آموزش تکنیک های پلاپینگ مو

آموزش تکنیک های پلاپینگ مو

پلاپینگ مو یک فن آسان و خانگی است که بدون نیاز به ابزار حرارتی، موهای شما را موج دار و فر می کند. این روش همچنین باعث خشک شدن سریع تر موها می شود و از آسیب رساندن به آنها جلوگیری می کند. اگر مایلید که موهایتان فر و زیبا باشند، پلاپینگ مناسب شماست. در این قسمت از مجله علمی برنا اندیشان تصمیم داریم تا مقاله ای کامل در خصوص پلاپینگ مو در اختیار شما افراد علاقه مند به سلامت پوست و مو قرار دهیم.

آشنایی با پلاپینگ مو

برای پلاپینگ، شما به یک تیشرت یا حوله میکروفایبر و یک بالش نرم نیاز دارید. این پارچه ها بافت صاف و لطیفی دارند که باعث کم شدن اصطکاک بین موها و کوتیکول های آنها می شوند.

شما باید موهای خود را در تیشرت یا حوله بپیچید و آنها را به شکل گلوله های کوچک درآورید. این کار باعث می شود که الگوی طبیعی موج های موهای شما حفظ شود و نشکند.

سپس، شما باید بالش خود را روی تیشرت یا حوله قرار داده و سر خود را روی آن بگذارید. این کار باعث می شود که موهای شما در یک وضعیت ثابت خشک شوند و فرم و حجم آنها تغییر نکند.

مراحل پلاپینگ کردن مو

پلاپینگ مو یک فرایند ساده است که با استفاده از یک دستمال، پارچه یا حوله، موهای شما را موج دار و فر می کند. برای این کار، شما باید ابتدا موهای خود را با شامپو بشویید و از بین بردن چربی ها و آلودگی های آنها اطمینان حاصل کنید.

مراحل پلاپینگ کردن مو

سپس، شما باید یک دستمال، پارچه یا حوله را آماده کنید و آن را روی تخت یا صندلی قرار دهید. شما باید خود را از کمر خم کنید و سر خود را به جلو ببرید تا موهای شما رو به پایین باشند. در این حالت، شما باید سر خود را به طرف دستمال، پارچه یا حوله بچرخانید و نوک موهای خود را در مرکز آن قرار دهید.

بعد از آن، شما باید قسمت بالای دستمال، پارچه یا حوله را بلند کنید و آن را روی موهای خود و پشت گردن خود بکشید. شما باید موهای خود را در دستمال، پارچه یا حوله جمع کنید و آنها را به شکل توپ های کوچک در بیاورید. سپس، شما باید گوشه های دستمال، پارچه یا حوله را پشت سر خود به هم وصل کنید و گره بزنید تا جای خود بمانند. همچنین پیشنهاد می شود به دور جامع آموزش شینیون مو مراجعه فرمایید.

حالا، شما می توانید سر خود را به سمت بالا بازگردانید و لذت پلاپینگ مو را ببرید. این کار ممکن است در ابتدا کمی دشوار باشد، اما با تکرار و تمرین، شما می توانید در آن مهارت پیدا کنید. زمان لازم برای پلاپینگ مو به نوع و حالت موهای شما بستگی دارد. اگر نخواهید که موهای شما خیلی نم دار نوشد، بهتر است که فقط 15 تا 20 دقیقه آنها را در دستمال، پارچه یا حوله نگه دارید. شما همچنین می توانید با استفاده از سشوار در حالت سرد، فرآیند خشک شدن موهای خود را تسریع کنید. در غیر این صورت، شما می توانید موهای خود را به مدت طولانی تر در دستمال، پارچه یا حوله نگه دارید تا به طور طبیعی خشک شوند.

