کارگاه انتخاب در ازدواج دکتر صاحبی


            کارگاه انتخاب در ازدواج دکتر صاحبی
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
70 مگابایت
نویسنده
تاریخ انتشار
18 مارس 2019
دسته بندی
۳,۰۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

در این بخش از وب سایت برنا اندیشان کارگاه انتخاب در ازدواج دکتر صاحبی را برای دانلود در اختیار شما کاربران علاقه مند به مباحث روانشناسی و علوم رفتاری قرار می دهیم.

مقدمه

آنچه در تداوم و استحکام یک زندگی نقش دارد، انتخاب صحیح و عاقلانه است و در انتخاب یک فرد به عنوان شریک زندگی، هم عقل و منطق و هم احساس و عواطف باید دخیل باشند.

مناسب ترین انتخاب برای ازدواج موفق چیست؟

انتخاب برای ازدواج یکی از بزرگترین و مهم ترین انتخاب های عمر شما است که برای آنکه خوب از پسش برآیید باید مهارت تصمیم گیری را بلد باشید. مهارت تصمیم گیری اگرچه یک مهارت عمومی است اما در موضوع ازدواج بیشتر از هر وقت دیگری به کارتان می آید.انتخاب همسر یکی از مهم ترین انتخاب ها در طول زندگی هر فرد است و کسانی که بتوانند شریک زندگی خود را به خوبی انتخاب کنند سرنوشت و آینده خوبی خواهند داشت.


پیشنهاد ویژه:کارگاه 50 باید و نباید زندگی زناشویی

اگر در مواجهه با افراد نمی توانید قضاوت درستی درباره آنها داشته باشید، اگر نمی توانید دو کفه خوبی ها و بدی های آنها را همزمان با هم ببینید و اگر برای هر تصمیم گیری مدت ها مردد می مانید و نمیتوانید یک انتخاب خوب داشته باشید باید ابتدا مهارتهایی را برای انتخاب بیاموزید تا بتوانید بهترین انتخاب را برای ازدواج و یک زندگی مستحکم داشته باشید.

چرا برخی از افراد، عاشق کسی می شوند که از زمین تا آسمان با هم تفاوت دارند؟ آیا این تفاوت ها طبیعی است و می توان همه چیز را درست کرد؟ اگر جوابتان به پذیرش این تفاوت ها منفی بود باید چطور رفتار کنید تا کمترین آسیبی متوجه تان شود؟

چه انتخابی بهترین انتخاب است؟

آنچه که در کیفیت و کمیت (تداوم و استحکام) یک زندگی عاشقانه نقش دارد، انتخاب صحیح و عاقلانه است. گفته می شود که در انتخاب یک فرد به عنوان شریک زندگی، هم عقل و منطق و هم احساس و عواطف باید دخیل باشند. نمی توان یک نفر را فقط برمبنای عقل انتخاب کرد ولی هیچ احساسی نسبت به او نداشت، در عین حال نمی توان یک نفر را بدون منطق فقط دوست داشت؛ بنابراین هم منطق و هم احساس باید در کنار هم به یک انتخاب خوب منجر شوند. اما آنچه که در این میان مهم است اولویت این دو مقوله است. باید در مراحل اول انتخاب، عقل و منطق را به کار گرفت و یک نفر را بررسی کرد و سپس احساس را به میان آورد و دید کسی که عقل را انتخاب کرده، احساس می پذیرد یا خیر؛ بنابراین انتخابی که ابتدا عقل آن را پذیرفته و بعد احساس هم وارد شود، یک انتخاب صحیح خواهد بود.

همانطور که گفتیم انتخاب همسر بسیار پر اهمیت است و گرچه در گذشته انتخاب همسر جزء انتخاب های جوانان نبود و بیشتر والدین بودند که برای آن ها همسر انتخاب می کردند اما با گذشت زمان و زندگی امروزی بسیاری از جوانان حق انتخاب دارند و خودشان همسرشان را انتخاب می کنند.

آیا قبل از ازدواج باید عاشق شد؟

بهتر است ابتدا با دید عاقلانه ای به قضیه انتخاب همسر بنگرید و سپس عاشق شوید اما ما نمی خواهیم بگوییم که قبل از ازدواج عاشق نشوید! اگر عاشق کسی شوید و بعداً متوجه شوید که او برای همسری شما مناسب نبوده؛ با شکست سنگین عاطفی مواجه خواهید شد و شاید شما عاشق کسی شوید؛ ولی او عاشقتان نشود!

دختران و پسران با انتخاب درست همسر می توانند تاثیر فوق العاده ای در زندگی مشترک خود بگذارند زیرا هنگامی که دست به انتخاب همسر می زنیم تمام تبعات و مسئولیت تمام پیشامدهای آن بر عهده خودمان است اما معنای حقیقی انتخاب این است که ، هیچ کسی واقعاً خودش همسر خودش را انتخاب نمی کند بلکه زندگی و موقعیت های افراد این امر را ممکن می سازند.

نامتعارف عاشق نشوید

عشق نامتعارف آن نوعی از خواستن ها و دوست داشتن ها ست که پایه و اساس محکم و منطقی پس آن وجود ندارد؛ مثلا اگر از فرد بخواهید که چند دلیل منطقی برای عشق خود بیاورد، احتمالا نخواهد توانست و پاسخ مناسبی ندارد و در جواب این سوال دائما دلایل احساسی می آورد و خبری از عقل در آن نیست. آقایی که اعتقادات مذهبی بسیار محکم و شدیدی دارد، شاید در ابتدا یک خانم با کمترین اعتقادات را به دلیل احساسات دوست داشته باشد و تظاهر کند که اعتقادات برایش مهم نیست؛ اما سرانجام این اختلاف بسیار زیاد، خود را نشان داده و اختلافاتی ایجاد می کند. چرا که این دونفر همدیگر و دنیای همدیگر را نمی فهمند.

منبع : وب سایت نمناک

مطالعه بیشتر

   راهنمای دانلود
 • در صورت ثبت نام لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
 • در صورت مشاهده ارور در فایل های فشرده آخرین نسخه Winrar را نصب نمایید.
 • همچنین می توانید از فشرده ساز 7 zip نیز استفاده نمایید.
 • برای اجرای فایل های صوتی و تصویری می توانید از نرم افزار KMPlayer استفاده کنید.
 • برای اجرای کتاب های الکترونیکی هم می توانید از نرم افزار Adobe Reader استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

62 − 53 =