پکیج کامل آموزش متلب

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
2.5 گیگابایت
دسته بندی
مقاله آموزشی

متلب که تحت عنوان MATLAB نیز شناخته می‌شود یک محیط نرم افزاری ویژه برای انجام محاسبات عددی و یک زبان برنامه نویسی نسل چهارم است. شایان ذکر است که واژه متلب به معنای محیط محاسبات رقمی و هم به معنای خود زبان برنامه نویسی متلب است. در‌واقع MATLAB از دو واژه ماتریس (MATrix)و آزمایشگاه (LABoratory) ایجاد شده است.

این نام از رویکرد ماتریس محور برنامه است که در آن حتی اعداد منفرد هم به عنوان ماتریس در نظر گرفته می شود. در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از جامع‌ترین پکیج های آموزش متلب را در اختیار شما افراد علاقه‌مند به یادگیری MATLAB قرار دهیم تا بتوانید به صورت جامع این نرم‌افزار را یاد بگیرید.

آموزش کامل متلب

لازم به ذکر است که کار کردن با متلب بسیار ساده و آسان است. در‌واقع تمامی داده‌ها در متلب به شکل یک ماتریس ذخیره می‌شوند. به عنوان مثال یک عدد یا همان اسکالر به شکل ماتریس ۱*۱ ذخیره می‌شود. یک رشته مانند Whale is the biggest animal به شکل ماتریسی با یک سطر و چندین ستون که تعداد ستون‌ها به تعداد کاراکتر هاست ذخیره می شود. حتی یک تصویر به شکل یک ماتریس سه بعدی ذخیره می‌گردد که بعد اول و دوم آن برای تعیین مختصات نقاط و بعد سوم آن برای تعیین رنگ نقاط استفاده می‌شود.

پکیج آموزش صفر تا ۱۰۰ نرم افزار متلب

با توجه به اهمیتی که در زمینه یادگیری علوم کامپیوتر وجود دارد در این بخش از برنا اندیشان تصمیم داریم تا دوره جامع آموزش متلب را در اختیار شما افراد علاقه‌مند به کامپیوتر قرار دهیم تا بتوانید به صورت کامل MATLAB را یاد بگیرید. شایان ذکر است که این محصول آموزشی به زبان فارسی تهیه شده است و می‌توانید خیلی راحت صفر تا ۱۰۰ متلب را یاد بگیرید. پیشنهاد می‌شود به آموزش کامل سالیدورکس مراجعه نمایید.

آشنایی با MATLAB

باید اشاره شود که فایل‌های صوتی نیز در متلب به شکل ماتریس های تک ستون بردارهای ستونی ذخیره می‌شوند. از این رو جای تعجب نیست که متلب مخفف عبارت آزمایشگاه ماتریس است. توجه داشته باشید که در متلب توابع فراوانی وجود دارد و همچنین شخص برنامه نویس نیز می‌تواند توابعد جدیدی را نیز برای انجام کارهایی که مد نظر دارد تعریف کند.

ساخت متلب امکان‌پذیر است و این قابلیت ارتباط بهتری را میان برنامه‌های کاربردی نوشته شده با متلب و کاربران برقرار می‌کند. همچنین باید بیان شود که نرم‌افزار MATLAB از محصولات شرکت مت ورکس است و گروه‌های مختلف مهندسان رشته‌های مختلف از جمله مهندسی برق، مکانیک، رایانه و سایر رشته‌های مرتبط کاربرد فراوانی دارد.

تاریخچه متلب

کلیو مولر (Cleve Moler) رئیس بخش علوم کامپیوتر در دانشگاه نیومکزیکو در اواخر دهه ۱۹۷۰ شروع به توسعه MATLAB کرد. او برنامه متلب را طراحی کرد تا به دانش آموزانش اجازه دسترسی به LINPACK و EISPACK را بدون نیاز به یادگیری Fortran را بدهد.

این موضوع به زودی به سایر دانشگاه‌ها گسترش یافت و مخاطبان علاقه‌مندی در جامعه ریاضی کاربردی پیدا کرد. مهندس جک لیتل در طی دیدار با مولر از دانشگاه استنفورد در سال ۱۹۸۳ با متلب آشنا شد. هنگامی که او پتانسیل نرم‌افزار MATLAB را مشاهده کرد تصمیم گرفت تا با مولر همکاری کند. آن‌ها در سال ۱۹۸۴ متلب را منتشر کردند و مت ورکس را در سال ۱۹۸۴ تاسیس کردند.همچنین پیشنهاد می‌شود به آموزش کامل 3DMAX مراجعه فرمایید.

