کارگاه روابط فرازناشویی و علل و عوامل آن و راه های درمانی

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
114 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان قصد داریم تا یکی دیگر از کارگاه های روانشناسی با عنوان کارگاه روابط فرازناشویی و علل و عوامل آن و راه های درمانی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان قرار دهیم.

مدرس کارگاه روابط فرازناشویی و علل و عوامل آن و راه های درمانی به صورت تخصصی روابط فرازناشویی را مورد بررسی قرار داده و علل و عوامل آن را بیان کرده و سپس راهکارهای درمانی برای آن ارائه می کند.

کارگاه روابط فرازناشویی و علل و عوامل آن و راه های درمانی

شاید یکی از مشکلاتی که این روزها در جوامع و خانواده‌ها به چشم می‌خورد، رابطه زن شوهردار با مرد متاهل باشد. این روابط که هنجارشکنی بزرگی قلمداد میشود، می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری به کانون خانواده‌ها وارد نماید. سوالی که در این زمینه مطرح است، این است که چطور این چنین روابطی شکل می‌گیرد؟ متاسفانه در خیلی از مواقع این روابط به سادگی و بدون هیچ ذهنیت بدی شکل می‌گیرند و با گذشت زمان ماهیت جدی تری پیدا می‌کنند و آسیب‌های بدی به طرفین و خانواده‌ها وارد می‌کنند.

چرا زن شوهردار با مرد متاهل رابطه دارد؟

عموما نیازهای عاطفی، هیجانی و جنسی روابط هر زن یا مردی را شکل می‌دهد. ازدواج به عنوان یک رابطه پایدار شناخته می‌شود که هر سه نیاز ذکر شده را در برمیگیرد. اما متاسفانه گاها دیده می‌شود که به نیازهای یکی از طرفین و یا هردوی آنها در زندگی زناشویی توجه و رسیدگی نمی‌شود. ندیده گرفتن نیازهای جنسی، هیجانی و عاطفی طرفین و سرکوب شدن تمایلات و خواسته‌ها در ازدواج موجب شکل گیری روابط “فرازناشویی” می شود. روابط فرا زناشویی همان رابطه زن شوهر‌دار با مرد متاهل است که می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به کانون خانواده وارد نماید. زنان و یا مردانی که وارد رابطه فرازناشویی می‌شوند، بیشتر از قبل به همسر خود بی توجه می‌شوند و اشتباهات و مشکلات مربوط به طرف مقابل را سخت‌تر تحمل خواهند کرد. در واقع می‌توان گفت آستانه تحمل همسر و راه آمدن با او به مقدار بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند.


پیشنهاد ویژه:کارگاه آموزشی زوج درمانی کاربردی

بر طبق بررسی‌هایی که از سوی کارشناسان انجام شده است، علت ورود اکثر زنان به چنین روابطی کمبود نیازهای عاطفی و جنسی بیان شده است. در صورتی که نیاز به فهمیدن و درک شدن علت اصلی کشش آقایان به روابط فرازناشویی بوده است.

متاسفانه در خیلی از مواقع افراد متاهل با آگاهی کامل وارد این دست روابط می‌شوند. آنها با علم به اینکه روابط فرازناشویی می‌تواند آسیب جدی به زندگی زناشویی آنها وارد کند، در این بستر نامناسب گام برمیدارند. عموما قدرت بالای عواطف و هیجانات در اوایل این رابطه‌ها، منجر به چشم پوشی افراد متاهل از عواقب شوم آن می شود.

آیا روابط فرازناشویی در جامعه ما تایید می‌شود؟

روابط فرازناشویی در خیلی از جوامع از جمله ایران اسلامی، رابطه‌ای ناپسند و خارج از عرف است. اگر چه در این روابط زن و مرد به یک آرامش موقتی دست پیدا می کنند، اما این حس گذرا است و در خیلی از مواقع افراد خیلی زود دچار حس عذاب وجدان و گناه می‌شوند.

واقعیت تلخ روابط فرازناشویی

در برخی از مواقع مرد متاهل با علاقه‌ای که به همسر خود دارد، وارد چنین روابطی می‌شود. در روابط فرا زناشویی مرد متاهل نیازهای عاطفی و جنسی خود را از طریق زن شوهردار پاسخ می‌دهد که این تخلیه جنسی و عاطفی از طریق شخص سوم، موجب می‌شود تا به مرور نسبت به همسر خود بی‌میل شود. خسته شدن از همسر و حوصله او را نداشتن از علائمی است که در مردانی که پا به روابط فرا زناشویی گذاشته‌اند، دیده می‌شود. متاسفانه با طولانی شدن رابطه فرا زناشویی میل مرد متاهل به زن شوهردار افزایش پیدا می‌کند.

برطرف نشدن نیاز از سوی همسر

در برخی از مواقع یکی از زوجین در تلاش است تا نیاز و خواسته‌های خود (مخصوصا نیاز جنسی) را در قالب خانواده پاسخ دهد، اما طرف دیگر هیچ میل و عملکردی برای بهبود اوضاع زناشویی ندارد. در این مواقع دیده شده است، همسری که بی میل و رغبت است بدون بررسی‌ها و پیگیری‌های علمی و کمک از مشاوره و پزشک به روابط فرا زناشویی وارد می‌شود.

اکثرا در رابطه زن شوهردار با مرد متاهل، زن مدت زیادی با همسرش رابطه جنسی ندارد و به رابطه با مرد متاهل کشیده می‌شود. از دید این زنان، شوهرانشان اصلا جذاب نیستند و میلی به رابطه با آنها ندارند. بهتر است به این مشکل پیش از وارد شدن به روابط فرا زناشویی رسیدگی شود. قطعا این دلسردی از یک علت نشات می گیرد. عدم مهارت صحبت کردن با یکدیگر، مشکلات رفتاری همسر، مشکلات جسمی همسر، مشکلات جنسی شکل گرفته بین زوجین، جذاب نبودن همسر، شیک پوش نبودن همسر و… از جمله علل این بی میلی می‌باشد که باید به صورت درست و تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

علاقه مرد متاهل به زن شوهردار

بسیاری از مردان با عشق و علاقه ازدواج می‌کنند و از زندگی خود رضایت دارند. اما به مرور در زندگی مشترک، رابطه با خانواده ها کمتر می‌شود و بیشتر در مهمانی‌ها و اجتماعات بزرگتر شرکت می‌کنند. بسیار دیده شده است که در این میهمانی‌ها و دورهمی‌ها مرد به یکی از خانم‌ها علاقمند شده است. او برایش جذاب است و فکر مرد متاهل را به خود مشغول کرده است. در واقع عوامل روانی و عاطفی متعددی موجب کشیده شدن مرد متاهل به سمت آن زن شوهردار می‌شود. در این شرایط مرد متاهل ساعت‌ها به آن زن شوهردار فکر می‌کند و با حضور در میهمانی‌ها و دورهمی‌های بیشتر، این علاقه بیشتر می‌شود وامکان ایجاد وابستگی  عاطفی شدت می گیرد.


پیشنهاد ویژه:کارگاه آموزشی سکس تراپی

سرانجام زمانی می‌رسد که یکی از آنها هنجارها را کنار میگذارد و ابراز عشق می‌کند که این احساس از سوی طرف مقابل جواب داده می‌شود. البته در برخی از مواقع طرف مقابل احساس گناه دارد اما این حس گناه نمی‌تواند توانایی لازم برای ترک این رابطه را در زن یا مرد به وجود بیاورد.

این روابط تا جایی پیش می‌رود که یکی از طرفین یا هر دوی آنها تصمیم میگیرند به زندگی با همسرشان پایان دهند. آنها تصور می‌کنند زندگی مشترک یک شرایط نامطلوب است که نمیتوانند برای بهبود آن کاری بکنند. علاقه به فرزند و ترس از ریخته شدن آبرو از مواردی است که شاید منجر به پایان روابط فرا زناشویی شود. در برخی از مواقع هم دو طرف از نتیجه کار چشم پوشی می‌کنند و به صورت پنهانی به رابطه خود ادامه می‌دهند.

عموما سوال “آیا به رابطه پایان دهم و فراموشش کنم و یا برای رسیدن به او تلاش کنم؟” از بزرگترین و مهم‌ترین چالش‌های افرادی است که به رابطه فرازناشویی پا گذاشته‌اند.

منبع:گروه وکلای یاسا

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.