پکیج جامع مشاوره مهاجرت و آشنایی کامل با روش های قانونی اقامت

امتیاز 4.00 ( 1 رای )
پکیج جامع مشاوره مهاجرت و آشنایی کامل با روش های قانونی اقامت
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
600 مگابایت
نویسنده
تاریخ انتشار
19 اکتبر 2020
دسته بندی
60,000 تومان 30,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول
هم اکنون این محصول را خرید کنید و 150 امتیاز هدیه بگیرید

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان پکیج جامع مشاوره مهاجرت و آشنایی کامل با روش های قانونی اقامت را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به مشاوره مهاجرت قرار دهیم.

پکیج جامع مشاوره مهاجرت و آشنایی کامل با روش های قانونی اقامت

در پکیج جامع مشاوره مهاجرت و آشنایی کامل با روش های قانونی اقامت شما علاقه مندان به مهاجرت به صورت تخصصی با روش های مهاجرت آشنا خواهید شد.

آشنایی با مهاجرت

یک سوال در زمینه مهاجرت به وجود می‌آید و آن سوال این است که آیا به طور کلی مهاجرت خوب است یا بد؟ برخی از افراد عقیده دارند که مهاجرت به مرزهای کشورها تحمیل خواهد شد و بار مالیاتی شغلی و یک تهدید برای فرهنگ بومی کشورها محسوب می شود. بسیاری افراد دیگر نیز عقیده دارند که مهاجرت می‌تواند رشد اقتصادی کشورها را افزایش دهد؛ به ویژه برای کشورهایی که با کمبود نیروی متخصص و ماهر روبه‌رو هستند، به ایجاد یک جامعه پویا تر کمک می کند. آمار به طور وضوح نشان داده اند که مهاجران، مزایای اقتصادی قابل توجهی را برای کشورهای مهاجر پذیر ارائه می دهند. با این حال، هزینه‌های اقتصادی و اجتماعی کوتاه مدت برای این کشورها ایجاد می شود. مهاجرت پذیری در حوزه تجارت و کسب و کار نیاز به برنامه‌ریزی درازمدت برای جوامع دارد. به نظر می‌رسد ارائه یک راه حل ایده آل که از طریق سیاست‌های مالی و فرهنگی ارائه شده باشد می تواند خسارات وارد شده به کشورها را جبران کند.پکیج جامع مشاوره مهاجرت به صورت کامل شما را با روش های مختلف مهاجرت به صورت قانونی آشنا خواهد نمود.

در سطح جهان، ۲۳۰ میلیون مهاجر وجود دارد که این جمعیت حدود ۳ درصد جمعیت جهان را تشکیل داده اند. این ارقام در سال گذشته تغییری نداشته است چرا که جمعیت جهان در همین راستا افزایش پیدا کرده است. تعداد کشورهای مهاجرپذیر از اوایل دهه ۱۹۰۰ از ۵۰ کشور به بیش از ۲۰۰ کشور افزایش پیدا کرده است. این عوامل نشان دهنده این است که مرزهای بیشتری برای پذیرش مهاجرین گشوده شده است.

آشنایی کامل با مهاجرت و روش های قانونی اقامت

طبق جریان جهانی، سالانه حدود 15 میلیون مهاجر در یکی از چهار طبقه قرار دارند: اقتصادی (6 میلیون نفر)، دانش آموزی (4 میلیون نفر)، خانواده (2 میلیون نفر) و پناهندگی (3 میلیون نفر). حدود 20 میلیون پناهنده رسمی شناخته شده در سراسر جهان وجود دارد که 86 درصد از آنها در کشورهای همسایه قرار دارند و از دهه 70 ،رشد 70 درصدی داشته است.


پیشنهاد ویزه : فیلم آموزشی افزایش عملکرد کارمندان


بیشتر از یک سوم جمعیت مهاجران در آمریکا را نیروی متخصص و ماهر تشکیل داده است. این روند مشابه در کشورهای اروپایی نیز مشاهده می شود. نیروهای کار که دارای مهارت یا تخصص در یک زمینه هستند نیز درصد زیادی از نیازهای اقتصادی اروپا را تامین می کنند. به همین دلیل شهروندان اروپایی نسبت به پذیرش مهاجرینی که بتوانند به کسب و کار کشورشان کمک کنند علاقه نشان می دهند. نقطه  مقابل این نظریه در آمریکا قابل مشاهده است؛ این وضعیت شامل مهاجرانی است که از مهارت یا تخصصی برخوردار نیستند اما معمولاً در بخش های ساخت و ساز کشاورزی و خدمات مشغول به کار می باشند.

