آموزش صداسازی به صورت جامع و کاربردی

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
700 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

صداسازی چیست و چه کاربردی دارد؟ با توجه به نقش مهمی که صداسازی در خوانندگی دارد تعریف های مختلفی در رابطه با صداسازی وجود دارد و ممکن است افراد در این زمینه دچار مشکل شده باشند به همین دلیل در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از جامع ترین پکیج های آموزشی با عنوان آموزش صداسازی به صورت جامع و کاربردی را در اختیار شما علاقه مندان به خوانندگی و آواز خوانی قرار دهیم.

آموزش صداسازی

یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد علاقه مند به خوانندگی حرفه ای سوال می کنند این است که به طور کلی تعریف صداسازی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که صداسازی یادگیری تکنیک ها و تمرین های صداسازی است که موجب می شود تا مشکلاتی مانند کشیدگی عضلات نزدیک به تارهای صوتی، نازک شدن تارهای صوتی و سایر مسائل جلوگیری شود.

همچنین باید اشاره شود که صداسازی فقط مختص افرادی مانند خوانندگان، بازیگران، گویندگان و گزارشگران نیست و تمام افرادی که می خواهند صدای خوبی داشته باشند و این تمرینات را انجام دهند می توانند با استفاده از تمرینات صداسازی بر روی صدای خود کار کنند.

دوره جامع آموزش صداسازی

در نظر داشته باشید که اگر شما تمرینات صداسازی را انجام دهید می توانید صدای جذاب و دلنشینی داشته باشید. شما با استفاده از پکیج آموزش صداسازی به صورت قدم به قدم تمامی تمرینات مربوط به صداسازی را فرا خواهید گرفت و پس از اتمام دوره بر تمام نکات و تمرینات آموزش داده شده مسلط خواهید شد.

تاثیر صداسازی در خوانندگی

در رابطه با تعریف صداسازی تعاریف متعددی وجود دارد و افراد مختلف تعاریف متفاوتی را در خصوص صداسازی ارائه می دهند. به عنوان مثال اساتید خوانندگی و آواز در خصوص صداسازی بیان می کنند که صداسازی در واقع به سبک موسیقی و خوانندگان وابسته است.


پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش خوانندگی به صورت کامل


مثلا اگر فردی سبک پاپ کار می کند با شخصی که سبک سنتی کار می کند از نظر صداسازی روش های متفاوتی را آموزش می بینند. در پکیج آموزش صداسازی برنا اندیشان به صورت کامل و قدم به قدم با اصول صداسازی آشنا می شوید و یاد می گیرید تا به صورت حرفه ای صداسازی را تمرین کنید چرا که امروزه صداسازی به روش ها و تکنیک های علمی وابسته است.

رابطه صداسازی و حالت های بدن

یکی از نکاتی که باید به آن اشاره شود این است که حالت بدن می تواند به سوال صداسازی چیست جواب بدهد. چرا که حالت بدن رابطه مستقیمی با صداسازی دارد و حالت بدن در کیفیت صدای شما تاثیر گذار است. همچنین می توان صداسازی را به عنوان علم آگاهی خواننده نسبت به عملکرد بدنش در نظر گرفت که مانند یک ساز است.

به عبارت دیگر صداسازی علمی است که خواننده به وسیله حالت بدن خودش صدا تولید می کند و به ما می آموزد که عملکرد بدن می تواند بر روی آواز خواندن تاثیر بگذارد. با توجه به مطالبی که گفته شد متوجه شدیم که صداسازی یعنی چه کارهایی باید انجام دهیم تا بتوانیم صدایی جذاب تولید کنیم و قدرت صدایمان را افزایش دهیم.

درست مانند نوازندگی پیانو که نوازنده باید بر روی قدرت انگشتانش کار کند تا مهارت دست هایش را بالا ببرد. اگر نوازنده بتواند مهارت های انگشت و دستانش را افزایش دهد می تواند اجرای عالی تری داشته باشد. در خوانندگی و آواز خوانی هم دقیقا شرایط به همین شکل است و خواننده باید به حالت های بدنش توجه داشته باشد و هر چقدر بر روی حالت های بدنش کار کند می تواند اجرای بهتری داشته باشد.

چه تفاوتی بین خوانندگی و نوازندگی وجود دارد؟

اگر به ساز پیانو توجه داشته باشید متوجه خواهید شد که این ساز از قبل برای ایجاد صدایی زیبا طراحی شده است. اما در خوانندگی شما باید با اصول و تکنیک ها به خوبی آشنا باشید و خیلی عالی تمرین داشته باشید با بتوانید اجرای خوبی داشته باشید.


