پکیج کامل آموزش ادویه درمانی

نوع فایل
PDF
حجم فایل
50 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

ادویه درمانی یکی از زیر موارد مربوط به طب سنتی است و می‌تواند در درمان بسیاری از بیماری‌ها مفید و مؤثر باشد. شایان ذکر است که بسیاری از ادویه هایی که به صورت روزمره از آن‌ها استفاده می‌کنیم خاصیت درمانی داشته و برای بدن مفید است. البته همواره به این نکته توجه داشته باشید که برخی از افراد به بعضی ادویه ها حساسیت دارند و بعد از مصرف ممکن است مسائلی برای آن‌ها رخ دهد که همواره باید به این موارد توجه داشته باشند.

اما به طور کلی در طب سنتی ما شاهد تأثیر ادویه درمانی هستیم و نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد که بسیاری از ادویه ها می‌توانند برای انسان‌ها مفید باشند. در این قسمت از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا پکیج جامع آموزش ادویه درمانی را در اختیار شما افراد علاقه‌مند به طب سنتی قرار دهیم تا بتوانید به صورت کامل با تمامی ادویه هایی که خواص درمانی دارند آشنا شوید و بدانید که برای هر مشکل یا بیماری از چه ادویه جاتی می‌توانید استفاده کنید.

آموزش ادویه درمانی

همانطور که گفته شد برخی از گیاهان دارویی و ادویه ها به خاطر ترکیباتی که دارند دارای خواص ضد التهابی و تقویت کننده هستند و می‌توانند مانع بروز بیماری‌ها شوند. به عنوان مثال بسیاری از قرص هایی که برای درمان بیماری‌ها وجود دارد از ادویه جات تهیه شده اند.

دوره جامع آموزش ادویه درمانی

برای آموزش ادویه درمانی لازم است که از بهترین منابع آموزشی استفاده کنید تا به صورت تخصصی در این زمینه به مهارت دست پیدا کنید. ما در این بخش از برنا اندیشان پکیج کامل آموزش ادویه درمانی را در اختیار شما افراد عزیز قرار می‌دهیم تا بتوانید به صورت کامل با خاصیت درمانی تمامی ادویه ها آشنا شوید و بدانید که برای درمان بیماری‌های جسمی و روانی از چه ادویه هایی می‌توانید استفاده کنید. به طور کلی باید اشاره شود که در این پکیج آموزشی شما با خواص ادویه ها و انواع مختلف آنها، خواص ادویه ها در طب سنتی آشنا شده و تمامی ادویه های را خواهید شناخت.

خواص گیاهان دارویی

شایان ذکر است که گیاهان دارویی و ادویه جاتی مانند زردچوبه، نعناع فلفلی، زنجبیل، سیاه دانه، زنیان و بسیاری دیگر از انواع مختلف گیاهان دارویی دارای خواص درمانی بسیاری هستند و پزشکان طب سنتی برای درمان مشکلات جسمی و روانی از این موارد استفاده می‌کنند. پیشنهاد می‌شود به دوره جامع آموزش طب سنتی مراجعه فرمایید.

در زمان های بسیار دور قبل از آنکه پزشکی مدرن ایجاد شود در یونان باستان، برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از گیاهان دارویی و ادویه جات استفاده می‌کردند که بسیار مفید و مؤثر بود. همواره به این نکته توجه داشته باشید که ادویه درمانی در زمان های قبل بسیار رایج بوده است و امروزه نیز افراد بسیاری از این روش استفاده می‌کنند.

البته باید اشاره شود که برای یادگیری ادویه درمانی لازم است تا به صورت تخصصی وارد این مبحث شوید و تمامی مفاهیم موجود در این علم را زیر نظر یک استاد طب سنتی فرا بگیرید. شایان ذکر است که در پکیج جامع آموزش ادویه درمانی شما به صورت قدم به قدم با تمامی خواص ادویه جات برای درمان بیماری‌ها آشنا می‌شوید.

