پکیج آموزش دندانسازی به صورت کامل

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
1.2 گیگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

دندانسازی یکی از مشاغلی است که افراد زیادی به آن علاقه دارند و هنگامی که دانشگاه را تمامی می‌کنند خیلی سریع وارد بازار کار می شوند. همانطور که می‌دانید بهداشت دهان و دندان یکی از کارهای بسیار مهمی است که هر فردی باید به صورت روزانه آن را رعایت کند. در این قسمت از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از بهترین و پرطرفدارترین کارگاه های پزشکی با عنوان دوره جامع آموزش دندانسازی را در اختیار شما افراد علاقه‌مند به علم پزشکی و دندانپزشکی قرار دهیم.

آموزش جامع دندانسازی

شایان ذکر است که دندانپزشکی و دندانسازی هر دو از زیر شاخه‌های علوم پزشکی هستند ولی تفاوت‌های بسیاری بین آن‌ها وجود دارد. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر می‌خواهید به صورت حرفه‌ای در یک لابراتوار دندانسازی کار کنید باید به صورت تخصصی به دندانسازی مسلط باشید. از این رو در این بخش از برنا اندیشان پکیج آموزش کامل دندانسازی را در اختیار شما افراد علاقه‌مند به یادگیری این تخصص قرار می دهیم.

پکیج آموزش دندانسازی به صورت قدم به قدم

این مجموعه آموزشی به صورت ۰ تا ۱۰۰ مهارت دندانسازی را به زبان فارسی آموزش می‌دهد و قدم به قدم تمامی مباحث موجود در این حرفه را به شما عزیزان آموزش می دهد. اگر شما به دندانسازی علاقه دارید و دوست دارید تا به صورت حرفه‌ای آن را یاد بگیرید پیشنهاد می‌کنیم تا از این بخش از برنا اندیشان دوره جامع آموزش دندانسازی را دریافت نمایید و با مشاهده این پکیج به صورت حرفه‌ای مهارت دندانسازی را یاد بگیرید.

دندانساز کیست؟

همانطور که اشاره شد دندانسازی یکی از مشاغل زیر شاخه علوم پزشکی است و در‌واقع حرفه‌ای است که در کنار دندانپزشکی وظیفه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را به گروهی از بیماران دندانپزشکی بر عهده دارد. اگر شما برای پر کردن دندان به دندانپزشکی مراجعه کرده باشید متوجه شده‌اید که بعد از عصب‌کشی و پر کردن دندان به شما می‌گوید که حتماً لازم است دندان را روکش کنید. پیشنهاد می شود به پکیج آشنایی با داروهای روانپزشکی مراجعه فرمایید.

زیرا هنگامی که دندان پر می‌شود بسیار حساس بوده و برای آنکه به آن آسیب وارد نشود لازم است تا آن را روکش کنید. به یاد داشته باشید که اگر دندان پر شده را روکش نکنید بعد از مدتی مواد داخلی آن به مرور زمان ریخته می شود. بنابراین بعد از جلسه دوم، دندانپزشک به شما می‌گوید که اگر قصد دارید تا دندان خود را روکش کنید عملیات قالب گیری را بر روی دندان شما انجام می دهد. سپس قالب گرفته شده را به لابراتوار ارسال می‌کند تا روکش دندان شما توسط فرد دندانساز ساخته شود. باید اشاره شود که دندانساز باید بر اساس طرح درمان و نظر دندانپزشک، پروتز دندانی مناسب را برای بیمار تهیه کند. بنابراین با توجه به مواردی که گفته شد هرگز یک دندانساز نباید به صورت مستقیم بیمار را پذیرش کند.

رشته دندانسازی

اگر شما می‌خواهید وارد رشته دندانسازی شوید می‌توانید رشته تکنسین پروتزهای دندانی را در دانشگاه بخواهید و یا به صورت تجربی اقدام به یادگیری این حرفه کنید. البته توجه داشته باشید که از نظر قانونی صرفاً افرادی مجوز تاسیس لابراتوار را دارند که در دانشگاه تحصیل کرده باشند و مدرک پروتزهای دندانی را دریافت کرده باشند. شایان ذکر است که تمامی دندانپزشکی ها و کلینیک ها برای ساخت پروتزهای دندانی به همکار دندانساز نیاز دارند.

نکته بسیار مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که با توجه به حیطه شغلی دندانسازی تقریباً هیچ بیکاری در این رشته وجود ندارد. زیرا حرفه دندانسازی بسیار مورد نیاز است و اگر شما وارد این شغل شوید می‌توانید خیلی سریع فعالیت تان را آغاز نمایید.

