده باشد.
اما آگاهی، از اینکه در مسیر زندگی خودمان، ممکن است بتوانیم خودمان روی آن تأثیری داشته باشیم شروعِ رشد شخصیت است و با تشکیل شخصیت متفاوت است.

در نتیجه رشد شخصیت احتیاج به آگاهی دارد. آگاهی از مسیر زندگی خود همراه با آن توشه­ای که از قبل و یا در موقع تشکیل شخصیت با خودمان می­آوریم و آن زمینی که در آن کاشته شده­ایم.

آگاهی از این که کجا هستیم و آن اجتماعی که با آنها هستیم و چه رابطه­ای با آنها داریم و اینکه در عین حال در آنجایی که متولد شدیم و رشد کردیم و به آن علاقه­ مند هستیم، تعلق داریم و در عین حال از آن جدا هستم و با آن یکی نیستم.


پیشنهاد ویژه:کارگاه ترس اضطراب وحشت دکتر هلاکویی

مهر طلب : مهر طلب، کسی است که نیازمند و محتاج مهر دیگران و تایید آنهاست چون نیاز نوازشی او در دوران کودکی به درستی پاسخ داده نشده است. نیاز به محبت، عشق بی قید و شرط، تایید و توجه والدین و دیگران از نیازهای اصلی کودکان است و زمانی که این نیازهای کودک نادیده گرفته می شود و والدین نمی توانند پاسخ سالم سازنده، درست و به جایی به این نیازها بدهند، الگوهای رفتاری تاییدطلبانه و مهرطلبانه را در درون او به شدت تقویت می کنند.

در این شرایط فرد برای گرفتن مهر دیگران حاضر است دست به انجام هر کاری بزند. درواقع آنچه که به عنوان نیاز عاطفی در کودکی وجود داشته، به خوبی از سوی پدر و مادر ارضا نشده و به این ترتیب این فروخوردن ها و سرکوب شدن نیازهای عاطفی در کودک، او را به سوی مهرطلبی سوق داده است.

عزلت طلب : عزلت طلب‌ها افرادی هستند که از با دیگران بودن و در جمع بودن اجتناب می‌کنند زیرا از معاشرت با دیگران نوعی هراس و حتی تنفر دارند.

هر چند که نوعی بیگانگی و انزجار از دیگران در هر سه تیپ شخصیتی مهر طلب، برتری طلب و عزلت طلب وجود دارد اما مردم گریزی در تیپ شخصیتی عزلت طلب بیش از دو تیپ شخصیتی دیگر است، البته این به آن معنی نیست که این حالت در این تیپ شخصیتی شدیدتر باشد، بلکه فقط واضح‌تر از سایرین است. این افراد گویی دنیا را ترک می‌کنند و در گوشه‌ای آرام و به دور از جمع‌ها اوقات خود را می‌گذرانند.

برتری طلب : این شخصیت بسیار گنده دماغ، طلبکار، پر مدعا، جاه طلب و پرفیس و افاده است. همچنین، پرخاش‌جویی و تجاوز به حقوق دیگران را حق خود می‌داند. چنین فردی نسبت به احساسات، نظرات و نیازهای دیگران بی‌تفاوت بوده اما همیشه توقع دارد که در اولویت اول توجه از سوی مردم باشد.

این فرد دیگران را به چشم ابزاری برای رسیدن به اهداف خود می‌بیند و همیشه توقع دارد که دیگران از او اطاعت کنند. شخصیت ‌برتری‌طلب توقع زیادی از خود دارد و زمانی ‌که این توقعات بیش از توانش باشد و به شکست منجر شود، وی شدیدا آشفته و دلزده می‌شود. کمال‌طلبی در این تیپ‌شخصیتی عمدتا یا از آنها انسان‌هایی حریص و طماع می‌سازد یا به‌طور کل فرد را در زندگی‌اش فلج می‌کند تا جایی که فرد از ترس ناتوان بودن در کسب موفقیت در کارها ترجیح می‌دهد اصلا کاری انجام ندهد.

دکتر هلاکویی در این سمینار به صورت کامل در مورد تیپ های مختلف شخصیتی بحث و گفتگو می کند و در انتها نیز 100 ویژگی افراد سالم را به صورت کامل بیان می کند. برخی از مباحث گفتگو عبارتند از :

 • تیپهای شخصیتی و اختلالات شخصیت
 • عوامل موثر در ایجاد اختلال
 • ژنتیک
 • محیط و تربیت
 • فرد نرمال
 • رشد شخصیت
 • تیپ مهر طلب
 • تیپ برتری طلب
 • تیپ عزلت طلب
 • 100 ویژگی انسان سالم
راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.