بقراط برای درمانی برخی از بیماری‌ها از گیاهانی مانند زعفران، دارچین، آویشن، گشنیز و سایر گیاهان دارویی استفاده می‌کرد. امروزه نیز از بسیاری از همین گیاهان و ادویه ها برای درمان تب ها، دردها و سایر بیماری‌ها استفاده می‌شود. شواهد علمی در خصوص درمان بیماری‌ها به نتیجه جدی و خاصی نرسیده است اما بر اساس تحقیقات انجام شده گیاهان دارویی و ادویه ها دارای خواص بسیاری برای درمان بیماری‌های جسمی هستند.

ادویه درمانی در طب سنتی

همانطور که بیان نمودیم تمامی گیاهان دارویی و ادویه جاتی که وجود دارد دارای خواص درمانی بسیاری هستند. به عنوان مثال زردچوبه که تحت عنوان کورکومین از آن یاد می‌شود یکی از محبوب‌ترین ادویه هایی است که دارای خواص درمانی بوده و همواره در بسیاری از غذاها از این ادویه پر خاصیت استفاده می کنیم. شایان ذکر است که زردچوبه دارای خواص ضد التهابی بوده و مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که زردچوبه دارای آنتی اکسیدان بالایی بوده و در علم ادویه درمانی از آن استفاده می‌شود.

تعداد زیادی از گیاهان دارویی و ادویه جات وجود دارد که بیشتر آن‌ها در درمان بیماری‌ها نقش مفید و موثری را ایفا می‌کنند. به عنوان نمونه نعناع فلفلی که یک گیاه بومی در اروپا و آسیا می‌باشد و از آن به عنوان طعم دهنده غذاها استفاده می‌شود.

قبل از آنکه داروهای مدرن پزشکی ساخته شوند از نعناع فلفلی برای خنک کنندگی و آنتی باکتریال استفاده می‌شد که به بهبود سلامت دستگاه گوارش نیز کمک زیادی می‌کرده است. همچنین چون نعناع فلفلی دارای خاصیت شل کنندگی عضلات است در بسیاری از پمادهای ضد درد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اهمیت ادویه درمانی

اگر شما با علم طب سنتی آشنا باشید می‌دانید که حکیمان این طب به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کنند و بسیاری از توصیه‌هایی که می‌کنند مفید و مؤثر است. البته همواره در نظر داشته باشید که شما نباید به حرف هر کسی که خودش را طبیب سنتی می‌داند گوش دهید.

آشنایی با خواص درمانی گیاهان دارویی و ادویه جات

چرا که هر فردی در این زمینه تخصصی ندارد و شما باید فقط به نکاتی که از زبان افراد متخصص این رشته جاری می‌شود گوش دهید. چرا که موضوع گیاهان دارویی نیز می‌تواند عوارض مخصوص به خودش را داشته باشید و اگر شما از داروهای شیمیایی استفاده می‌کنید باید به تداخل دارویی نیز توجه کنید. بنابراین مصرف سرخود گیاهان دارویی می‌تواند عوارضی برای انسان ایجاد کند و شما باید برای این موارد به پزشک مراجعه کنید.

امروزه بسیاری از داروها و قرص هایی شیمیایی مشابه گیاهی نیز دارند و اگر شما به هر یک از آن‌ها حساسیت داشته باشید با مشورت پزشک خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. هر یک از بیماری‌ها دارای درمان خاصی هستند که برای آن‌ها دارویی نیز تهیه شده است. همچنین پیشنهاد می‌شود به پکیج آموزش کامل مزاج شناسی مراجعه فرمایید.

در علم ادویه درمانی ما با گسترده عظیمی از ادویه جات مواجه هستیم که هر یک از آن‌ها دارای خواص بسیاری هستند. بنابراین برای آنکه بدانیم هر یک از آن‌ها دارای چه خواصی است و برای درمان کدام یک از بیماری‌ها به کار می‌رود لازم است تا ادویه درمانی را به خوبی یاد بگیریم.

اگر شما به ادویه درمانی و آشنایی با خواص گیاهان دارویی علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم تا از این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان پکیج جامع آموزش ادویه درمانی را دریافت کنید تا به صورت صفر تا ۱۰۰ ادویه درمانی را یاد بگیرید و بدانید که هر یک از گیاهان دارویی و ادویه جاتی که در اطراف ما وجود دارد برای درمان چه بیماری‌هایی مفید و مؤثر است.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.