- برنا اندیشان - https://bornaandishan.ir -

دانلود سمینار خانواده تک سرپرست دکتر هلاکویی

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کارگاه های روانشناسی [1] با عنوان دانلود سمینار خانواده تک سرپرست دکتر هلاکویی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان قرار دهیم.

دانلود سمینار خانواده تک سرپرست دکتر هلاکویی

خانواده تک سرپرست به خانواده ای می‌گویند که زن یا مرد بدون همسر و به تنهایی از فرزند یا فرزندان نگهداری می‌کند. دلایل بوجود آمدن خانواده تک سرپرست می‌تواند طلاق یا مرگ همسر یا روابط خارج از ازدواج یا فرزند خواندگی باشد.

مهم‌ترین علت به وجود آمدن خانواده تک سرپرست، طلاق یا مرگ همسر است. طلاق برای حداقل یکی از زوجین انتخابی است ، اما در مرگ یکی از همسران هیچ انتخابی وجود ندارد.

طلاق [2]، لزوما بچه‌ها را برای ابد از دیدن والدشان محروم نمی‌کند. اما مرگ این امکان را برای همیشه از میان می‌برد.

مادر یا پدری که همسر خود را از دست می‌دهد، به یک والد تنها تبدیل شده و معمولا با ورود به این وضعیت، متحمل ضربه‌ای روانی می‌شود. زن یا مرد ، همسر خود را از دست می‌دهد و بچه‌ها یکی از والدین خود را و این فقدان برای آنها بسیار ناخوشایند است.

والد تنها باید در یک زمان، هم با غم و فقدان خود کنار بیاید ، هم مسوولیت‌های جدیدی را به عهده بگیرد ، هم با تغییر نقش و شرایط خود تطابق یابد و هم به مراقبت از فرزندان ادامه دهد و آنها را در سازگاری با تغییرات پیش آمده کمک کند.


پیشنهاد ویژه:کارگاه جوان که بودم از دکتر فرهنگ هلاکویی [3]

والد تنها، علاوه بر همه این کارها باید با تعصبات منفی جامعه نیز مواجه شود؛ چرا که عقیده رایج در جامعه این است که خانواده تک والدی، خانواده‌ای است شکست خورده و والد تنها نمی‌تواند مراقبت‌های کافی را از فرزند یا فرزندان خود به عمل آورد. پس بچه‌ها در این خانواده‌ها حتما مساله‌دار خواهند شد.

امروزه برای اولین بار با یک موضوعی روبه‌رو هستیم که در گذشته وجود نداشته و آن این است که باید با کسی ازدواج کنیم که عاشقش باشیم و برای این‌که عاشق یک کسی باشیم خودمان باید عشق ورزی و عشق پذیری را بدانیم. برای این‌که عشق یک هنر است.

دکتر هلاکوئی [4] در این سمینار به صورت کامل در مورد خانواده تک سرپرست و ویژگی های آن به گفتگو می پردازند، شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان [5] می توانید این سمینار را از این بخش دانلود نمایید.

برخی از موارد بحث شده در سمینار عبارتند از :