در سال ۲۰۰۰ متلب بازنویسی شد تا از مجموعه جدیدتر کتابخانه برای دستکاری ماتریس استفاده شود. متلب برای اولین بار توسط محققان و شاغلان در مهندسی کنترل، تخصص Little’s استفاده می‌شد. اما کمی نگذشت که به سرعت در بسیاری دیگر از زمینه‌ها نیز گسترش پیدا کرد. شایان ذکر است که از MATLAB در آموز جبر خطی، تحلیل عددی و در پردازش تصویر استفاده می‌شود.

شرکت سازنده نرم‌افزار متلب

همانطور که گفته شد نرم‌افزار متلب توسط شرکت مت ورکس تولید شده است. این شرکت در سال ۱۹۸۴ تاسیس گردید و هم‌اکنون نیز بیش از ۲ هزار نیرو در آن مشغول به کار است. دفتر مرکزی این شرکت در شهر ناتیک در ایالت ماساچوست آمریکا قرار دارد.

نگاهی به قدرت متلب

برای آنکه متلب دارای سرعت و کارایی بالا باشد هسته آن توسط زبان برنامه نویسی سی (C) نوشته شده است اما رابط گرافیکی آن به زبان جاوا پیاده‌سازی گشته است.شایان ذکر است که بیشتر برنامه‌های متلب متن باز هستند و در‌واقع متلب مانند بیسیک یک مفسر رایانه است و نه یک کامپایلر. قدرت MATLAB از انعطاف پذیری آن و راحت بودن کار با آن ناشی می‌شود. همچنین شرکت سازنده و گروه‌های مختلف از جمله دانشگاه‌های تمام جهان و برخی شرکت های مهندسی هر ساله جعبه ابزارهای خاص کاربردی را به آن اضافه می‌کنند که باعث افزایش کارایی و همچنین محبوبیت آن شده است.

اندازه‌گیری دقیق در MATLAB

در نمایش سه بعدی سطح پشت سکه یک یورویی که توسط میکروسکوپ هم کانون نور سفید به ثبت رسیده است، تصویر جلوه یکی از ۱۲ ستاره برجسته سکه به وسیله میکروسکوپ به تصویر کشیده شده است. همچنین در این نمودار ۳ بعدی، طول، عرض و میزان برجستگی ستاره اندازه‌گیری شده است.

اهمیت یادگیری نرم افزار متلب در بازار کار

محدوده مختصات سطحی سنجش میکروسکوپ، ۸۰۰ در ۸۰۰ میکرومتر یا ۰.۸ در ۰.۸ میلی متر بین دو محور x و y می باشد. بلندی محور مختصات نیز در ۶۰ میکرومتر معادل ۰.۰۶ میلی متر تعبیه شده است. رنگ‌ها و گرافیک موجود در نگاره و تناسب آن با محور رنگی ارتفاع، با هدف درک کمیت برجستگی ستاره و بلندی آن توسط نرم‌افزار متلب ایجاد شده است.

اهمیت یادگیری مهارت متلب

لازم به ذکر است که از متلب در صنایع مختلفی استفاده می‌شود و اساساً در هر شغل و حرفه‌ای که نیازمند به تجزیه و تحلیل داده‌ها باشد نیاز است تا از MATLAB استفاده کند. از این رو اگر شما به خوبی بر نرم‌افزار متلب تسلط داشته باشید می‌تواند به راحتی وارد بازار کار شوید. زیرا امروزه ما در عصر داده و اطلاعات زندگی می‌کنیم و مهم‌ترین بخش هر سازمان دیتا است و شما باید تحلیل داده و انجام محاسبات ریاضی و آماری را به خوبی بدانید.

با توجه به مواردی که گفته شد اگر شما قصد دارید تا وارد بازار کار شوید و خیلی راحت نرم افراز MATLAB را یاد بگیرید پیشنهاد می‌شود تا از این قسمت از برنا اندیشان دوره جامع آموزش متلب را دریافت کنید تا به صورت قدم به قدم به این نرم‌افزار قدرتمند مسلط شوید. در‌واقع نرم‌افزار MATLAB به شما کمک می‌کند تا از طریق زبان برنامه نویسی تمامی کارهایی که لازم دارید را به کامپیوتر دهید تا آن‌ها را برای شما انجام دهد.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.