دانلود کتاب پزشک و روح اثر ویکتور فرانکل

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

در این بخش از وب سایت برنا اندیشان قصد داریم تا یکی از کتاب های دیگر از ویکتور فرانکل را اختیار شما دوست داران علم روان شناسی قرار دهیم.

کتاب پزشک و روح اثر ویکتور فرانکل در زمینه معنار درمانی بسیار پرکاربرد می باشد. در بخش های قبل از وب سایت برنا اندیشان می توانید کتاب انسان در جستجوی معنی فرانکل را دریافت نمایید.

درباره کتاب

در کتاب پزشک و روح اثر دکتر ویکتور فرانکل آمده است لوگوتراپی با درنظر گرفتن گذرایی هستی و وجود انسانی به جای بدبینی و انزوا، انسان را به تلاش و فعالیت فرا می خواند.

حیوان خانگی نمی تواند درک کند که چرا انسان از او استفاده می کند. پس چگونه انسان می تواند بداند هدف «غایی» زندگی اش و «اَبَرمعنای» جهان چیست؟


پیشنهاد ویژه:کارگاه روان درمانی اگزیستانسیال

ما با نظر “هارتمن” موافق نیستیم که می گوید: آزادی و مسئولیت انسان در برابر سودمندی او قرار گرفته است، که از دید وی پنهان است و در عین حال او به آن وابسته است.
هارتمن، خود می پذیرد که آزادی انسان نوعی آزادی علی رغم وابستگی است، تا آن حد که آزادی ذهن انسان بالاتر از قوانین مسلط بر طبیعت و در بالاترین رتبه ی وجودی خود قرار می گیرد و علی رغم وابستگی به لایه ی زیرتر وجودی، خودمختار است.

همان گونه که دیدیم، رابطه ی مشابهی میان قلمرو آزادی انسان و قلمرو مافوق انسان وجود دارد که کاملا قابل تصور است، بنابراین به انسانی علی رغم برنامه های الهی، آزادی اراده نیز عطا شده است. ( نه مانند حیوان خانگی که همزمان با در خدمت انسان بودن، با غریزه هایش نیز زندگی می کند؛ برای آنکه انسان از غریزه های خودِ حیوان برای رسیدن به اهداف خودش استفاده می کند.)

مطالعه بیشتر

دانلود دانلود کتاب پزشک و روح
211 بازدید