تکنیک هایی برای پلاپینگ مو

پلاپینگ مو یک روش انعطاف پذیر است که شما می توانید بر اساس زمان و نتیجه مورد نظر خود آن را تنظیم کنید. شما می توانید از این تکنیک های مختلف برای پلاپینگ مو استفاده کنید:

اگر عجله دارید و نمی خواهید که موهای خود را طولانی در دستمال، پارچه یا حوله نگه دارید، شما می توانید فقط 10 تا 15 دقیقه آنها را پلاپ کنید و سپس با استفاده از یک سشوار با دیفیوزر، موهای خود را به شکل مورد نظر خود برسانید. دیفیوزر یک قطعه جانبی است که به سر سشوار وصل می شود و باعث می شود که حرارت و هوای سشوار به صورت مناسب بر روی موهای شما پخش شود. شما همچنین می توانید به جای سشوار، از هوای طبیعی برای خشک کردن موهای خود استفاده کنید.

اگر زمان بیشتری دارید و میخواهید که موهای خود را به طور کامل در دستمال، پارچه یا حوله خشک کنید، شما می توانید آنها را به مدت چند ساعت پلاپ کنید. این کار باعث می شود که الگو و حجم موج های موهای شما بهتر حفظ شود و نم دار نوشد. شما باید از دستمال، پارچه یا حوله ای استفاده کنید که جذب رطوبت خوبی داشته باشد و باعث نشود که موهای شما خشک و زبر شوند.

اگر می خواهید که صبح با موهای فر و زیبا بیدار شوید، شما می توانید قبل از خواب، موهای خود را پلاپ کنید و تمام شب آنها را در دستمال، پارچه یا حوله نگه دارید. این کار باعث می شود که موهای شما در حالت مناسب خشک شوند و فرم و الگوی آن ها تغیر نکند. شما باید از دستمال، پارچه یا حوله ای استفاده کنید که نرم و راحت باشد و باعث نشود که سرخوردگی یا درد در سر یا گردن شما ایجاد شود.

چه مدت زمانی باید موهایم را پلاپ کنم؟

پلاپینگ مو یک روش شخصی است که بر اساس ویژگی های موهای شما تعیین می شود. شما نمی توانید یک زمان مشخص را برای پلاپینگ موها در نظر بگیرید، بلکه باید به عواملی مانند تراکم و نفوذپذیری موهای خود توجه کنید. تراکم مو به تعداد موهای شما در هر قسمت از سر اشاره دارد و نفوذپذیری مو به قابلیت جذب رطوبت و حرارت توسط موهای شما اشاره دارد.

اگر موهای شما پرپشت هستند، یعنی شما تعداد زیادی مو در هر قسمت از سر دارید. در این صورت، شما باید زمان بیشتری را برای پلاپینگ موها صرف کنید، زیرا موهای شما زمان بیشتری برای خشک شدن کامل نیاز دارند.

چگونه پلاپینگ مو به موهای من کمک می کند؟

اگر موهای شما نفوذپذیر هستند، یعنی شما موهایی دارید که به راحتی رطوبت و حرارت را جذب و دفع می کنند. در این صورت، شما می توانید زمان کمتری را برای پلاپینگ موها صرف کنید، زیرا موهای شما با سرعت بالایی خشک می شوند.

چگونه پلاپینگ مو به موهای من کمک می کند؟

پلاپینگ مو یک روش موثر است که باعث می شود که موهای فرفری شما زیبا و سالم بمانند. با استفاده از یک پارچه نرم و لطیف با قابلیت جذب کم، شما می توانید رطوبت ضروری موهای خود را نگه دارید و آنها را به آرامی خشک کنید. این کار باعث می شود که موهای شما سنگین و کشیده نشوند و الگو و حجم موج های آنها تغییر نکند.

علاوه بر این، پلاپینگ مو باعث کاهش اصطکاک بین موها و پارچه می شود و جلوگیری می کند از آسیب رسیدن به کوتیکول های مو، که لایه بیرونی محافظ مو هستند. این کار باعث می شود که موهای شما صاف و براق بمانند و گره خوردگی نداشته باشند.

پلاپینگ مو یک روش طبیعی و بدون آسیب است که به شما اجازه می دهد که از استفاده از ابزارهای حرارتی خودداری کنید. ابزارهای حرارتی مانند سشوار، اتو مو یا دستگاه فر مو، ممکن است باعث خشک شدن، شکستگی و آسیب دیدن موهای شما شوند، به خصوص اگر بیش از حد و بدون محافظ استفاده شوند.

دسته‌بندی‌ها