کارگاه روانشناسی گارانتی ازدواج

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
100 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

ارتباط اساس یک ازدواج سالم است از این رو ارتباط موثر، چگونگی ارتباط با همسر، افکار و حل و فصل اختلافات را نشان می دهد. البته مهارت های ارتباطی برای همه افراد آسان نیست. مثلا بعضی از زوج ها باید سال ها روی مهارت های گفتگو با همسر خود کار کنند. لازم به ذکر است که همیشه فرصتی برای تقویت رابطه وجود دارد.

در این راستا تعریف رضایت زناشویی مهم است. رضایت زناشویی به این معناست که زوجین علاوه بر ارتباط دوستانه با هم، عشق، محبت، همدلی، تفاهم و همچنین منطق داشته باشند. در این صورت هر دو طرف می توانند نیازهای مادی، معنوی و عاطفی خود را برآورده سازند که این خود سبب افزایش رضایت، شادی و پایداری در رابطه می شود.

در این قسمت از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کارگاه های روانشناسی با عنوان اصول گارانتی ازدواج را در اختیار شما افراد علاقه مند به علم روانشناسی قرار دهیم تا هم با روش های ضمانت ازدواج آشنا شوید و هم بدانید برای گارانتی ازدواج به چه مواردی نیاز است.

گارانتی ازدواج

زمانی که دختر و پسر تصمیم به ازدواج با یکدیگر می گیرند لازم است تا با اصول داشتن گارانتی ازدواج نیز آشنا باشند. چرا که ضمانت در ازدواج به زوجین کمک می کند تا بتوانند با آرامش بیشتری در کنار هم زندگی کنند. همواره به این نکته توجه داشته باشید که شما هنگامی می توانید از گارانتی ازدواج خودتان مطمئن شوید که اصول آن را بدانید و انتخاب درستی را در خصوص ازدواج تان انجام دهید. از این رو اگر به مباحث علمی روانشناسی علاقه دارید پیشنهاد می شود تا از این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان کارگاه روانشناسی گارانتی ازدواج را دریافت کنید.

ویژگی های ازدواج پایدار

قبل از هر چیزی زمانی که دو طرف تصمیم به ازدواج با هم را می گیرند، باید اصول اولیه شناخت را رعایت کنند. یعنی بررسی کردن و شناختن عوامل اطراف و محیط که سبب تشکیل ارزش ها و معیارهای طرف مقابل و در نهایت شخصیت همسر می شود. در زیر به چند مورد از ویژگی های ازدواج پایدار اشاره می شود. همچنین پیشنهاد می شود تا به کارگاه روانشناسی پیش شرط های ازدواج مراجعه فرمایید.

آموزش قدم به قدم اصول گارانتی ازدواج

تمرکز بیشتر بر روی نقاط قوت به جای نقاط ضعف

یکی از رازهای مهم برای داشتن ازدواج موفق، تمرکز روی نقاط قوت یکدیگر است. یادآوری مداوم نقاط ضعف طرف مقابل بسیار اشتباه است. این کار علاوه بر اینکه مشکلات را حل نمی کند و شرایط را بهتر نمی کند، بلکه سبب ایجاد دعوا، اختلاف و ناراحتی می شود. مهم است که دو طرف انتظارات به جا و منطقی از همسر خود داشته باشند.

بزرگ جلوه ندادن مشکلات

نباید از کوچک ترین مساله یک فاجعه ساخت و در واقع نباید از کاه کوه ساخت. انجام این کار باعث می شود فرد مشکلاتش را با همسرش در میان نگذارد و پنهان کار باشد. اگر فرد متوجه اشتباه خود شد همسرش باید کار اشتباه او را فراموش کند و یادآوری کردن اشتباه، کاملا غلط است. البته انسان ها باید از کار اشتباه خود درس بگیرند. در نهایت می توان به جای بزرگ جلوه دادن مشکل، علت ناراحتی را با همسر خود بیان کرد و مشکل را آسان تر حل کرد.

شنونده خوب بودن

گوش دادن به حرف های همسر موضوع بسیار حائز اهمیتی است. این مساله به خصوص برای خانم ها بسیار مهم است. چون زنان توقع دارند همسرشان شنونده ی خوبی باشد. توجه کردن به سخنان همسر مهم است چون این کار سبب می شود فرد بفهمد چقدر برای همسرش با ارزش و مهم است. برای آموزش بیشتر به کارگاه روانشناسی ازدواج موفق مراجعه فرمایید.

وقت گذراندن با یکدیگر

ضروری است که زن و شوهر زمانی را به یکدیگر اختصاص بدهند و با یکدیگر وقت بگذرانند. همچنین با یکدیگر به تفریح بپردازند. به عنوان مثال در این زمان باید دو طرف تلفن همراه خود را خاموش کنند و اجازه ندهند چیزی حواسشان را پرت کند.

پذیرفتن تغییرات

همه چیز به مرور زمان تغییر می کند و هیچ چیزی در زندگی ثابت نیست و باید یاد گرفت که خود را با تغییرات ایجاد شده وفق داد. مسلما بعد از چند سال زندگی مشترک بعضی از رفتارهای زوجین تغییر می کند و دیگر مانند قبل نیست. پس انعطاف پذیر بودن با تغییرات و شرایط جدید یکی از راه های داشتن ازدواجی پایدار است.