آزمایشگاه دندانسازی

لابراتوار ساخت پروتزهای دندانی که به آن آزمایشگاه دندانسازی هم گفته می‌شود جایی است که انواع پروتزهای دندانی ویژه هر بیمار به سفارش دندان پزشکان در آن ساخته می شود. انواع پروتزهای دندانی شامل روکش، دندان مصنوعی و سایر موارد است.

تکنسین های دندانسازی با توجه به درخواست دندان‌پزشک مبنی بر چگونگی ساخت، اقدام به ساخت انواع پروتزهای می کنند. این تولیدات هم شامل قطعات دندان مانند و هم شامل قطعات درمانی مثل ارتودنسی می شود. در‌واقع دندان سازها که در لابراتوارهای دندانسازی فعالیت دارند، یک عضو از تیم دندان‌پزشکی محسوب می‌شوند که با همکاری هم به بازسازی دندان‌های از دست رفته یا اصلاح دندان‌های آسیب دیده می پردازند.

دندان‌پزشک، قالب را بعد از ضد عفونی به لابراتوار ارسال و دندانساز، با توجه به طرح درمان مربوط، اقدام به ساخت پروتز مورد نظر می کند. در این میان ممکن است چند بار کار توسط دندان‌پزشک مربوط بررسی شود و چک گردد تا کاملاً مناسب با شرایط دهانی بیمار باشد. پس از آن، کار نهایی برای دندان‌پزشک ارسال و توسط دندان‌پزشک به بیمار تحویل داده خواهد شد. همچنین پیشنهاد می شود به پکیج آموزش تفسیر برگه آزمایش مراجعه فرمایید.

لابراتوار دندانسازی در ایران

تاسیس لابراتوار در ایران منوط به داشتن مدرک کاردانی یا کارشناسی (۱۳۴ واحد) در رشته ساخت پروتزهای دندانی است. در این دوره های ۲ ساله یا ۴ ساله، دانشجویان واحد های مربوط به آناتومی دندانها، بهداشت و کنترل عفونت، آشنایی با مواد دندانی، چگونگی ساخت قطعات دندانی و درمانی را به صورت نظری و عملی، تعدادی واحد برای آشنایی با کسب و کار و نیز تعدادی دروس عمومی را سپری می‌کنند و آماده ورود به بازار کار می شوند. از نظر قانونی، مجوز تاسیس آزمایشگاه دندانسازی فقط به دارندگان مدرک دانشگاهی پروتزهای دندانی اعطا می شود.

دندانپزشک کیست؟

شایان ذکر است که دندانپزشکی یکی از شاخه های علم پزشکی است که به سلامت دهان و دندان می پردازد. در‌واقع دندانپزشک در زمینه پیشگیری، بررسی نشانه‌ها و درمان بیماری‌های دهان و دندان تخصص دارد.

فیلم آموزش جامع مهارت دندانسازی به صورت کامل

دندانپزشک به درمان بیماری‌های دهان، جلوگیری از پیشرفت این نوع بیماری‌ها و بالا بردن میزان بهداشت دهان و دندان می پردازد. باید اشاره شود که دندانپزشکی دانشی است که فرد علاوه بر داشتن، علم و مهارت کافی باید هنر و مهارت دستی لازم جهت خلق مجدد اثر هنری مانند دندان را داشته باشد.

رشته‌های تخصصی دندانپزشکی

 • متخصص روت کانال
 • متخصص ترمیمی
 • متخصص پروتز
 • متخصص لثه
 • متخصص جراحی فک و صورت
 • متخصص تشخیصی
 • متخصص پاتولوژی
 • متخصص ارتودنسی
 •  متخصص اطفال
 • متخصص رادیولوژی

دندانپزشک عمومی یا جراح دندانپزشک بعد از گذراندن دوران عمومی می‌تواند وارد یکی از رشته‌های بالا شود و به تحصیلات تخصصی بپردازد که این کار مستلزم قبولی در امتحان جامع تخصصی است. لازم به ذکر است که طول مدت تحصیل در رشته‌های تخصصی، بین ۳ الی ۵ سال است و متناسب با رشته تخصصی این مدت زمان متغیر می باشد.

بنابراین متوجه شدیم که دندانسازی با دندانپزشکی متفاوت است. چرا که در دندانسازی به این صورت که در دندانپزشکی بیان نمودیم نیست و افراد فقط بر اساس تجربه‌ای که دارند و یا تحصیل در رشته تکنسین پروتزهای دندانی این کار را یاد می‌گیرند و در دندانسازی دوره های تخصصی و فوق تخصصی وجود ندارد.

با توجه به مواردی که گفته شد اگر شما به دندانسازی علاقه دارید و می‌خواهید این مهارت را یاد بگیرید پیشنهاد می‌کنیم تا از این قسمت از برنا اندیشان پکیج آموزش دندانسازی را دریافت نمایید.

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.