چگونه با موفقیت مهاجرت کنیم؟

یکی از موضوعاتی که برای بسیاری از علاقه مندان به مهاجرت نگران کننده می باشد این است که بیشترین شانس موفقیت در کدام روش مهاجرت است؟ یا با توجه به موفق نشدن بسیاری از افراد در امر مهاجرت و زندگی چه کارهایی باید انجام داد تا به موفقیت رسید؟

برای رفع شدن این نگرانی ها از ذهن خود باید به راز موفقیت در مهاجرت و زندگی پی ببرید.

یکی از رازهایی که در این امر وجود دارد و بزرگترین امر آن نیز هست این است که نباید از شکست های موقت ترسید. ممکن است در راه مهاجرت یا در زندگی مشکلات زیاد و سنگینی به وجود آید، اما نباید در این مواقع ترسید و باید با برنامه ریزی بر مشکلات فائق آمد.

از موضوعات دیگر برای موفقیت برنامه ریزی درست قبل از اقدام به هر کاری می باشد. با برنامه ریزی درست می توانید با آرامش بیشتر در هر مرحله از پروسه زندگی و مهاجرت خود پیش بروید.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که بهتر است از انسان های منفی و دروغ گو در همه زمان دوری کنید زیرا در غیر این صورت امکان نا امید شدن و مشکلات وجود دارد. برای موفقیت تنها بر هدف و موفقیت تمرکز نمایید.

یکی از رازهای ارزشمند موفقیت در زندگی و مهاجرت، استفاده از تجربه افراد موفق می باشد. از این طریق می توانید در برنامه ریزی های خود نیز از تجربه آنها استفاده نمایید.

از دیگر رازهای موفقیت پی بردن به فلسفه مهاجرت است. شما باید برای زندگی و موفقیت خود هدف داشته باشید و با شناخت فلسفه موفقیت و مهاجرت هدف خود را تعیین نمایید.

چگونه به صورت قانونی اقامت بگیریم

در صورت رعایت این موارد می توانید به موفقیت برسید.

بطور کلی مراحل مهاجرت را می توان بشرح زیر ارائه نمود:

 • انتخاب کشور مقصد
 • ارزیابی درخواست اقامت
 • انتخاب راه و چگونگی دریافت اقامت با توجه به سن و تحصیلات و ساختار خانواده شما
 • انتخاب نوع اقامت (با مشاوره موسسه) با توجه به انتظارات شما از کشور مقصد و هدف از مهاجرت
 • اقدامات مورد نیاز برای دریافت اقامت
 • مدارک لازم برای دریافت اقامت
 • هزینه لازم برای دریافت اقامت
 • زمان لازم برای دریافت اقامت
 • دریافت اقامت و شروع حرکت
 • پرواز به مقصد و جاگیر شدن

شرایط گرفتن اقامت

اقامت در حقیقت یکی از روش‌های مختلف مهاجرتی است. اقامت دائمی به وضعیتی اطلاق می شود که یک فرد قصد داشته باشد یکی از کشورهای خارجی را به عنوان محل سکونت دائم خود انتخاب کند و از حق شهروندی آن برخوردار شود. اخذ اقامت برای کشورهای مختلف روند قانونی متفاوتی دارد جالب است بدانید اخذ اقامت از فرآیندهای مهاجرت کمی متفاوت است، به این مفهوم که هر فردی به کشور خارجی مهاجرت می‌کند و به طور موقت در آن کشور ساکن می شود، حق اقامت دائم به او تعلق نمی گیرد؛ برای اقامت دائم باید از یک سری مراحل عبور کرد.

