پکیج آموزش ایماگوتراپی

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
700 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

آیا با ایماگوتراپی آشنا هستید؟ به طور کلی ایماگو چیست؟ باید اشاره شود که این مفهوم همان تصویرسازی ارتباطی است. در‌واقع هندریکس و همسرش هانت که طلاق را تجربه کرده بودند بسیار علاقه داشتند که دلیل واقعی شکست در ازدواج شان را بفهمند و به همین دلیل با همفکری هم توانستند ایماگوتراپی (Imago Therapy) را ابداع کنند.

در‌واقع هر فردی که در رابطه قرار دارد به شکلی بر روی آن نیز تأثیر می‌گذارد و این اصل اساسی بنیان ایماگوتراپی یا همان درمان مبتنی بر تصویرسازی ارتباطی را تشکیل می‌دهد. شایان ذکر است که هر فرد در بدو خلقتش زندگی را در پیوند و با تمام جنبه‌های آن آغاز می‌کند. به عبارت دیگر هر انسان یک کل است و یکپارچگی با همه چیز را تجربه می‌کند.

در این میان مشکلات از آنجایی آغاز می‌شود که پیوند بین افراد گسسته شود و مهم‌ترین عامل این موضوع رفتارهای ناهشیار والدین است. همواره به یاد داشته باشید که میل شدید انسان به ملحق شده به معشوقه و تلاش بیش از حد به او در‌واقع پیوستن به بخش‌های جدا شده و گمشده در زندگی است که آن را به معشوقه فرافکنی می‌کند.

به عبارت دیگر ضمیر ناخودآگاه ما همسر را با والدین خود یکی می‌داند و عشق و بهم پیوستگی فرد به معشوقه در‌واقع همان نیروی فرافکنی شده از والدین است که نتیجه آن احساس یکپارچگی و تمامیت شخصی و نیز ادراک نسبت به یگانگی و وحدت ذاتی و فطری فرد با هستی را با خود به همراه می‌آورد.

در این قسمت از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از جامع‌ترین پکیج های روانشناسی با عنوان دوره جامع آموزش ایماگوتراپی را در اختیار شما افراد علاقه‌مند به زوج درمانی و مشاوره ازدواج قرار دهیم تا بتوانید به کمک این پکیج آموزشی کامل تخصص بالایی در زمینه ایماگو درمانی به دست آورید.

آموزش ایماگوتراپی

زمانی که می‌خواهیم معشوقه مان را انتخاب کنیم همواره تحت تأثیر والدین خود و مراقبینی هستیم که در دوران کودکی در کنار ما بوده‌اند. شایان ذکر است که این تصویر درونی در اصطلاح تخصصی ایماگو نام دارد. هنگامی که کودک هستیم ایماگو به ما کمک می‌کند تا بتوانیم والدین خود را از سایر افراد بزرگسال تشخیص دهیم.

دوره جامع آموزش ایماگو درمانی

به یاد داشته باشید که این تصویر به ما کمک می‌کند تا بتوانیم به بقای خود کمک کنیم. حال زمانی که فرد بزرگ می‌شود به طور ناخودآگاه به سمت فردی کشیده می‌شود که از بسیاری جهات مشابه والدین او هستند و به نوعی ماهیت والدینش را تداعی می‌کند.

همین موضوع فرصت دوباره ای به فرد می‌دهد تا به التیام زخم های دوران کودکی‌اش بپردازد و همچنین کارهای ناتمام دوران کودکی‌اش را تکمیل کند. شایان ذکر است که ایماگو حتی در بزرگسالی تعیین می‌کند که فرد چگونه پدر و مادری باشد و به عنوان یک انسان چه شخصیتی داشته باشد.

با توجه به اهمیت بالای موضوع زوج درمانی لازم دانستیم تا بهترین مجموعه آموزشی با عنوان ایماگوتراپی را در اختیار شما افراد علاقه‌مند به روانشناسی قرار دهیم تا بتوانید به صورت تخصصی ایماگو درمانی را فرا بگیرید.

ازدواج در رویکرد ایماگوتراپی

ایماگو درمانی در خصوص ازدواج بیان می‌کند که انسان از طریق پیوند ازدواج تلاش می‌کند تا اتصال گمشده اش را مجدداً بازآفرینی کند. اما چون همسر انتخاب شده به شدت مشابه والد برتر است موجب می‌شود تا فرد همان هیجانات، کشمکش ها، جراحات و ادراکات ناخوشایند را تجربه کند و در نهایت رابطه آن‌ها دچار مشکل و چالش می‌شود.

