دانلود کتاب صوتی ارزشیابی گروهی نگاهی دوباره به یادگیری

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
85 مگابایت
نویسنده
تاریخ انتشار
30 ژوئن 2019
دسته بندی
۴,۰۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان قصد داریم تا یکی از کتاب های صوتی خواندنی و جذاب با عنوان دانلود کتاب صوتی ارزشیابی گروهی نگاهی دوباره به یادگیری را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی ارزشیابی گروهی نگاهی دوباره به یادگیری

بی‌تردید علاقه به فعالیت‌های جمعی و گروهی، و گرایش به گروه هم‌سالان، از مهم‌ترین ویژگی‌های دانش‌آموزان به ویژه در دوره آموزش عمومی است و فرایند یاددهی یادگیری می‌بایست متناسب با این نیازها و رغبت‌ها هدایت شود.

از جمله اصلاح بهبود و شیوه‌های ارزشیابی یکی از محورهای اساسی و موثر در این زمینه است. امر یادگیری می‌تواند به صورت موثرتری اتفاق بیفتد، چنان‌چه فرد آن را نمره‌گذاری (ارزشیابی) کند نتیجه امر، حضور همه‌جانبه دانش‌آموزان در فرآیند یاددهی و یادگیری و در نتیجه درک بهتر و عمیق‌تر مطالب آموزشی خواهد بود.


پیشنهاد ویژه:کارگاه درمان اختلالات یادگیری کودکان

در این اثر تلاش شده است ویژگی‌های ارزشیابی گروهی با توجه به جدید بودن آن با استفاده از مطالعات، پژوهش‌ها و مقالات مختلف و نتایج به دست آمده از یک پژوهش داخلی که به وسیله مولفان انجام شده است، بررسی گردد و الگوهای ممکن و عملی که زمینه‌ساز رشد خلاقیت و نوآوری دانش‌آموزان است در این راستا ارائه شود.

ارزشیابی گروهی چیست؟

چنانچه فراگیران را به عنوان افرادی مشارکت جو که در تمامی مراحل و فرایند آموزشی و یاددهی – یادگیری را در درون بحث آزمون سازی و ارزشیابی قرارداد. در این حالت فراگیران در زمینه تصمیم گیری در خصوص ارزشیابی از پاسخ های خودشان مشارکت داده می شوند.

از سوی دیگر، الگوی ارزشیابی گروهی از جمله الگوهایی است که بر دیدگاه طبیعت گرایانه استوار است پدیدآورندگان و پیروان رویکرد ارزشیابی طبیعت گرایانه و مبتنی بر مشارکت معتقدند که غالب رویکردهای ارزشیابی موجود به دلیل تاکیدزیاد بر هدف گرایی و عینیت گرایی، روش های ماشینی و غیر انسانی را برگزیده اند.

لذا استفاده کنندگان از روش های ارزشیابی گروهی بر این باورند که دخالت افراد در موضوع مورد ارزشیابی، نه تنها امری لازم و طبیعی به نظر می رسد، بلکه باعث می شود تا دانش آموزان در فرایند قضاوت نسبت به آموزش سهمی برعهده داشته باشند و بدین ترتیب امکان بهره گیری از شیوه های کیفی برای قضاوت درباره برنامه فراهم می گردد.

از این رو ارزشیابی گروهی نوعی ارزشیابی است که در فرآیند اجرایی، گروه به عنوان یک کل درنظر گرفته شده( نه به عنوان فرد) و یک نمره مشترک به همه اعضای گروه (کل گروه) داده می شود. در این ارزشیابی دانش آموزان صرفا موضوع ارزشیابی نیستند بلکه به طور فعال و به صورت گروهی در امر ارزشیابی شرکت کرده و با هم همکاری می کنند.

مطالعه بیشتر

   راهنمای دانلود
  • در صورت ثبت نام لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • در صورت مشاهده ارور در فایل های فشرده آخرین نسخه Winrar را نصب نمایید.
  • همچنین می توانید از فشرده ساز 7 zip نیز استفاده نمایید.
  • برای اجرای فایل های صوتی و تصویری می توانید از نرم افزار KMPlayer استفاده کنید.
  • برای اجرای کتاب های الکترونیکی هم می توانید از نرم افزار Adobe Reader استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

64 + = 72