کارگاه آموزش کامل NLP و تکنیک های آن به صورت کاربردی

کارگاه آموزش کامل NLP و تکنیک های آن به صورت کاربردی
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
350 مگابایت
نویسنده
تاریخ انتشار
23 می 2020
دسته بندی
15,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول
هم اکنون این محصول را خرید کنید و 75 امتیاز پاداش بگیرید

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان کارگاه آموزش کامل NLP و تکنیک های آن به صورت کاربردی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به یادگیری و روش های NLP قرار دهیم.

کارگاه آموزش کامل NLP و تکنیک های آن به صورت کاربردی

در کارگاه آموزش کامل NLP و تکنیک های آن به صورت کاربردی شما علاقه مندان به یادگیری روش ها و اصول ان ال پی به صورت جامع NLP را یاد خواهید گرفت.

شاید خیلی از افرادی که نام ان ال پی (NLP) را شنیده‌اند، تعریف مشخصی از آن نداشته باشند. در واقع پاسخ به این سوال که دقیقا NLP چیست؟ کار چندان راحتی نیست.

بنیان‌گذاران ان ال پی چه کسانی هستند؟

سال ۱۹۷۰ در کالیفرنیا، آقایان « ریچارد بندلر » و « جان گریندر » با همکاری هم و ادغام تحقیقات‌شان توانستند یک روش خاص جهت بهبود فعالیت مغزی و رفتاری بوجود آورند. آن‌ها مدعی بودند که بین فرایند‌های عصبی، الگوهای کلامی و الگوهای رفتاری، ارتباط عمیقی وجود دارد.

این دو روانشناس بعد از ۳۶ ساعت بحث و گفتگوی مستمر، در نهایت نام Neuro-linguistic programming که به اختصار ان ال پی (NLP) نامیده می‌شود را برای روش خود انتخاب کردند.

ریچارد بندلر در ۱۷ سالگی بسیار به موسیقی پاپ علاقه‌مند بود. همسر دکتر رابرت اسپیتزر از او خواست به پسرشان نواختن درام را آموزش دهد. این درخواست زمانی بود که ریچارد تصمیم داشت در دانشگاه کالیفرنیا ادامه تحصیل دهد. بنابراین ریچارد به عنوان سرایدار ملک اسپیتزر یک مکان کوچک در همان محل برای خودش درست کرد. در همین مکان بود که ریچارد با ویرجیناستیر ملاقات کرد.


پیشنها ویژه:کارگاه آموزش تکنیک های یادگیری زبان دوم


ویرجینیا ستیر و میلتون اریکسون از جهت درمان مراجعین در زمان کوتاه بسیار شهرت داشتند. ریچارد بندلر و جان گریندر روش درمانی این دو نفر را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که روش درمانی هر دو، تا حدود بسیار زیادی مشابه یکدیگر است. پس از استخراج و طبقه‌بندی شیوه درمان آن‌ها، شیوه استخراج را در اختیار گروهی روانشناس قرار دادند و متوجه شدند که میزان نتیجه‌گیری این گروه روانشناسان در مقایسه با قبل بسیار بهبود یافت. این شروعی بود برای تحقیقات بیشتر ریچارد و جان برای یافتن اشتراکات انسان‌های موفق در زمینه‌های دیگر.

Neuro: اولین حرف واژه ان ال پی بر نقش ویژه اعصاب در این علم تاکید دارد. Neuro به این موضوع اشاره دارد که چگونه سیستم عصبی به کمک حواس پنج گانه و ذهن خودآگاه و ناخودآگاه و عملکردهای شناختی، از محیط اطراف اطلاعات کسب می کند.

Linguistic: دومین حرف واژه ان ال بی به این مفهوم اشاره دارد که چگونه از کلام و زبان برای تنظیم و بازسازی افکار، رفتار و احساسات خود استفاده کنیم. به ما می آموزد که چگونه از کلمات برای برقراری ارتباط بهتر با دیگران بهره مند شویم.

Programming : سومین حرف واژه ان ال پی، نحوه ساماندهی افکار با کمک کلام و تاثیر متقابل افکار بر کلام، نگرش و رفتار را توضیح می دهد. تعریف اخیر ریچارد بندلر از ان ال پی که به دیکشنری آکسفورد اضافه شده است:

برنامه ریزی عصبی کلامی یک مدل از ارتباط بین فردی است. این مدل عمدتا با رابطه بین الگوهای موفق رفتاری و تجربه های ذهنی نهفته در آن ارتباط دارد. NLP یک سیستم درمانی پایه گذاری تناوبی بر اساس خوداگاهی، ارتباط موثر و تغییر الگوهای فکری، احساسی و رفتاری است.

