پکیج آموزش زبان نروژی به صورت کامل

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
90 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از آموزش های کاربردی و اصولی و بسیار پرطرفدار با عنوان آموزش کامل زبان نروژی به فارسی به صورت اصولی به صورت کامل را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به یادگیری و آشنایی با زبان نروژی قرار دهیم.

آموزش کامل زبان نروژی به فارسی به صورت اصولی

در پکیج آموزش کامل زبان نروژی به فارسی به صورت اصولی شما علاقه مندان به یادگیری زبان نروژی به صورت جامع با زبان نروژی آشنا شده و یاد خواهید گرفت تا به زبان نروژی مکالمه کنید.

زبان نروژی (به نروژی: norsk) یک زبان هندواروپایی از شاخهٔ گروه زبان‌های اسکاندیناویایی خانوادهٔ زبان‌های ژرمنی (زبان‌های ژرمنی شمالی) است. نروژی زبان رسمی کشور نروژ است.

نروژ کشور کوچکی است در شمال اروپا با جمعیت 5 میلیون و 350 هزار نفر به عنوان بخشی از شبه جزیره ی اسکاندیناوی،  از شما غرب و جنوب توسط آب احاطه شده و از شرق مرز مشترکی با سوئد، فنلاند و روسیه دارد.

کشورهای این ناحیه از اروپا با کاهش رشد جمعیت مواجه اند، از این رو مهاجر پذیرتر از سایر کشورها هستند. طبق آخرین آمارها دولت نروژ جزو ده دولت پاک دنیا قرار دارد (رتبه هفتم). نرخ بیکاری در این کشور زیر یک درصد است که این خود گواهی بر اهمیت مردم و سطح رفاه آنها برای دولت مردان است.

جغرافیا

نروژ ۲٬۵۴۴ کیلومتر مرز مشترک با همسایگان خود دارد. با فنلاند ۷۲۹ کیلومتر، با سوئد ۱٬۶۱۹ کیلومتر و با روسیه ۱۹۶ کیلومتر.


پیشنهاد ویژه : فیلم آموزش جامع زبان هندی


پایتخت نروژ کجاست؟

پایتخت نروژ، شهر اسلو با ۷۹۲ هزار نفر جمعیت می‌باشد.

جمعیت کشور نروژ چقدر است؟

مساحت آن ۳۸۵٬۲۰۷ کیلومتر مربع و جمعیت نروژ ۵ میلیون و ۱۳۰ هزار نفر است.

از مهم‌ترین شهرهای آن می‌توان به برگن، تروندهیم، استاوانگر و باروم اشاره کرد. تقریباً ۷۰ ٪ خاک این منطقه به دلیل سرمای شدید و همجواری با قطب شمال غیرقابل سکنی می‌باشد و هرچه از شمال به طرف جنوب پیش برویم از سرمای هوا کاسته و به تراکم جمعیت افزوده می‌شود.

این کشور تمام بخش غربی و بیشتر مناطق شمالی منطقه اسکاندیناوی را در اروپای شمالی در بر میگیرد. هیچ کشوری به اندازه نروژ در سواحل خود، بریدگی‌های کوچک و بزرگ ندارد، این بریدگی‌ها متعلق به دوران یخچالی است.

پوشش ساحلی توسط آبدره های بسیار بزرگی شکسته شده و جزایر بسیاری را تشکیل داده است. بیشتر مساحت این کشور را کوه های مرتفع با مناظر طبیعی متنوع که توسط یخرود های باستانی تشکیل شده، در بر میگیرد. از قابل توجه ترین اینها آبدره ها هستند؛ Sognefjord سوگنه فیورد، دومین آبدره ی بزرگ دنیا و طوانی ترین آن است که در نروژ قرار دارد.

این کشور دارای ذخایر بزرگ نفت خام، گاز طبیعی، معدن و آب شیرین است. صنایع پتروشیمی یک چهارم از تولید ناخالص داخلی نروژ را تشکیل می‌دهد.بر پایه فهرست بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول نروژ چهارمین کشور دنیا از نظر درآمد سرانه می‌باشد.نروژ به نسبت جمعیت بزرگترین تولیدکننده غیر خاورمیانه‌ای نفت و گاز طبیعی جهان است.بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ و ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ نروژ در صدر فهرست شاخص توسعه انسانی و همچنین در پنج سال گذشته در صدر فهرست شاخص رفاه لگتوم قرار داشته‌است.حکومت نروژ از نوع پادشاهی مشروطه بوده و هم‌اینک شاه هارالد پنجم پادشاه نروژ است. نروژ جزو اتحادیه اروپا نیست و مردم این کشور در همه‌پرسی‌های انجام شده عضویت در این اتحادیه را رد کرده‌اند.