پیشنهاد ویژه : آموزش قدم به قدم گویندگی


بنابراین اگر می خواهید لحن و صدای خوبی داشته باشید باید با اصول صداسازی آشنا باشید و تکنیک های مدرن و جدید آن را یاد بگیرید. پس با توجه به تمام نکاتی که گفته شد متوجه شدیم که صداسازی یک علم بسیار مهم بوده و به شما کمک می کند تا با استفاده از اصول و تکنیک های موجود در آن بهترین صدا و اجرا را داشته باشید.

چگونه برای آواز خواندن صدای خوبی داشته باشیم؟

افرادی که به تازگی وارد خوانندگی شده اند همواره در تلاش اند که بر روی صدایشان کار کنند و لحن صدایشان را یکنواخت کنند. علم صداسازی به خوانندگان کمک می کند تا بتوانند لحن صدایشان را ارتقا دهند و بهترین صدا را داشته باشند.

آموزش صفر تا صد اصول و تکنیک های صداسازی

همچنین باید بدانید که اگر می خواهید لحن صدای خوبی داشته باشید لازم است تا به عوامل مختلفی توجه داشته باشید. مثلا لازم است تا نفستان را به خوبی کنترل کنید، به عملکرد تارهای صوتی تان توجه کنید، از موقعیت حنجره تان آگاه باشید و همچنین زبان، بینی، لب ها، حفره های گلو و سایر عوامل نیز در صداسازی بسیار مهم است.

آشنایی با علم صداسازی

اگر می خواهید محدودیت های مربوط به صداسازی را رفع کنید لازم است تا با اصول و تکنیک های اصلی صداسازی آشنا باشید. به عبارت دیگر صداسازی یعنی تمرین و آموزش تکنیک های مختلف آواز و خوانندگی که به وسیله آن می توانید بدن داشتن تنش و فشار بهترین اجرا را ارائه دهید. اگر شما مفهوم صداسازی را به خوبی درک نکنید نمی توانید تمرینات را به درستی انجام دهید و در نتیجه از لحن صدای خوبی برخوردار نخواهید بود.


پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش جامع آوازخوانی


به همین دلیل اگر مشاهده کرده باشید خوانندگانی که با اصول و تکنیک های صداسازی به خوبی آشنا نیستند همواره در اجراهایی که دارند دچار فشار و تنش می شوند و همین موارد موجب می شود تا صدای آن ها از لحن دلنشینی برخوردار نباشد. به عنوان مثال هنگان خواندن با مشکلاتی همچون کشیدگی عضلات نزدیک به تارهای صوتی، مشکلات تارهای صوتی و … روبرو می شوند.

صداسازی چه کاربردهایی دارد؟

در پاسخ به این سوال که صداسازی چه کاربردهایی دارد باید بیان کنیم که صداسازی در تغییر گام ها به شما کمک می کند. یعنی اگر شما تمرینات مربوط به صداسازی را انجام ندهید نمی توانید به خوبی گام هایتان را تغییر دهید و قطعا تارهای صوتی شما دچار تنش می شود.

اگر شما بر روی این موضوع به خوبی کار نکنید موجب می شود تا دراز مدت دچار مشکلاتی شوید که به صورت مستقیم بر روی تارهای صوتی شما تاثیر می گذارد. اگر می خواهید این مشکل را حل کنید می بایست تا صدای سر و قفسه سینه را با هم ادغام کنید، چرا که این کار موجب می شود تا زمانی که می خواهید گام هایتان را تغییر دهید تارهای صوتی تان دچار تنش نشود و فشار کمتری به آن ها وارد شود. بنابراین با توجه به تمام نکاتی که گفته شد متوجه شدیم که اگر شما تمرینات صداسازی را به خوبی انجام دهید می توانید اجرای عالی و بدون نقصی داشته باشید.

البته باید اشاره شود که صداسازی فقط در خوانندگی کاربرد ندارد و سایر مشاغل مانند گزارشگران، سخنرانان، گویندگان، بازیگران، وکلا و سایر افراد نیز می توانند از طریق انجام تمرینات صداسازی از صدای خوب و دلنشینی برخوردار باشند. زیرا همانطور که میدانید برخی از مشاغل وابسته به زبان بدن و لحن صداست و اگر این افراد بتوانند تمامی تمرینات صداسازی را به خوبی انجام دهند قطعا می توانند در شغلشان بسیار عملکرد خوبی داشته باشند و در نتیجه به موفقیت های خوبی دست پیدا می کنند.