کاربرد NLP چیست؟

 • کمرنگ کردن خاطرات بد
 • برنامه ریزی مجدد ذهن و ساحت عادات جدید
 • افزایش اعتماد به نفس و بهبود عملکرد روزانه
 • تکنیک های ارتباط موثر (تحکیم روابط و بازگرداندن عشق از دست رفته)
 • کوچینگ و راهبری فردی و سازمانی
 • بازاریابی عصبی و فنون مذاکره و متقاعدسازی مشتری
 • رهایی از عادات بد (سیگار کشیدن، پرخوری، وسواس و…)
 • درمان انواع فوبیا (ترس از تاریکی، ترس از حیوانات، ترس از ارتفاع، ترس از حضور در جمع و…)
 • کاهش وزن و لاغری از طریق شناخت علل چاقی
 • یافتن ماموریت و یافتن رسالت شخصی در زندگی

زمانی را بیاد بیاورید که تلفن های همراه به اندازه یک تکه آجر بودند. تنها کاری که میکردند فقط مکالمه تلفنی بود( آنهم اگر آنتن میدادند). ولی امروزه با پیشرفت علم، گوشی هایی وارد بازار شده اند که علاوه بر تماس میتوانید ایمیل ها را چک کنید، عکس و فیلم بگیرید و… این مثال را با علوم تغییرات فردی مقایسه میکنیم. در علم درمان نیز زمانی برای رفع فوبیا (ترسهای واهی)، وسواس و از بین بردن خاطرات بد، نیاز به پروسه چندین ماهه روانشناسی بود که این مشکلات رفع شود ولی امروزه به کمک علم ان ال پی این درمانها به روزها و حتی ساعت ها محدود شده است. همچنین در ورزش، تجارت، فروش و.. کاربردهای گسترده ای دارد.

اگر فرآیند ترس (ترس از ارتفاع، آسانسور، حضور در جمع و..) را بررسی نماییم، به این مطلب میرسیم که واقعا خود ارتفاع یا تاریکی و غیره نیستند که مارا میترسانند، بلکه مغز ماست که باعث ترس میشود. وقتی ما به محیطی شرطی میشویم، مثل این میماند که روی ما کلیدی نصب کرده اند و وقتی در آن شرایط قرار میگیریم، کلید زده میشود و آن رفتار یا ترس انجام میشود. در ان ال پی NLP تکنیکهایی وجود دارد که این حالت ترس و رنج را به لذت تبدیل میکند و حالت شرطی را تغییر میدهد.

کنترل ضمیر ناخوداگاه

یکی از تکنیک های مفید ان ال پی در خصوص برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخودآگاه است. همانطور که میدانید ناخودآگاه مخزن تمام باورها، اعتقادات و افکار ماست و از کودکی همانند یک ضبط صوت تمام باورها و ارزش های خانواده و جامعه را درون اندازی کرده ایم تا شخصیت فعلی ما شکل بگیرد. از اینرو در کلاس های آموزش ان ال پی تلاش داریم تا عادات و باورهای غلط را شناسایی کنیم و باورها و عادات جدید را جایگزین کنیم.

ضمیر ناخودآگاه همانند یک مدیر اجرایی قدرتمند عمل میکند که هر فکر و باوری که به آن داده شود را پرورش میدهد و شدت آنرا زیاد می کند بنابراین انتخاب با ماست که چه افکاری را به ذهن خود هدایت کنیم. از طرف دیگر این ضمیر بسیار ساده لوح و تاثیر پذیر است و با تکرار میتوان بر روی آن تاثیر گذاشت. بخاطر همین صفت ضمیر ناخودآگاه است که به آن کودک درون می گویند. در تکنیک های nlp به نحوه شکل گیر رفتار رجوع میکنیم و با تکرار و ساخت عادات جدید، برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه را برای همیشه تغییر میدهیم.

مطالعه بیشتر

   راهنمای دانلود
 • در صورت ثبت نام لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
 • در صورت مشاهده ارور در فایل های فشرده آخرین نسخه Winrar را نصب نمایید.
 • همچنین می توانید از فشرده ساز 7 zip نیز استفاده نمایید.
 • برای اجرای فایل های صوتی و تصویری می توانید از نرم افزار VLC استفاده کنید.
 • برای اجرای کتاب های الکترونیکی هم می توانید از نرم افزار Adobe Reader استفاده کنید.
 • در صورت وجود هر گونه سوال به بخش سوالات متداول مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 1