براساس نتایج پژوهشی که در سال ۲۰۱۲ میلادی، دانشگاه کلمبیا در نیویورک انجام داد، نروژ از جمله کشورهایی است که راضی‌ترین شهروندان را دارد.

وایکینگ‌ها مهم‌ترین اقوامی بودند که در نروژ سکنی داشتند.

گفتنی است که وجود دو زبان در نروژ، باعث پیچیدگی مسائل زبانی این کشور شده‌است. این زبان‌ها، بوکمال (زبان کتابی)، که نزدیک به زبان دانمارکی است، و نینورسک(نروژی جدید)، که نزدیک به لهجهٔ شمال سوئد است، نام دارند. نام‌های غیررسمی این دو زبان به‌ترتیب ریکسمول (به‌معنای زبان سلطنتی) و لاندسمول (به‌معنای زبان روستایی) است.

هردو زبان از سال ۱۸۸۵ به‌عنوان زبان‌های رسمی نروژ شناخته شده‌اند. زبان نونورسک در سال ۱۸۵۰ توسط ایوار آسن بر پایهٔ زبان سده‌های میانه و لهجه‌های نروژیِ آن دوره ابداع شده‌است. زبان‌های بوکمول و نینورسک، پس از اصلاحات سال ۱۹۳۸، به هم نزدیک‌تر شدند؛ این امر نتیجهٔ سیاست‌های حکومتی برای به‌هم پیوستن دو زبان جهت ایجاد زبان مشترک نروژی به‌نام سام‌نورسک بوده‌است. همه‌پرسی سال ۱۹۴۶ نشان داد که ۷۹٪ مردم نروژ از این سیاست پشتیبانی می‌کنند؛ اما مخالفان این سیاست، اعتراض‌های گسترده‌ای را در دههٔ پنجاه میلادی ترتیب دادند. به‌هرحال، نفوذ سام‌نورسک از سال ۱۹۶۰ کاهش یافت و در سال ۲۰۰۲ رسماً کنار گذاشته شد.

زبان بیشتر مردم نروژی است . علاوه بر آن بعضی از نروژی زبانان در دانمارک ، آلمان , انگلستان , اسپانیا , کانادا و آمریکا نیز وجود دارند .
ادبیات آغازین این کشور که به طور عمده شامل شعر و مطالب فرهنگی می باشد , در اسکاندیناوی غربی نگارش شده است و بین قرن های 9 تا 14 به رشد چشمگیری رسید .

زبان نروژ  به طور گسترده استفاده می شود اما زبان دانیش برای مکان های رسمی مانند تحصیلات عالی تر و زبان ادبیات صحبت می شود.

پس از آن نروژ در سال 1814 از دانمارک جدا شد , زبان دانیش تا سال 1830 نیز هم چنان در مدارس رواج داشت و پس از حرکت ملی برای تقویت زبان کشور شروع شد . دلیل این حرکت تفاوت زیاد زبان دانیش با زبان نروژ  که روند یادگیری را بسیار سخت کرده بود . علاوه بر آن اعتقاد داشتند که در هر کشوری باید زبان همان کشور صحبت شود.

شک های زیادی برای نحوه ایجاد زبان ملی وجود داشت تا این که در نهایت دو زبان ظاهر شد – LANDSMAL ( زبان ملی ) که بر اساس لهجه های موجود در این کشور و به طور عمده از لهجه های نروژ غربی بود

و RIKSMAL ( زبان ملی ) که در ابتدا تنها زبان نگارش بود و بسیار به زبان دانیش شباهت داشت.
امروزه مدارس نروژ باید هر دو زبان را آموزش دهند . دانش آموزان باید هر دو زبان را یاد بگیرند و می توانند انتخاب کنند که کدام زبان را به عنوان زبان نروژ اصلی فرابگیرند .

از دانش آموزان شهری انتظار می رود که هر دو زبان را بلد باشند.
برای مدت کوتاهی حرکتی به وجود آمد تا یک زبان را زبان رسمی کشور اعلام کنند . سیاست مداران طرفداران زبان نروژ  بودند , در حالی که بقیه مردم با آن موافق نبودند .

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.