کارگاه روانشناسی استعدادیابی کودکان

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
120 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

استعدادیابی کودکان از جمله موارد مهمی است که می تواند به آینده فرزندان ما کمک کند و در نتیجه آنها به موفقیت های بالایی در زندگی دست پیدا می کنند. همواره به یاد داشته باشید که هر انسانی دارای توانایی ها و استعدادهای مخصوص به خود بوده و هرگز نباید آنها را نادیده بگیریم. زیرا اگر ما به توانمندی های افراد در دوران کودکی توجه ویژه ای داشته باشیم می توانیم به آنها کمک کنیم تا مسیر تحصیلی و شغلی شان را به درستی تعیین کنند و در نتیجه زندگی بهتری را تجربه می کنند.

ما در این قسمت از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از بهترین کارگاه های روانشناسی با عنوان آموزش استعدادیابی کودکان را در اختیار شما افراد علاقه مند به مجموعه کارگاه های آموزشی قرار دهیم تا بتوانید به کمک اصول آموزش داده شده در مجموعه پیش رو بتوانید توانمندی ها و استعدادهای فرزندان و کودکان خودتان را پیدا کنید و به آنها کمک کنید تا بتوانند بهترین انتخاب ها را در زندگی شان داشته باشند.

پکیج آموزش استعدادیابی کودکان

همانطور که میدانید استعدادیابی دارای اهمیت ویژه ای است و در دوران گذشته توجه چندانی به آن نمی شده است. به این شکل که فرزندان نیز بر اساس هنجارهای موجود در جامعه به سمت مشاغل پدری شان می رفتند و به ندرت فردی را مشاهده میکردید که به سمت علاقه خودش حرکت کند.

زیرا هم شرایط چنین امکانی را برای افراد فراهم نمی کرد و هم دانش و آگاهی مناسبی وجود نداشت تا والدین بتوانند در زمینه استعدادیابی فرزندان خود موفق عمل کنند. پیشنهاد می شود تا به آموزش پرورش خلاقیت کودکان مراجعه نمایید.

از این رو ما در این قسمت از برنا اندیشان تصمیم داریم تا بهترین کارگاه روانشناسی که به صورت اصولی شما را با استعدادیابی کودکان آشنا می کند را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید به صورت تخصصی توانمندی های کودکان را کشف کنید و به آنها کمک کنید تا در زندگی شان دست به انتخاب های درستی بزنند و بتوانند زندگی خوبی را برای خودشان فراهم کنند.

استعدادیابی کودکان چه فوایدی دارد؟

استعدادیابی چیست؟

همانطور که میدانید هر انسانی دارای مهارت های خاص خود بوده و به صورت ذاتی وظیفه ای را بر عهده دارد و هرگز نمی توانیم بگوییم که انسانی بدون مهارت یا استعداد است. زیرا هیچ فردی بدون استعداد به دنیا نمی آید و صرفا تفاوت در نوع مهارت یا استعداد می باشد.

اگر ما بتوانیم استعدادها و مهارت های مناسب با هر محیط و شرایط را به خوبی شناسایی کنیم می توانیم به آینده افراد کمک زیادی کنیم. به یاد داشته باشید که استعدادها بر اساس طبیعت و تربیت شکل می گیرد و لازم است تا بخش های دیگر استعدادیابی نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

استعدادیابی و نقش آن در زندگی

شایان ذکر است که یکی از مهمترین دغدغه هایی که امروزه برای اکثر والدین وجود دارد شناسایی استعدادها و توانایی های فرزندان است. هنگامی که شما با هر پدر و مادری صحبت می کنید متوجه می شوید که تنها دغدغه آنها کشف توانایی ها و استعدادهای فرزندانشان است و هنگامی که فرزندان آن والدین نیز بزرگ می شوند به فکر استعدادیابی فرزندان خودشان هستند و این مسیر همچنان ادامه دارد. همچنین پیشنهاد می شود تا به کارگاه آموزش فرزندپروری مراجعه کنید.

لازم به ذکر است که تصمیم گیری در رابطه با شغل مورد نظر خود ممکن است کاری ساده به نظر آید ولی اکثر افراد در مورد این موضوع بدترین تصمیم را می گیرند. شما فقط کافی است به شغل های مختلف نگاهی بیندازید تا متوجه شوید که چه تعداد از افرادی که در مشاغل خاصی مشغول به فعالیت هستند به دیگران توصیه می کنند که هرگز وارد این شغل نشوند.

به همین دلیل اهمیت استعدادیابی کودکان اهمیت ویژه ای داشته و با این که بحث بسیار ساده می باشد ولی لازم است تا نگاه عمیق و دقیقی نسبت به این موضوع داشته باشیم. در واقع اگر ما به صورت اصولی از استعدادیابی استفاده کنیم می توانیم از بروز تصمیم های اشتباه در زندگی کم کنیم و انتخاب های بهتری را در زندگی مان داشته باشیم.

