دانلود سمینار اسکیزوفرنی دکتر مجد

دانلود سمینار اسکیزوفرنی دکتر مجد
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
31 مگابایت
300,000 تومان

در این پست از فروشگاه برنا اندیشان قصد داریم تا سمینار اسکیزوفرنی از دکتر مجد را در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم.

اسکیزوفرنی یا به فارسی روان گسیختگی یا روان گسستگی ؛ که اکثر روانپزشکان و روان شناسان به آن سرطان خاموش نیز می گویند یک اختلال روانی شایع است که از ویژگی های بارز آن فقدان توانایی در اندیشیدن، عاطفه ضعیف، انجام رفتارهای نامعقول و ناتوانی در درک واقعیت است.

البته باید اضافه شود که منظور از ناتوانی در درک واقعیت به معنای توهمات مغزی فرد بیمار می باشد. این بیماری در بین همهٔ بیماری‌های عمدهٔ روان‌شناختی از همه وخیم‌تر و شدیدتر می‌باشد و معمولاً خود را به صورت توهم شنیداری، توهم‌های جنون آمیز یا عجیب و غریب، یا تکلم و تفکر آشفته نشان می‌دهد، و با اختلال در عملکرد اجتماعی یا شغلی قابل توجهی همراه است و فرد را از همه جوانب زندگی عقب می اندازد.

شروع علائم معمولاً در دوران نوجوانی رخ می‌دهد، با یک شیوع در طول زندگی جهانی در حدود ۰٫۳–۰٫۷٪.تشخیص بر اساس مشاهدهٔ رفتار و تجارب گزارش‌شدهٔ بیمار است. روانپزشکان آن را نوعی جنون می دانند. به باور بسیاری از رواندرمانگران فرد مبتلا به اسکیزوفرنی دارای هذیان ها و توهمات بسیاری از جمله توهم های شنیداری و دیداری می باشند.

مباحث مطرح شده در این سمینار

دکتر مجد روان پزشک در سخنرانی مربوط به اسکیزوفرنی در مورد مباحث زیر بحث و گفتگو انجام می دهد:

تعریف اسکیزوفرنی – علت شناسی – تشخیص و مراقبت – ارتباطات اجتماعی افراد مبتلا به اسکیزوفرنی – حالت چهره و چشم ها – نحوه راه رفتن – تغییر خواب و خوراک – تغییرات خلقی و تفکر – هذیان – سالاد کلمات – تغییر سبک زندگی – توهم و تعریف آن – ویژگی های توهم شنوایی – عاطفه نامتناسب – سایکوز – شایع ترین توهم – انواع هذیان ها – هذیان گزند و آسیب – واقعیت سنجی – انواع اسکیزوفرنی – درمان اسکیزوفرنی – طول درمان – پیش آگهی – محبت و احترام – سن ابتلا – پیشگیری از اسکیزوفرنی – نقش تربیت خانواده – تشویق مهربانی و سلامت روان – حمایت از بیماران اسکیزوفرنی

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.