کتاب صوتی زن درون اثر دکتر رابرت جانسون

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
110 مگابایت
نویسنده
تاریخ انتشار
21 آوریل 2019
دسته بندی
۴,۰۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان قصد داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی کاربردی با عنوان کتاب صوتی زن درون اثر دکتر رابرت جانسون را جهت دانلود در اختیار شما کاربران طرفدار کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

درباره کتاب صوتی زن درون اثر دکتر رابرت جانسون

زن درون: نگاهی به اسطوره اروس و سایکی و روان‌شناسی زن درون

اسطوره‌ها سرمایه‌هایی گرانمایه از بینش و فراست روان‌شناختی هستند. آنها را یک شخص یا فرد شناخته‌شده‌ای ننوشته است، بلکه زاده نیروی خیال و آزمون و خطاهای همه افراد یک فرهنگ در دوران‌های مختلف‌اند. اسطوره اروس و سایکی (عشق و روح) یکی از آموزنده‌ترین قصه‌هایی است که درباره سرشت زنانگی یا زن درون وجود دارد و پیشینه آن به پیش از مسیحیت می‌رسد. «سایکی» دختری است زیباروی که هیچ مردی جرات نزدیک شدن به او را ندارد. سایکی را برای زیبایی‌اش می‌پرستند و این موجب خسارت «آفرودیت»، ایزدبانوی زیبایی، می‌شود، به طوری که دستور مرگ سایکی را صادر می‌کند. اما در آخرین لحظه «اروس»، ایزد عشق و پسر آفرودیت، در دام عشق سایکی می‌افتد و داستان ادامه می‌یابد. کتاب حاضر، شرح و تفسیر این اسطوره یونانی است. نگارنده، اسطوره جاودانگی روح (psyche) پس از رسیدن به عشق(Eros) را با توجه به نمادشناسی یونگ تحلیل می‌کند و از این منظر راه تعالی زن درون (سایکی) و در نهایت یکپارچه شدن شخصیت انسان را شرح می‌دهد.


پیشنهاد ویژه:کارگاه روان تحلیل یونگ و تفسیر رویا

داستان های بسیار زیبا و شگفت انگیزی در مورد آفرودیت و درگاهش وجود دارد. او خدمت گذاری دارد که همواره آینه ای را در مقابل او حمل می کند، تا آفرودیت همیشه خود را درون آن ببیند.

به زبان روانشناسی، آفرودیت در اصل آن بازتاباندۀ همۀ تصاویر و همۀ تجربه هایمان به درون خودِ آگاهمان است.

زمانی که آدمی سرگرم سیرِ آفاق و اَنفُس و گسترش و یافتن تازه های وجودش است، آفرودیت مشغول باز تاباندن، آینه بودن و همگون کردن ماست. او اغلب آینه ای در اختیار آدمی می گذارد تا خود را ببیند، خودی که بدون کمک این آینه، بدون هیچ امیدی به رهایی، برای همیشه گرفتار فرافکنی خواهد ماند.

این پرسش که: ” آن چیست که این آینه می تاباند؟” شروع فرایند ادراک است، درکی که به ما کمک می کند در گره های کور احساسی گرفتار نشویم. این بدان معنا نیست که هیچ رویدادی خارج از ذهن ما وجود ندارد[بدان معناست که جنسِ احساسی رویداد های خارجی را، ذهن ما معین می کند، بلکه این بسیار مهم است که درک کنیم و آگاه باشیم که چیز هایی از درون ما خود را با لباسِ رویدادهای بیرونی می پوشانند، در حالی که این رخداد ها باید بوسیله آینه دوباره به دنیای ذهنی ما بازپس تابانده شوند، به همان جایی که از آن بر خاسته اند.

هر زمان که عاشق می شویم، چهرۀ ایزدان و ایزدبانوان را در انسان دیگری می بینیم و این آفرودیت است که در مقابل ما قرار می گیرد و آینه می شود تا ما جاودانگی و کیفیت های الهی خود و دیگران [و همه چیز در عالم] را در آن ببینیم؛ می بینیم و عاشق می شویم. معمولا از زمان دیدن ضعف ها یا توانمندی هایمان در آینه، تا رسیدن به باور و حل مشکل، راهی طولانی همراه با درد و رنج طی می شود. سایکی این چنین راه درازی را از زمانی که عاشق اِروس می شود تا کشف جاودانگیِ خودش، می پیماید.

آنیما و آنیموس در نظریه کارل گوستاویونگ

آنیما و آنیموس (Anima and Animus)، در مکتب روانشناسی تحلیلی کارل گوستاو یونگ به بخش ناهشیار یا خودِ درونیِ راستینِ هر فرد گفته می‌شود که در مقابل نقاب یا نمود برونی شخصیت قرار می‌گیرد. آنیما در ضمیر ناهشیار مرد به صورت یکی شخصیت درونی زنانه جلوه‌گر می‌شود و آنیموس در ضمیر ناهشیار زن به صورت یکی شخصیت درونی مردانه پدیدار می‌شود.

یونگ برای نگرش بیرونی شخصیت حالتی را قائل بود که آن را نقاب می‌نامید. و در کنار این نیز معتقد بود همهٔ انسان‌ها نگرش و شخصیتی درونی هم دارند که در جهت دنیای ناهشیار می‌باشد. یونگ برای توصیف و مشخص گردیدن جنبهٔ ناخودآگاه زنانهٔ شخصیت یک مرد از کلمهٔ آنیما استفاده می‌نمود. در مقابل کلمهٔ آنیموس هم جنبهٔ مردانهٔ شخصیت یک زن را ابراز می‌کند. این گونه جنبه‌های ناخودآگاه شخصیت در نوع رفتارهای زن و مرد اهمیت بسزایی دارد. که این قسمت‌ها مکمل‌هایی برای نقاب هستند. برای نمونه یونگ مثال‌هایی می‌آورد، مانند: ستمکاری که با توجه به روا داشتن ظلم ترس‌های درونی و کابوس‌های وحشتناک او را به ستوه آورده‌است، یا روشنفکری که نشان می‌دهد از لحاظ روانی بسیار احساساتی است.

منبع:ویکی پدیا

مطالعه بیشتر

   راهنمای دانلود
  • در صورت ثبت نام لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • در صورت مشاهده ارور در فایل های فشرده آخرین نسخه Winrar را نصب نمایید.
  • همچنین می توانید از فشرده ساز 7 zip نیز استفاده نمایید.
  • برای اجرای فایل های صوتی و تصویری می توانید از نرم افزار KMPlayer استفاده کنید.
  • برای اجرای کتاب های الکترونیکی هم می توانید از نرم افزار Adobe Reader استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 22 = 27