اهمیت شناخت توانمندی های کودکان

زمانی که ما بتوانیم استعدادها و توانایی های کودکان را به خوبی شناسایی کنیم می توانیم به موفقیت آنها در زندگی کمک کنیم. به عنوان مثال اگر پدر و مادر بر اساس قوانین و قانونی که در خانواده دارند بخواهند فرزندشان وارد رشته تحصیلی پزشکی شود اما خود فرد علاقه اش در رشته دیگری باشد و در رشته پزشکی هیچ استعدادی نداشته باشد باعث می شود تا فرد دچار تعارض شخصیتی شده و در نتیجه مشکلات فراوانی برای او ایجاد می شود.

زیرا شما قطعا افرادی را مشاهده کرده اید که در بهترین رشته های تحصیلی درس خوانده اند اما علاقه و تمایل آنها در مسیر دیگری بوده است و حالا در قسمت های دیگر مشغول به کار هستند. چرا که در آخر افراد خودشان تصمیم میگیرند که بهترین انتخاب را برای زندگی شان داشته باشند و به سمت کاری بروند که واقعا به آن علاقه دارند.

شایان ذکر است که اگر والدین به توانمندی ها و استعدادهای کودکان خودشان توجهی نداشته باشند باعث می شود تا مهارت آنها نادیده گرفته شود و در نتیجه استعداد ذاتی آنها به مرور زمان از بین می رود. همچنین باید بدانیم که موفقیت شغلی افراد در آینده بسیار دارای اهمیت بوده و اگر والدین به موضوع استعدادیابی کودکان توجهی نداشته باشند باعث می شود تا فرزند آنها نتواند بهترین انتخاب را برای خودش داشته باشد و در نتیجه در مورد انتخاب شغل مشکلات فراوانی برایش ایجاد می شود.

به عنوان مثال شما افراد زیادی را مشاهده می کنید که تحصیلات آنها هیچ ارتباطی با زمینه کاری آنها نداشته و هنگامی که از آنها سوال می کنید که چرا در رشته تحصیلی شان مشغول به کار نشده اند می شنوید که در آن رشته یا شغلی وجود نداشته است و یا آنها تمایلی به کار در آن حیطه نداشته اند. برای آموزش بیشتر به پکیج آموزش مشاوره شغلی مراجعه فرمایید.

شناخت استعداد کودکان چه نشانه هایی دارد؟

  • از شغلی که در آن مشغول هستند راضی اند.
  • تمایل دارند تا در شغلشان به پیشرفت برسند.
  • بسیار مسئولیت پذیر هستند و کارشان را به درستی انجام می دهند.
  • در هر کاری که هستند تمام خلاقیت شان را به کار می برند.
  • رشته تحصیلی شان را بسیار دوست دارند و از آن راضی هستند.
  • همواره علاقه دارند تا ادامه تحصیل دهند.

کشف استعداد و توانمندی های کودکان

تمام مواردی که در این قسمت به آنها اشاره شد نشان می دهد که یک فرد بهترین انتخاب را در زندگی اش داشته است و وارد مسیری شده است که به آن علاقه دارد و در آن مسیر علاقه و مهارت دارد. حال اگر تمامی این موارد به صورت برعکس باشد به این معناست که فرد استعدادش را به درستی شناسایی نکرده است و وارد مسیری اشتباه در زندگی اش شده است.

به یاد داشته باشید که اگر افراد صرفا برای کسب پول وارد کاری شوند و توجهی به استعدادهایشان نداشته باشند باعث می شود تا در زندگی هیچ رشدی نداشته باشند و هر زمان که با آنها صحبت می کنید متوجه میشوید که همواره در حال گله و شکایت هستند و از جایی که قرار دارند بسیار ناراضی اند.

فرایند استعدادیابی کودکان

با توجه به تمام مواردی که در این قسمت به آنها اشاره کردیم باید بدانید که وجود اجبار در انجام کارها مخالف استعدادیابی کودکان است و نمی تواند به موفقیت آنها کمکی کند.در واقع کودکان از ابتدای آموزش بر اساس استعداد خود مراحل آموزشی را می گذرانند. هر کشور برای پیشرفت نیازمند توجه به استعداد های افراد جامعه می باشد.

زیرا اگر فردی به اجبار وارد رشته یا شغلی شود و صرفا بخواهد پول به دست آورد نمی تواند مهارت مسئولیت پذیری را در خودش رشد دهد و در نتیجه مشکلات فراوانی برای او ایجاد می شود. اگر شما علاقه دارید تا به صورت علمی و تخصصی اصول استعدادیابی کودکان را یاد بگیرید و بتوانید توانایی های آنها را کشف کنید پیشنهاد می کنیم تا از این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان کارگاه روانشناسی آموزش استعدادیابی کودکان را دریافت نمایید و به صورت کامل این مهارت و تخصص را یاد بگیرید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.