اجازه دخالت ندادن به اطرافیان

بیشتر افراد دوست ندارند کسی وارد زندگیشان شود و اطرافیان در مسائل مختلف شان دخالت کنند و همچنین دوست دارند خودشان به صلاح خودشان زندگی را اداره کنند. چون گاهی اوقات افراد تحت تاثیر حرف های دیگران قرار می گیرند. پس بهترین کار برای دوری از دخالت اطرافیان در زندگی مشترک، این است که درباره تمام مشکلات با خانواده صحبت نشود.

قدردان تلاش های همسر خود بودن

قدردانی کردن از کارهای همسر، حتی از کوچکترین کار و در واقع توجه به ارزش معنوی کار نه ارزش مادی آن، یکی از بهترین راه ها برای داشتن یک ازدواج موفق است.

کمک کردن به همسر و تقسیم وظایف

کمک کردن به همسر خود بسیار مهم است. چون نشان می دهد که چقدر همسر برای فرد مهم است. مسلما همسر فرد از این کار بسیار خرسند خواهد شد. و با کوچکترین کمک و همکاری با همسر خود علاقه به او نشان داده می شود. پیشنهاد می شود تا به کارگاه روانشناسی ازدواج و خانواده مراجعه فرمایید.

همچنین تقسیم وظایف با یکدیگر نیز بسیار حائز اهمیت است. مثلا اصلا منصفانه نیست که فقط خانم ها کارهای خانه را انجام دهند. باید کارها عادلانه و معقولانه  بین یکدیگر تقسیم گردد. با انجام این کارهای ساده باری از دوش همسر فرد برداشته می شود و انجام این کارها نیز یکی از راه های داشتن ازدواج پایدار و ماندگار است.

گفتن جمله دوستت دارم

زنان و مردان هر دو نیاز دارند که از همسر خود این جمله را بشنوند و با گفتن این جمله در زندگی زوجین تغییرات مثبتی ایجاد می شود. متاسفانه چند سال بعد از ازدواج این قبیل جملات کمتر شنیده می شوند. حتی ممکن است زوجین وقت صحبت کردن با یکدیگر را نداشته باشند. این موضوع قطعا در سردی رابطه و ایجاد تنش و ناراحتی تاثیرگذار خواهد بود.

قاطی نکردن مسائل شخصی با کاری

مسلم است که کار و شغل اهمیت زیادی برای افراد دارد. اما این موضوع نباید باعث شود کار و زندگی باهم ترکیب شوند. ساعاتی باید به کار اختصاص داده شود و در کنار آن ساعاتی را باید با خانواده گذراند. بنابراین قاطی کردن کار و شغل با زندگی شخصی قطعا زندگی مشترک را به خطر خواهد انداخت.

کنار آمدن با نظرات مخالف همسر

قطعا تمام زن و شوهرها در بسیاری از مسائل با هم موافق نیستند و نظرات، عقاید و تفکرات متفاوتی با یکدیگر دارند. برای جلوگیری از ایجاد مشکل باید نظرات مخالف همسر را پذیرفت. باید توجه کرد که داشتن نظر مخالف با یکدیگر به این معنا نیست که حتما یکی از آنها درست است، بلکه می تواند هر دو نظر درست و یا حتی هر دو نظر اشتباه باشند. پس احترام گذاشتن به نظر همسر یکی از رازهای داشتن ازدواجی پایدار و موفق است.

بی اعتماد نبودن به شریک زندگی

اگر فرد نمی تواند به دیگران اعتماد کند و یا کلا به مردان بی اعتماد است، باید مشکل خود را با روانشناس مطرح کند و علت این بی اعتمادی را رفع کند.در نهایت فرد باید شیوه ی صحیح اعتماد به دیگران را بیاموزد. واضح است که بی اعتماد بودن به همسر به هر دلیلی سبب به خطر افتادن زندگی مشترک خواهد شد.

برای داشتن گارانتی ازدواج چه کارهایی لازم است انجام شود؟

خودخواه نبودن

خودخواه نبودن و توجه به نیازها و خواسته های همسر امری ضروری است.لازم است به میزان لازم نیازهای هر دو طرف در نظر گرفته شود.

نداشتن اختلاف سنی زیاد

ممکن است اختلاف سنی زیاد دردسرساز باشد. مخصوصا اگر افراد مهارت مدیریت آن را نداشته باشند. یکی از این علت ها تفاوت در داشتن میزان پختگی و هیجان خواهی است که در سنین مختلف متفاوت است. مسلما اگر این تفاوت ها زیاد باشد و کنترل نشود زندگی مشترک شکست خواهد خورد.

اصول گارانتی ازدواج

انتخاب همسر مناسب، یک انتخاب سرنوشت ساز است. بنابراین داشتن آگاهی و آمادگی لازم برای انتخاب همسر مناسب و چگونگی مدیریت زندگی زناشویی، لازمه ی یک ازدواج موفق و پایدار خواهد بود. افراد باید هنگامی که تصمیم به ازدواج میگیرند، از نظر فکر، عشق و تعهد مرزهای مشترک زیادی با یکدیگر داشته باشند. این همان پایه و اساس یک ازدواج موفق است.

با توجه به مواردی که گفته شد پیشنهاد می شود تا برای آشنایی کامل با اصول ضمانت ازدواج از این قسمت از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان کارگاه روانشناسی اصول گارانتی ازدواج را دریافت کنید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.