در نظر داشته باشید که صدا دقیقا مانند اثر انگشت هر فرد است و ماهیت انسان ها را نشان می دهد و شما از طریق صدای هر فرد می توانید تشخیص دهید که این صدا مربوط به چه شخصی است. به همین دلیل اگر شما تمرینات صداسازی را به خوبی انجام دهید می توانید از لحن صدای خوبی برخوردار شوید و در نتیجه صدای منحصر به فردی داشته باشید.

چه عواملی بر روی صداسازی تاثیر می گذارد؟

در صداسازی همواره عوامل متعددی وجود دارد که موجب می شود تا بر روی صدای انسان تاثیر بگذارد. برخی از این عوامل عبارتند از سن، شرایط فیزیولوژیک بدن. سیگار و مواد مخدر، تغذیه سالم، آلرژی، رفلاکس معده و سایر موارد.

یکی از عوامل مهمی که بر روی صداسازی اهمیت دارد سن شخص است که به تنهایی نمی تواند موجب بهبود صدای فرد شود ولی اگر شما به خوبی تمرین کنید و تکنیک های صداسازی را به کار ببرید میتوانید مشاهده کنید که با افزایش سن صدای شما نیز بهتر می شود. در کنار سن می توانیم به تاثیر بلوغ نیز اشاره کنیم که در افراد مختلف متفاوت است و بر روی صدای افراد تاثیر می گذارد. به یاد داشته باشید که صداسازی مناسب در سن ۲۰ الی ۳۰ سالگی رخ می دهد.

تاثیر تغذیه بر روی صداسازی

یکی دیگر از عوامل موثر بر روی صداسازی تغذیه مناسب و سالم است. یعنی اگر شما می خواهید صدای خوبی داشته باشید باید از خوردن برخی از خوراکی ها دوری کنید. مثلا یک خواننده قبل از اجرای کنسرت نباید موادی مانند غذاهای پرچرب، فست فودها، لبنیات، بستنی، نوشیدنی های شیرین و … را مصرف کند. چرا که اگر فرد قبل از خواندن از بستنی استفاده کند هنگام اجرا قطعا دچار مشکل خواهد شد.

زیرا بستنی موجب می شود تا مخاط زیادی در گلوی فرد ایجاد شود و همین موضوع باعث می شود تا خواننده نتواند صدایش را آزاد کند و تنش و فشار زیادی بر تارهای صوتی بدن وارد می کند. از سمت دیگر غذاهای پرچرب نیز موجب رفلاکس معده می شود و هنگام آواز خواندن مشکلاتی را برای خواننده ایجاد می کند.

پکیج آموزش قدم به قدم صداسازی

چگونه می توانیم به صداسازی خود کمک کنیم؟

اگر می خواهید از صدای خوبی برخوردار باشید باید از انجام دادن برخی کارها دوری کنید. مثلا نباید گریه کنید، در خانم ها هرگز نباید جیغ بزنند، از فریاد زدن پرهیز کنید، با صدای بلند نخندید، زیاد صحبت نکنید و … که در این صورت می توانید به خودتان کمک کنید تا از تارهای صوتی تان مراقبت کنید و همواره از صدای خوبی برخوردار باشید. به عنوان مثال در هنگام صحبت کردن اگر فکتان بسته باشد موجب می شود تا کمتر به تارهای صوتی شما فشار وارد شود.

تکنیک های صداسازی

در ادامه به برخی از اصول و تکنیک های صداسازی اشاره می کنیم. البته در پکیج آموزش قدم به قدم صداسازی شما با تمامی اصول و تکنیک های مربوط به صداسازی آشنا خواهید شد.

  • آرام و آهسته صحبت کنید.
  • هنگام خوانندگی و سخنرانی پرانرژی باشید.
  • همواره تلاش کنید تا اعتماد به نفس بالایی داشته باشید.
  • بدون آنکه به تارهای صوتی تان فشار وارد کنید سعی کنید صدایتان را آزاد کنید.

نتیجه گیری

تا به اینجا متوجه شدیم که صداسازی چیست و با استفاده از چه روش هایی می توانیم لحن و صدای خوبی داشته باشیم. پس اگر شما هم میخواهید از لحن صدای خوبی برخوردار باشید پیشنهاد می کنیم تا پکیج آموزش صداسازی را از وب سایت برنا اندیشان دانلود نمایید و با انجام اصول و تکنیک های گفته شده در آن به صدای عالی و دلنشینی دست یابید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.