کارگاه آموزشی مشاوره طلاق ویژه زوج درمانگران

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
123 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان قصد داریم تا یکی دیگر از کارگاه های روانشناسی با عنوان کارگاه آموزشی مشاوره طلاق ویژه زوج درمانگران را برای دانلود در اختیار شما کاربران علاقه مند به روانشناسی و علوم رفتاری قرار دهیم.

مدرس آموزشی در کارگاه آموزشی مشاوره طلاق ویژه زوج درمانگران به صورت کاملاً تخصصی مواردی که زوج درمانگر در درمان زوجین باید به آن های تسلط داشته باشند را بیان نموده و آموزش می دهد تا درمانگران بتوانند مشکلات زناشویی افراد را درمان کنند.

طلاق چیست؟

طلاق به معنی پایان قانونی ازدواج و جدا شدن همسران از یکدیگر است و در پی آن حقوق و تکالیف متقابلی که بین زوجین در هنگام ازدواج وجود داشته از میان می‌رود. طلاق معمولاً وقتی اتفاق می‌افتد که استحکام رابطه زناشویی از بین می‌رود و میان زوجین ناسازگاری و تنش وجود دارد. طلاق اجتماعی، تغییرات در دوستی‌ها و سایر روابط اجتماعی است که مرد یا زن طلاق گرفته با آن‌ها سر و کار دارد. طلاق روانی، موقعیتی است که از طریق آن فرد پیوندهای وابستگی عاطفی به همسرش را قطع کند و به تنها زیستن تن دردهد.

طلاق با فسخ ازدواج متفاوت است. فسخ ازدواج به معنای این است که ازدواج صورت گرفته از ابتدا باطل و بی‌اعتبار بوده‌است. شیوهٔ انجام طلاق در قوانین کشورهای مختلف بسیار متفاوت است اما در اغلب کشورها نیاز به تأیید یک دادگاه یا مرجع رسمی حقوقی وجود دارد. مذاهب مختلف نیز رویکردهای متفاوتی به طلاق دارند. طلاق در اسلام به اختیار شوهر انجام می‌شود اما زن نیز در شرایط خاصی ممکن است حق طلاق را به دست بیاورد.

کارگاه مشاوره طلاق

امروزه بدترین معضل در خانواده ها مسئله طلاق است،نه تنها در خانواده بلکه درجامعه نیز بازتاب خوبی ندارد. بخصوص برای زنان محدودیتهایی از طرف خانواده و یا در محل کار ایجاد میکند. بعضی طلاقها به علت دخالت بی جای خانواده های دو طرف و جانبداری از فرزند بدون فکر به عواقب آن و بعضی طلاقها به علت خیانت یکی از دو طرف یا عدم اطمینان و شکاک بودن یکی از زوجین و یا ناتوانی در بارداری و………صورت میگیرد. بیشتر زوجین از احکام طلاق آگاهی ندارندوبدون مشورت با کسی که آگاهی به علم احکام قضایی و حقوقی وارد است اقدام به شکایت از طرف مقابل میکند،در این صورت خود را گرفتار میکند.قوانین طلاق مسئله ای پیچیده ای دارد که بیشتر زوجین گرفتار آن می شوند.


پیشنهاد ویژه:کارگاه زوج درمانی متیو مک کی

از جمله ی این قوانین می توان به احکام طلاق، طلاق خلع ومبارات( یعنی شوهر برای طلاق مالی را از همسر میگیرد)اشاره کردو یا طلاق توافقی ،دراین نوع طلاق طرفین با توافق در بین خود وحل مسائلی (از جمله مالی یا حضانت فرزندان ونگهداری آنان به تفاهم می رسند و بعد اقدام به طلاق می کنند.به همین دلیل بهترین راه حل برای زوجین طلاق توافقی می باشد. بنابراین با مراجعه به مراکز مشاوره تلفنی و حضوری می توانید در این خصوص اطلاعات با ارزشی را کسب کنید. به هیج وجه بدون مشورت با یک مشاور متخصص در دام مراحل حقوقی و افراد منفعت طلب که دنبال کسب درآمد از دعوای بوجود آمده هستند نیافتید.

مراحل مشاوره طلاق چگونه است؟

 • مراجعه به مشاور و در میان گذاشتن مشکل از سوی هر دو طرف دعوا
 • ادامه مشاوره در حداقل 2 جلسه برای کاهش شدت احساسات زوجین
 • مشاوره روانشناسی طرفین برای پی بردن علت اصلی نارضایتی طرفین
 • همراهی زوجین برای یافتن راه حل های عملی برای تامین بخش مهم خواسته های منطقی هر دو طرف
 • ادامه مشاوره با فرزندان بصورت جداگانه و یا بصورت جمعی در جلسات بحث آزاد با والدین و فرزندان
 • بررسی و رصد نمودن شدت مشکل در فواصل زمانی مشخص
 • ارائه بهترین راه و روش طلاق در صورتی که طلاق بهترین روش برای هر دو طرف تشخیص داده شود
 • بررسی قوانین طلاق در مورد زوجین، مورد مشاوره و دادن اطلاعات دقیق در مورد فرایند طلاق و نیازهای حقوقی آنها

منبع:حامی هنر زندگی

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.