قوانین کلی که در بیشتر کشورها مشترک است این است که فرد متقاضی اقامت در یک کشور اگر به به مدت زمان ۵ سال در کشور اقامت داشته باشد و از کشور خارج نشود، پس از پنج سال می تواند اقامت دائم آن کشور را دریافت کند. این دستورالعمل در حال حاضر در کشورهای اروپایی، کشور استرالیا، نیوزلند و سایر کشورها اِعمال می شود. اگر فردی که در مدت زمان اقامت موقت به سر می برد هر گونه خطا یا تخلف از قوانین انجام دهد اقامت او لغو خواهد شد. شرایط اخذ اقامت در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است و قطعاً پرداختن به هر یک از آنها از حوصله این بحث خارج می باشد.

اقامت کوتاه مدت از طریق دریافت ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و همچنین ویزای فرصت مطالعاتی برای تمام کشورها وجود دارد؛ به این مفهوم که افراد با اهداف مختلف، ویزای کوتاه مدت و اقامت کوتاه مدت دریافت می کنند و در یک دوره معین از اقامت شرایط اقامت کوتاه مدت در کشور مورد نظر خود استفاده می کنند. اقامت کوتاه مدت از طریق یافتن یک فرصت کاری در یک کشور عبارت است از این که یک فرد بتواند در مدت سه ماهه یا شش ماهه یک شغل ایده آل برای خود پیدا کرده و سپس مشغول به کار شود. اگر فرد در طول مدت قرارداد کاری بتواند اعتبار لازم را کسب کند، درخواست او برای اقامت موقت پذیرفته خواهد شد. این فرد می‌تواند برای اعضای خانواده خود نیز درخواست ویزای همراه کند. پس از مدت زمان مشخص، اقامت این فرد به اقامت دائمی مبدل خواهد شد.

روش های قانونی و موفق مهاجرت به چه شکلی می باشد

تفاوت اقامت و تابعیت

تعریف تابعیت

تابعیت به معنی عضویت فرد در جمعیت تشکیل دهنده یک دولت است.

به عبارت دیگر تابعیت رابطه ای حقوقی و معنوی، داخلی و سیاسی بین شخص و کشور متبوع اش است و در قبال یکدیگر تکالیفی دارند.

تابعیت دو نوع است،

 • تابعیت نسبی (اصلی)
 • تابعیت اکتسابی (دوم)

تابعیت نسبی (اصلی): در این نوع تابعیت (خونی) فرزند متولد شده تابعیت والدین خود را کسب خواهد کرد مانند کشورهای اروپایی.

و در سیستم خاک، اقامت کشوری به طفل داده خواهد شد که در قلمرو حاکمیت آن متولد شده است مانند کشور کانادا.

فراموش نشود که تابعیت فرزند از هر قلمرویی منوط به تابعیت والدین از همان قلمرو است.

و صرف تولد در قلمروی (کشوری) دیگر به فرزند تابعیت آن کشور تعلق نمیگیرد.

تابعیت اکتسابی: این نوع تابعیت به ۴ طریق است: (مهاجرت موفق موجب تابعیت اکتسابی میگردد)

تابعیت ارادی: توسط متقاضی و با اراده ایشان تحصیل می شود (مانند شما که قصد اخذ اقامت و سپس تابعیت برای خود دارید.)

تابعیت غیر ارادی: اراده فردی دیگر در اخذ تابعیت شخصی دیگر (مانند اراده والدین در اخذ تابعیت برای فرزند خود)

تابعیت تحققی: که در نتیجه ازدواج با شخصی که تابعیت کشور مقصد را دارد حاصل میشود.

تابعیت اجباری: (در این مقاله جایگاه توضیح ندارد و مرتبط نیست).

   راهنمای دانلود
 • در صورت ثبت نام لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
 • در صورت مشاهده ارور در فایل های فشرده آخرین نسخه Winrar را نصب نمایید.
 • همچنین می توانید از فشرده ساز 7 zip نیز استفاده نمایید.
 • برای اجرای فایل های صوتی و تصویری می توانید از نرم افزار VLC استفاده کنید.
 • برای اجرای کتاب های الکترونیکی هم می توانید از نرم افزار Adobe Reader استفاده کنید.
 • در صورت وجود هر گونه سوال به بخش سوالات متداول مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *