چگونه نگاه نافذ و جذاب داشته باشیم؟

رمز و رازهای داشتن نگاه نافذ و چگونه نگاه جذاب و تاثیر گذار داشته باشیم

اگر بتوانیم نگاهی داشته باشیم که از طریق آن بر دیگران تاثیر بگذاریم و در روابط و مذاکرات از آن استفاده کنیم می توانیم موقعیت های بسیار خوبی را ایجاد نماییم تا تاثیر مثبتی بر دیگران گذاشته و از طریق آن دامنه ی ارتباطات خود را افزایش دهیم،در مطلب پیش رو با عنوان رمز و رازهای داشتن نگاه نافذ و چگونه نگاه جذاب و تاثیر گذار داشته باشیم به صورت کامل در رابطه با اینکه چگونه نگاه جذابی داشته باشیم تا بر دیگران تاثیر مثب بگذاریم با شما علاقه مندان گفتگو خواهیم کرد،پس تا انتهای مقاله با برنا اندیشان همراه باشید.

رمز و رازهای داشتن نگاه نافذ، چگونه نگاه جذاب و تاثیر گذار داشته باشیم

در مقاله رمز و رازهای داشتن نگاه نافذ و چگونه نگاه جذاب و تاثیر گذار داشته باشیم ما شما را با انواع نگاه و تاثیر هر یک از آن ها آشنا می کنیم و یاد خواهید گرفت چگونه فرد جذاب و اثرگذاری باشید. به طور به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توانید نگاهی نافذ داشته باشید و با انواع نگاه جذاب و نگاه نافذ آشنا خواهید شد.

زبان بدن تاثیر زیادی در ایجاد ارتباط و برقراری رابطه درست و صحیح دارد گاهی با زبان بدن می توان منظور را به درستی بیان کرد یکی از این زبان بدن تاثیر گذاری چشم ها با مخاطب است چشم ها حامل ارتباط معنایی خاصی هستند و می توانند تاثیر گذار باشند در این مطلب نکاتی را پیرامون نگاه تاثیر گذار و حفظ جذابیت برای طرف مقابل را برای شما تشریح خواهیم کرد. همچنین پیشنهاد می شود تا مقاله چگونه بفهمیم پسری مغرور دوستمان دارد را هم مطالعه نمایید.

چگونه نگاه نافذ داشته باشیم؟

ما اغلب از طریق کلام وارد یک رابطه می‌شویم. اما می‌توانیم از برخورد (دست دادن، گذاشتن دست روی بازوی فرد مقابل، در آغوش گرفتن و …) و چهره (رفتارهای فیزیکی که ما متناسب با مخاطب مان از خود نشان می‌دهیم) هم بهره می‌بریم. آنچه که در کلام جاری نمی‌شود «ارتباط غیرکلامی» است. و این ارتباط غیرکلامی اهمیتی بیش از آنچه که به نظر می‌رسد، دارد. ما بر روی یکی از وجوه آن، یعنی تبادل نگاهی توقف می‌کنیم. زل زدن در چشم ها…

پیشنهاد می کنیم تا کلیپ زیر را مشاهده نمایید.

چگونه جذاب نگاه کنیم؟

در چشمان کسی، حالتی را به دنبال دارد که آن را فعال شدن می‌گویند. این شخص سطح برانگیختگی عاطفی را افزایش خواهد داد. این شرایط مؤثر تر خواهد بود اگر سئوالی هم بپرسد یا خواهشی هم داشته باشد. به همین علت است که زمانی که می‌خواهید مبادله تان شخص دیگری به بهترین نحو صورت بگیرد، نگاه کردن در چشمان او مناسب ترین شیوه است.

از سوی دیگر، افرادی که یکدیگر را دوست دارند و با هم راحت هستند، خیلی زیاد در چشمان هم نگاه می‌کنند. چرا؟ زیرا نگاه کردن در چشمان یکدیگر معنا دار است: «من آماده ام هر چه که تو می‌خواهی بپذیرم.»

و زمانی که افرادی یکدیگر را دوست دارند، آماده اند با کمال میل خواسته یکدیگر را برآورده کنند. زمانی که دو نفر کمتر به هم نزدیک اند، این نگاه صمیمی تر می‌تواند جالب باشد. اگر شما از کسی می‌خواهید کاری را انجام دهد، این کار به طور مستقیم و سریع، زمانی که در حال نگاه کردن در چشمان او هستید، انجام دهید.


پیشنهاد ویژه : کارگاه روانشناسی آموزش جذب همسر


این کار شانس قبول شدن خواسته تان را افزایش می‌‌دهد. اما برعکس، افراد کم رویی که جرأت نگاه کردن به چشمان دیگران را ندارند، شانس کمتری در پذیرفته شدن درخواست های شان دارند. یک نکتۀ مهم وجود دارد و آن این است که اگر در بیان خواسته تان تعلل کنید و طی این مدت در چشمان فرد مقابل خیره شوید، ممکن است این رفتار او را ناراحت کند. ممکن است مخاطب تان اذیت شود و از شما بپرسد: «دنبال چه می‌گردی؟»، «چیزی می‌‌خواهی؟». این وضعیت مبهم باعث ایجاد تنشی ناخوشایند خواهد شد.

اهمیت نگاه نافذ

شاید جالب باشد که بدانید قوی‌ترین نوع ارتباط غیرکلامی، ارتباط چشمی است. به همین علت است که داشتن نگاهی نافذ می‌تواند در ابعاد مختلف زندگی‌ مانند تجارت، رابطه عشقی، ارتباط با دوستان و اطرافیان، به شما کمک ویژه‌ای کند. یک نگاه نافذ تأثیرگذاری و جذابیتتان را افزایش می‌دهد و در هر جمعی که باشید، به سرعت شما را به سرگروه آن جمع تبدیل میکند. این ویژگی آنقدر مهم است که حتی اگر تمام مدت سکوت کنید و فقط نگاه نافذی داشته باشید، شما تأثیرگذارترین فرد در آن جمع خواهید شد.

نگاه نافذ یعنی چه؟

اولین ویژگی افرادی که نگاه نافذ دارند، این است که کم پلک زده و مستمر و پیوسته به شما یا هر جای دیگری زل میزنند. این مسئله به این ریشه باز میگردد که چنین افرادی، آرامش و ثبات درونی بسیار بالایی دارند که این آرامش و ثبات و قدرت درونی، می‌تواند با تمارینی مانند مدیتیشن، به خوبی گسترش یابد. در حقیقت یکی از علل اصلی زیاد پلک زدن، استرس است. همچنین برای اینکه بتوانید به صورت مستمر در چشمان فرد مقابل نگاه کنید و زل بزنید، باید اعتماد به نفس بالایی نیز داشته و تردیدهای درونی، درباره خودتان را کاملاً حل کرده باشید. بدین ترتیب قادر خواهید بود وقتی که به طرف مقابل نگاه می‌کنید، فقط روی او متمرکز شده و صدای درونی دیگری، در ذهن شما در جریان نباشد. در حقیقت شما باید تمرین کنید که تمام انرژی و همه وجود خود را در نگاه خود، و روی فرد مقابل متمرکز کنید تا همین انرژی بالا از نگاه شما نیز ساطع گردد.

چگونه نگاهی جذاب و با نفوذ داشته باشیم

یک تمرین بسیار قدرتمند برای افزایش اثرگذاری نگاه و تمرکز انرژی وجودی در آن، این است که نقطه ای سیاه رنگ را روی کاغذی سفید ترسیم کرده و برای هر چند دقیقه که میتوانید، به آن خیره شوید. بطوریکه تمام تمرکز و همه انرژی وجود شما روی این نقطه متمرکز شود. سپس رفته رفته سعی کنید تمرکزتان روی این نقطه را افزایش دهید تا حدی که کاملا خود را فراموش کرده و همه انرژی وجودی شما به همان نقطه تبدیل و روی آن متمرکز شود ! انجام منظم این تمرین به سرعت نگاه نافذی را در وجود شما ایجاد خواهد کرد.

نگاه، نشانه ای از اعتماد به نفس

افرادی که اغلب در چشمان دیگران نگاه می‌کنند، اطرافیان آنها را افرادی قوی و مفید محسوب می‌کنند. مدت زیادی است که این موضوع مورد مطالعه قرار گرفته است. اما بالعکس، کسانی که هرگز در چشمان دیگران نگاه نمی‌کنند، افرادی بی اعتماد به نفس، عصبی و ناراحت ارزیابی می‌شوند. زمانی که هیچ خواسته ای برای به زبان آوردن ندارید، نگاه کردن در چشمان دیگران باعث نزدیکی و قرابت می‌شود که تمایل شما به آن فرد را نشان می‌دهد. در این مورد، برای آزار ندادن فرد مقابل، با مکث به چشمان فرد مقابل نگاه کنید، فقط برای اینکه توجه تان را نشان دهید و او را اذیت نکنید.

یک توصیه برای افراد کم رو: نگاه کردن در چشمان دیگران نیازمند اطمینان و اعتماد است. اگر شما احساس می‌کنید که نمی‌توانید این کار را انجام دهید، به بخش های دیگر چهره فرد مقابل غیر از چشمان او نگاه کنید، به پیشانی، به سر ، به بینی و… . تفاوتی ندارد، نگاه شما همان تأثیر را خواهد داشت. جزئیات جالب دیگر: زمانی که شما تمایل دارید این تبادل نگاه ها تمام شود، کافیست از نگاه کردن به چشم های فرد مقابل خودداری کنید. این حرکت به این معناست که شما آزرده هستید و می‌‌خواهید موضوع را عوض کنید، همه چیز بدون اذیت شدن فرد مقابل پیش خواهد رفت زیرا شما به شیوه ای غیر مستقیم ارتباط چشمی را خاتمه داده اید.

دسته‌بندی‌ها