دانلود کتاب صوتی زندگی سراسر حل مسئه است اثر کارل پوپر


            دانلود کتاب صوتی زندگی سراسر حل مسئه است اثر کارل پوپر
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
112 مگابایت
نویسنده
تاریخ انتشار
2 جولای 2019
دسته بندی
۴,۰۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

در این قسمت از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان قصد داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی بسیار جذاب و خواندنی با عنوان دانلود کتاب صوتی زندگی سراسر حل مسئه است اثر کارل پوپر را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و هچنین شما دوستان علاقه مند به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی زندگی سراسر حل مسئه است اثر کارل پوپر

کتاب صوتی زندگی سراسر حل مسئه است شامل دو بخش است. بخش نخست به فلسفه علم و معرفت‌شناسی و مسائل علوم طبیعی می‌پردازد و پوپر در آن‌ها برخی از مهم‌ترین و جسورانه‌ترین دیدگاه‌های خود در معرفت و علم انسانی و مسائلی از قبیل چگونگی تکامل نظریه علمی، نظریه سه جهان، حدس‌ها و ابطال‌ها، نظریه تکاملی معرفت و … را بیان می‌کند. بخش دوم مقالاتی در زمینه تاریخ و سیاست هستند و به مسائلی از قبیل دموکراسی، صلح، پیشرفت، آزادی، تکنولوژی، فلسفه تاریخ، کمونیسم و سوسیالیسم می‌پردازند.

کتاب زندگی سراسر حل مسئله است نوشته‌ی کارل پوپر و ترجمه‌ی «شهریار خواجیان» است. در توضیحات پشت جلد کتاب می‌خوانیم: «این کتاب شامل دو بخش است. بخش نخست به فلسفه علم و معرفت شناسی و مسائل علوم طبیعی می‌پردازد و پوپر در آن‌ها برخی از مهم‌ترین و جسورانه‌ترین دیدگاه های خود در مورد معرفت و علوم انسانی و مسائلی از قبیل چگونگی تکامل نظریه علمی، نظریه سه جهان، حدس‌ها و ابطال‌ها، نظریه تکاملی معرفت و … را بیان می‌کند.


پیشنهاد ویژه:کارگاه آشنایی با نظریات فلسفی هگل

بخش دوم مقالاتی در زمینه تاریخ و سیاست هستند و به مسائلی از قبیل دموکراسی، صلح، پیشرفت، آزادی، تکنولوژی، فلسفه تاریخ، کمونیسم و سوسیالیسم می‌پردازد.» «درباره جسم و ذهن»، «معرفت‌شناسی و مسئله صلح»، «موقعیت معرفت شناختی و معرفت‌شناسی تکاملی» و «بسوی یک نظریه تکاملی معرفت» عنوان برخی از بخش‌های کتاب است.

درباره کتاب زندگی سراسر حل مسئه است

این مجموعه شامل گفتارها و مقالاتی است از “کارل پوپر” که در دو بخش تنظیم شده است. در بخش نخست فلسفه علم و معرفت شناسی و مسائل علوم طبیعی بررسی شده که پوپر در آن‌ها برخی از مهم‌ترین و جسورانه‌ترین دیدگاه‌های خود را درباره معرفت و علم انسانی و مسائلی از قبیل چگونگی تکامل نظریه علمی، نظریه سه جهان، حدس‌ها و ابطال‌ها، نظریه تکاملی معرفت و… بیان می‌کند. بخش دوم مشتمل بر مقالاتی در زمینه تاریخ و سیاست است که طی آن‌ها مسائلی از قبیل دموکراسی، صلح، پیشرفت، آزادی، تکنولوژی، فلسفه تاریخ، کمونیسم و سوسیالیسم تبیین می‌شود.

عناوین مباحث کتاب عبارت‌اند از: “منطق و تکامل نظریه علمی”، “یادداشت‌های یک رئالیست درباره جسم و ذهن”، “معرفت شناسی و مسئله صلح”، “موقعیت معرفت شناختی و معرفت شناسی تکاملی”، “به سوی یک نظریه تکاملی معرفت”، “متافیزیک کپلر درباره منظومه شمسی و نقد تجربی وی”، “درباره آزادی”، “درباره نظریه دموکراسی”، “زندگی سراسر حل مسئله است”، “علیه تفسیر کلبی مسلکانه تاریخ”، “جنگیدن به خاطر صلح”، “سقوط کمونیسم؛ درک گذشته و تاثیر آینده”، “ضرورت صلح”، “مازاریک و جامعه باز” و “چگونه بدون زحمت فیلسوف شدم”.

درباره نویسنده کتاب زندگی سراسر حل مسئله است

سِر کارل رایموند پوپر Karl Popper (زاده ۲۸ ژوئیه ۱۹۰۲ – درگذشته ۱۷ سپتامبر ۱۹۹۴) فیلسوف علم، منطق دان، ریاضی‌دان و اندیشمند اتریشی-انگلیسی و استاد مدرسه اقتصاد لندن بود. او یکی از بزرگ‌ترین فیلسوفان علم سده بیستم به حساب می‌آید و آثار زیادی در فلسفه سیاسی و اجتماعی از خود باقی گذاشته‌است.

پوپر به دلیل کوشش‌هایش در رد روش علمی طرفداران کلاسیک مشاهده/استنباط (اثبات‌گرایان) از طریق پیشبرد روش ابطال‌پذیری تجربی، مخالفت‌اش با دانش برآمده از قیاس و استدلال کلاسیک (ارسطوییافلاطونی) و دفاع از خردگرایی انتقادی، بنیادگذاری نخستین فلسفه انتقادی غیر توجیه‌گرانه در تاریخ فلسفه و دفاع نیرومندش از لیبرال دموکراسی و اصول انتقادگرایی اجتماعی که به نظر او امکان ظهور جامعه باز را فراهم کردند، شهرت دارد.

مطالعه بیشتر

   راهنمای دانلود
 • در صورت ثبت نام لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
 • در صورت مشاهده ارور در فایل های فشرده آخرین نسخه Winrar را نصب نمایید.
 • همچنین می توانید از فشرده ساز 7 zip نیز استفاده نمایید.
 • برای اجرای فایل های صوتی و تصویری می توانید از نرم افزار KMPlayer استفاده کنید.
 • برای اجرای کتاب های الکترونیکی هم می توانید از نرم افزار Adobe Reader استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

98 − = 93