همواره به این نکته توجه داشته باشید که ازدواج شما باید از سر آگاهی انجام شود و در مسیر ازدواج با یک مشاور ازدواج در ارتباط باشید تا به صورت قدم به قدم شخصیت شما را مورد بررسی قرار دهد و اگر مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد بتوانید به کمک زوج درمانی آن را درمان کنید و به این شکل شما ازدواج سالمی خواهید داشت و در آینده نیز دچار مشکل نخواهید شد.

در‌واقع هدف ایماگوتراپی این است که به افراد کمک کند تا بتوانند خود واقعی شان را قبول کنند و در رابطه با فرد مورد علاقه شان به درک بالایی دست پیدا کنند و در نهایت این ارتباط باعث می‌شود تا آن‌ها بتوانند ارتباط سازنده ای با جهان هستی و کائنات داشته باشند.

شایان ذکر است که در ازدواج آگاهانه افراد به خودشناسی دست پیدا می‌کنند و می‌توانند نیازهای یکدیگر را به خوبی درک کنند و در این مسیر نیازهای هر یک از افراد توسط دیگری برآورده می شود. به عبارت دیگر هدف از ایماگوتراپی این است که افراد بتوانند رابطه‌ای دوجانبه و دو‌طرفه داشته باشند.

مراحل تحول در ایماگو درمانی

هندریکس مراحل تحولی درمان مبتنی بر ایماگوتراپی یا همان درمان مبتنی بر تصویرسازی ارتباطی را به ۶ بخش تقسیم می‌کند که به شکل زیر می‌باشد.

دلبستگی : از تولد تا ۲ سالگی نوع رابطه کودک با والدین به شکلی جدید است و مهم‌ترین هدف کودک نیز ایجاد ارتباط با والدینش می‌باشد. در‌واقع کودک از طریق رابطه با والدین خود می‌تواند جهان هستی را درک کند.

درمان مبتنی بر تصویرسازی ارتباطی

اکتشاف : از سن ۲ الی ۳ سالگی کودک علاقه دارد تا دنیای پیرامونش را کشف کند و به همین دلیل دست به کندوکاو می‌زند و از این طریق با جهان پیرامون خود ارتباط برقرار می‌کند. شایان ذکر است که در این مرحله کودک به والدینی نیاز دارد که از او حمایت کند و او را مورد تحسین و تشویق قرار دهد.

هویت : کودک از سن ۳ الی ۴ سالگی ابعاد مختلف شخصیت خودش را کشف می‌کند. در این زمان می‌تواند متوجه شود که او با دیگری فرق دارد و همچنین به وجود شباهت‌ها پی می‌برد. حالا او می‌تواند خودش را با دیگران مقایسه کند تا از این طریق به یک هویت درونی شخصی دست پیدا کند.

قدرت و شایستگی : اگر کودک دوران قبلی را به خوبی پشت سر بگذارد می‌تواند به خوبی وارد این مرحله شود و آماده است تا بیرون از خانه را کشف کند و هنگامی که با موقعیت های مشابهی مواجه می‌شود می‌تواند موفقیت هایش را تکرار کند.

ارتباط : کودکان از سن ۶ الی ۱۲ سالگی با محیط بیرون از خانه آشنا شده‌اند و به آن عادت کرده‌اند. به عبارت دیگر آن‌ها از طریق رابطه با دیگران و دوستان توانسته اند تا روابط سالمی را تجربه کنند.

صمیمیت : سن ۱۲ تا ۱۸ سالگی زمانی که فرد وارد دوران نوجوانی می‌شود اغلب رفتارهایی از خودش نشان می‌دهد که گاهی اوقات گیج‌کننده و ناراحت‌کننده است. در‌واقع او از نظر جنسی به بلوغ رسیده است اما هنوز در حال تشکیل هویت خویش است. شایان ذکر است که اگر فرد بتواند به خوبی این مراحل را پشت سر بگذارد می‌تواند به راحتی روابط عاشقانه و رمانتیک را هم تجربه کند.

ایماگوتراپی در این رابطه بیان می‌کند که چون افراد مراحل گفته شده را به طور سالم پشت سر نمی‌گذارند در نتیجه ازدواج آن‌ها به صورت آگاهانه نیست و به همین دلیل لازم است تا از درمان مبتنی بر تصویرسازی ارتباطی استفاده کنیم تا بتوانیم به نتیجه سالمی در این زمینه دست پیدا کنیم. با توجه به مواردی که گفته شد، اگر به شما روانشناسی و مشاوره علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم تا از این قسمت از برنا اندیشان پکیج آموزش کامل ایماگوتراپی را دریافت کنید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.