پکیج آموزش لیسنینگ زبان انگلیسی

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
600 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

لیسنینگ یا همان مهارت شنیداری (Listening) در زبان انگلیسی یکی از مهارت های اصلی است که موجب می‌شود تا ما بتوانیم با افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند رابطه برقرار کنیم. به عبارت دیگر لیسنینگ مهم‌ترین موضوعی است که تمامی زبان آموزان باید به آن توجه کنند و این مهارت را در خودشان تقویت نمایند. شایان ذکر است که درک صحیح پیام‌ها این امکان را به ما می‌دهد تا بتوانیم با طرف مقابل خودمان صحبت کنیم.

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از بهترین پکیج های آموزش زبان انگلیسی که برای آزمون آیلتس بسیار کاربرد دارد با عنوان دوره جامع آموزش تقویت مهارت لیسنینگ را در اختیار شما افراد علاقه‌مند به یادگیری زبان انگلیسی قرار دهیم.

آموزش جامع لیسنینگ

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد توانایی درک پیام‌ها در زبان انگلیسی بسیار مهم بوده و اگر شما تصمیم دارید تا زبان انگلیسی را به صورت حرفه‌ای یاد بگیرید لازم است تا مهارت Listening خودتان را تقویت نمایید. زیرا در گام اول شما باید متوجه پیام‌هایی که از سمت مخاطب ارسال می‌شود بشوید تا بتوانید تعامل را برقرار نمایید. لازم به ذکر است که لیسنینگ آنقدر اهمیت دارد که هرگز نباید در یادگیری زبان انگلیسی از آن غافل شویم.

ما در این قسمت از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان پکیج جامع آموزش تقویت مهارت Listening را در اختیار شما زبان آموزان عزیز قرار می‌دهیم تا بتوانید با مشاهده فیلم‌های آموزشی موجود در پکیج لیسنینگ به صورت حرفه‌ای مهارت شنیداری تان را در زبان انگلیسی تقویت نمایید. این بسته آموزشی به زبان فارسی تهیه شده است و شما می‌توانید به راحتی فیلم‌های آموزشی را مشاهده نمایید و سپس با تمرین و تکرار مهارت Listening خود را تقویت نمایید.پیشنهاد می شود به پکیج آموزش کتاب Four Corners مراجعه فرمایید.

لیسنینگ چیست؟

مهارت درک جملات و کلماتی که از مخاطب می‌شنویم، تحت عنوان Listening شناخته می شود. یعنی ما باید بتوانیم آواها و صداها را به خوبی درک کنیم و هنگامی که فردی با ما گفتگو می‌کند اطرافیان نیز باید متوجه منظور او شوند. به این شکل که انسان از طریق زبان کلمات را بیان می‌کند و مغز انسان پیام را دریافت و سپس آن را پردازش می‌کند و به شکل معنادار تبدیل می کند.

آموزش کامل تقویت مهارت لیسنینگ زبان انگلیسی

مهارت مهمی که در هر زبان به آن نیاز داریم این است که به خوبی توجه و تمرکز داشته باشیم و به همین دلیل ما باید مهارت گوش دادن را در خودمان به خوبی تقویت نماییم. شایان ذکر است افرادی که تمرکز خوبی ندارند معمولاً شنوندگان خوبی نیستند و مهارت Listening در رابطه با زبان دوم نیز اهمیت بسیار بالایی دارد.

نکته بسیار مهم در امر یادگیری داشتن توجه است و اگر ما در هر زبانی بتوانیم لیسنینگ مان را تقویت نماییم به راحتی قادر هستیم مسیر یادگیری زبان را طی کنیم. اگر دقت کنید تمام انسان‌ها زبان مادری شان را از طریق شنیدن یاد گرفته‌اند و در هر زبانی این موضوع وجود دارد.

مهارت های اصلی در زبان

در هر زبانی چهار مهارت وجود دارد که اگر ما قصد داریم یک زبان را به صورت کامل یاد بگیریم باید این ۴ مهارت را در خودمان تقویت نماییم. مهارت های موجود در هر زبان به صورت زیر است.

