کارگاه صوتی ماتریکس اعتیاد برای درمان اعتیاد

کارگاه صوتی ماتریکس اعتیاد برای درمان اعتیاد
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
115 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کارگاه های روانشناسی با عنوان کارگاه صوتی ماتریکس اعتیاد برای درمان اعتیاد را برای دانلود در اختیار شما کاربران علاقه مند به علم روانشناسی و مباحث رفتاری قرار دهیم.

مدرس دوره در کارگاه صوتی ماتریکس اعتیاد برای درمان اعتیاد به صورت کاملاً تخصصی اعتیاد و ریشه های آن را بررسی کرده و سپس روش ماتریکس برای ترک قدم به قدم اعتیاد را آموزش می دهد.

ماتریکس اعتیاد برای درمان اعتیاد

ترک اعتیاد به روش ماتریکس شیوه ای از ترک اعتیاد است که برای مواد محرکی مثل کوکائین و شیشه (متامفتامین) استفاده می شود. میزان موفقیت ترک اعتیاد به روش ماتریکس برای ترک ترک اعتیاد به مواد محرک به ویژه برای ترک اعتیاد به شیشه با موفقیت بالایی همراه بوده است.

مدل ماتریکس چیست؟

مدل ماتریکس روشی التقاطی است به طوری که از درمان های مختلف در کنار یکدیگر استفاده می کنند. روش ماتریکس نیاز به حضور چند روز در هفته و صرف چند ساعت بیمار در مرکز درمانی دارد. بیمار در این درمان نیاز به حضور دائم و بستری در مرکز درمانی ندارد و می تواند زندگی عادی خود را ادامه دهد. این برنامه درمانی در سطح بالایی از ساختارمندی قرار دارد و برای هر جلسه و هر مرحله از درمان مباحث و اقدامات مشخصی تعیین شده است. روش ماتریکس برای 16 هفته برنامه ریزی شده است اما بسته به وضعیت بیمار می تواند تا یک سال طول بکشد.

تأثیر روش ماتریکس

ترک اعتیاد به روش ماتریکس در درمان اعتیاد به شیشه و مواد دیگری مثل کوکائین موفق زیادی داشته است. مطالعات سطح بالایی از اثرگذاری و ماندگاری در ترک را نشان می دهند. بسیاری از کمپ های ترک اعتیاد ، مراکز ترک اعتیاد و سازمان ها در سراسر دنیا این روش را به عنوان مؤثرترین روش ترک اعتیاد به مواد محرک معرفی می کنند. روش ماتریکس در افرادی که در ترک اعتیاد به روش های دیگر شکست خورده اند اثرگذاری بالایی نشان داده است. البته باید در نظر گرفت عواملی دیگری نیز در اثرگذاری ترک اثیر دارند یکی از مهم ترین آن ها نقش خانواده در ترک اعتیاد می باشد.

پایه های درمانی روش ماتریکس

هر روش درمانی برای اثرگذاری به پایه های علمی مستحکمی نیاز دارد. بسیاری از روش ها از یک روش و پایه ثابت روانی یا پزشکی استفاده می کنند. روش ماتریکس به عنوان یک روش التقاطی از رویکردهای مختلفی بهره می برد که به آن ها می پردازیم. هر کدام از این روش ها به تنهایی موفقیت و اثرگذاری بالایی دارند که باعث می شود ترک اعتیاد به روش ماتریکس به عنوان ترکیبی از این روش ها به افرادی که در روش های دیگر تجربه ناموفق داشته اند برای ترک اعتیاد کمک کند.


پیشنهاد ویژه:کارگاه صوتی اعتیاد

اصول اساسی برنامه ماتریکس

برای ترک اعتیاد به روش ماتریکس 8 اصل نوشته شده است که روند درمان را پیش می برند و به آن کمک می کنند.

 • رابطه قوی و محترمانه بین درمانگر و بیمار
 • دنبال کردن دقیق ساختار درمان و توجه به ویژگی های خاص بیمار
 • آموزش درباره اطلاعات دقیق ماده مصرفی به بیمار
 • استفاده از روش های اثرگذار در روان درمانی از سوی درمانگر
 • پاداش و ترغیب رفتارهای صحیح بیمار و خاموشی رفتارهای منفی
 • مشارکت دادن و آموزش خانواده درباره اعتیاد و فرایند درمان
 • ایجاد انگیزه و ترغیب بیمار به شرکت در برنامه های مفید اجتماعی و فردی دیگری خارج از فرایند درمان ماتریکس
 • پایش مصرف مواد با آزمایش ادرار

انتخاب درمانگر مناسب

یک متخصص روانشناسی که در روش های درمان شناختی رفتاری، مصاحبه انگیزشی و فیزیولوژی مربوط به اعتیاد مهارت داشته باشد بهترین درمانگر است که بیمار می تواند به او مراجعه کند. درمانگر وظیفه مدیریت جلسات درمانی فردی، خانوادگی و گروهی را در روش ماتریکس بر عهده دارد. تشویق بیمار در شرایط پیشرفت و ترغیب او به شرکت در فعالیت های اجتماعی و حضور در گروه های NA نیز از دیگر وظایف درمانگر است. درمانگر همچنین وظیفه آموزش فردی بیمار و ایجاد انگیزه در او را بر عهده دارد. در واقع درمانگر در روش ماتریکس به عنوان مربی رفتار می کند و با ایجاد فضایی امن و همدلانه به او در بهبودی و رفع نیازها کمک می کند.

منبع:حامی هنر زندگی

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.