  • شنیدن (Listening)
  • صحبت کردن (Speaking)
  • خواندن (Reading)
  • نوشتن (Writing)

اگر شما تصمیم دارید تا زبان انگلیسی را به خوبی زبان اول خودتان فرا بگیرید باید مهارت Listening را در خودتان تقویت نمایید. این کار به شما کمک می‌کند تا منظور دیگران را به صورت صحیح متوجه شوید و خودتان نیز به خوبی منظورتان را به دیگران انتقال دهید. یکی از روش‌های تقویت و بهبود مهارت لیسنینگ زبان انگلیسی این است که شما باید به صداهای مختلف ضبط شده در این زبان گوش کنید. همچنین پیشنهاد می شود به دوره جامع آموزش کتاب سامیت مراجعه فرمایید.

اهمیت مهارت Listening در زبان انگلیسی

همانطور که اشاره کردیم مهارت شنیدن در زبان انگلیسی بسیار حائز اهمیت است و اگر شما قصد شرکت در آزمون های مختلف زبان را دارید لازم است تا این مهارت را به خوبی یاد بگیرید. به عنوان مثال شما در آزمون هایی مانند آیلتس، تافل و دولینگو باید از Listening خوبی برخوردار باشید تا به راحتی منظور آزمون گیرنده را بفهمید و همچنین صدایی که به عنوان سوال برایتان پخش می‌شود را به خوبی متوجه شوید.

نکته بسیار مهم این است که اگر شما واقعاً تصمیم دارید خیلی روان به زبان انگلیسی صحبت کنید باید مهارت Listening را در خودتان تقویت نمایید و همواره این مهارت مهم را تکرار و تمرین کنید تا به نتیجه مطلوبی دست یابید. زمانی که شما لیسنینگ قوی و خوبی در زبان انگلیسی داشته باشید به راحتی می‌توانید کلمات را با تلفظ عالی بیان کنید و حتی آن‌ها را متوجه شوید و افرادی که به صحبت‌های شما گوش می‌دهند نیز به خوبی منظورتان را متوجه می شوند.

لذت صحبت کردن به زبان انگلیسی

برای اینکه ما به راحتی با دیگران صحبت کنیم و در هنگام گفتگو مکث نداشته باشیم لازم است تا به مهارت لیسنینگ انگلیسی توجه کنیم و شنیدن را در خودمان تقویت نماییم. به طور کلی برای تعامل با افراد و صحبت کردن و فهمیدن زبان خارجی ما نیاز داریم که مهارت Listening زبان انگلیسی را در خودمان تقویت نماییم.

هنگامی که ما از مهارت بالایی در لیسنینگ زبان انگلیسی برخوردار باشیم می‌توانیم درک بهتری در مسائل محیط های حرفه‌ای داشته باشیم و روابط خوبی و مفیدی با دیگران برقرار نماییم. همچنین همدردی با دوستان و اعضای خانواده و توانایی بهتر برای حل مشکلات و دریافت بهتر اطلاعات نیز از مزایای تقویت مهارت Listening زبان انگلیسی است. همچنین برای آموزش بیشتر به پکیج کامل امریکن اکسنت مراجعه نمایید.

گوش دادن فعال

در زندگی روزمره ما نیاز داریم تا به صحبت دیگران گوش دهیم و با آن‌ها همدلی داشته باشیم. زیرا در بسیاری از موارد اطرافیان ما نیاز دارند که فقط به حرف‌هایشان گوش کنیم و نیازی به توصیه و نصیحت ندارند. به همین دلیل اگر ما می‌خواهیم رابطه سالم و صحیحی با دوستانمان داشته باشیم باید به آن‌ها گوش دهیم و از این رو لازم است مهارت شنیدن فعال را در خودمان افزایش دهیم.

عوامل گوناگونی مانند فکر و خیال و عادت‌های بدی که در زندگی داریم موجب می‌شود تا خیلی سریع دچار حواس پرتی شویم و همین موضوع باعث می‌شود تا تمرکزمان نیز کاهش یابد. شایان ذکر است که مهارت شنیدن فعال امری اکتسابی است و ما باید در این زمینه تمرین و تکرار فراوانی داشته باشیم. البته در گوش دادن فعال صرفاً نباید مفهوم کلی مخاطب را متوجه شویم، بلکه باید به خوبی تمامی صحبت‌های طرف مقابل را گوش کنیم و هیچ گونه پیش‌داوری و قضاوتی نیز راجع به او نباید داشته باشیم.

لازم به ذکر است که بین شنیدن و گوش کردن تفاوت زیادی وجود دارد. به طور کلی باید بدانیم که شنیدن امری غیر ارادی است و صرفاً امواج صوتی از  طریق حس شنوایی وارد مغز ما می‌شود. اما در گوش دادن باید با توجه و تمرکز بالایی به صحبت‌های فرد مقابل گوش دهیم که این امر مستلزم تمرین است تا قدرت گوش دادن فعال را در خودمان تقویت کنیم.

تقویت مهارت لیسنینگ انگلیسی

برای آنکه بتوانیم Listening خودمان را در زبان انگلیسی تقویت کنیم لازم است کارهایی را به صورت مداوم انجام دهیم. به عنوان مثال در زبان مادری مان همواره در حال تمرین و صحبت کردن هستیم و به همین دلیل به صورت کامل به این زبان مسلط هستیم و در هنگام صحبت کردن هیچ مشکلی نداریم. شما باید هر روز به پادکست های انگلیسی گوش کنید و به صورت منظم مطالعه فعال داشته باشید.

بهترین روش های برای تقویت مهارت Listening در زبان انگلیسی

همواره توجه کنید که در مسیر یادگیری زبان انگلیسی نباید هیچ گونه ترس و استرسی داشته باشید. زیرا یاد گرفتن زبان نیاز به تمرین مستمر دارد و شما باید انگلیسی را در برنامه روزانه تان قرار دهید. دیدن فیلم‌هایی که به زبان انگلیسی است نیز به شما کمک می‌کند تا کلمات و واژگان موجود در فیلم را بشنوید و با آن‌ها آشنا شوید و همچنین تلفظ آن‌ها را هم یاد می گیرید.پیشنهاد می شود تا به پکیج آموزش کامل رایتینگ مراجعه نمایید.

شما می‌توانید فیلم‌های کوتاه انگلیسی زبان را یک بار بدون زیر نویس و یک بار هم به همراه زیرنویس انگلیسی نگاه کنید و کلمات مهم را یادداشت کنید و بارها آن‌ها را تمرین کنید تا بتوانید مهارت لیسنینگ تان را در زبان انگلیسی تقویت نمایید. گوش دادن به داستان‌های انگلیسی به صورت پادکست نیز در این زمینه کمک زیادی به شما می‌کند و باعث می‌شود تا Listening شما به مرور زمان بهبود یافته و در نتیجه تقویت می شود.

گفتگو با افرادی که انگلیسی زبان هستند نیز به شما کمک می‌کند تا به خوبی مهارت شنیدن تان را تقویت کنید. برای این کار اپلیکیشن ها و سایت‌هایی وجود دارد که می‌توانید به کمک آن‌ها با گروه‌های مختلف گفتگو کنید و از این طریق مهارت های مختلف زبانی تان را تقویت کنید.

اگر شما به زبان انگلیسی علاقه دارید و قصد دارید تا قدم به قدم مهارت های اصلی زبان را یاد بگیرید پیشنهاد می‌شود تا از این قسمت از برنا اندیشان پکیج جامع آموزش لیسنینگ زبان انگلیسی را دریافت نمایید و با مشاهده فیلم‌های آموزشی موجود در مجموعه آموزشی به صورت قدم به قدم مهارت Listening خودتان را به طور چشمگیری تقویت کنید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.